שתף קטע נבחר

לפיד: "עד סוף השנה הממשלה תיפול"

היה צריך לתת ליוזמה הצרפתית להתמסמס לבד, צריך להקים נמל בעזה ובמקביל לתקוף מנהרות - וכן, יש סיכוי לפתרון מדיני. יו"ר יש עתיד התארח באולפן ynet ומתח ביקורת חריפה על ההתנהלות המדינית של הממשלה

 

 

יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד התארח היום (ב') באולפן ynet, מתח ביקורת חריפה על ההתנהלות המדינית של ישראל והעריך כי הממשלה תיפול עד סוף השנה.

 

"מצבה הבינלאומי של ישראל הוא הגרוע ביותר מיום הקמת המדינה", אמר לפיד. "מפני שזה לא מטופל. יש הפקרה של הזירה המדינית". לדבריו, ישראל לא הייתה צריכה לדחות על הסף את היוזמה הצרפתית, אלא להגיד שהיא תבחן אותה. "לורן פביוס, אבי ההצעה, עומד לפרוש בשבועות הקרובים. צריך להגיד 'אנחנו נבחן את ההצעה' במקום להיות סרבנים, לחכות חודשיים, וזה ייעלם מעצמו".

 

לפיד בפגישתו עם שרת החוץ של האיחוד האירופי ()
לפיד בפגישתו עם שרת החוץ של האיחוד האירופי

"אם יש מנהרות - לתקוף". הפגנת תושבי נירים במחאה על חוסר הפעולה נגד המנהרות (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
"אם יש מנהרות - לתקוף". הפגנת תושבי נירים במחאה על חוסר הפעולה נגד המנהרות(צילום: רועי עידן)

 

כשנשאל אם יש סיכוי לפתרון מדיני לסכסוך, השיב שר האוצר לשעבר: "ודאי שיש סיכוי לפתרון מדיני. מישהו צריך לעבוד בזה, הממשלה הזאת אינה עובדת בזה. היא כל כך פוחדת. זה לא רק 'יש פרטנר' או 'אין פרטנר'. מה שאנחנו צריכים לעשות זה ללכת לוועידה אזורית בריאד או בקהיר ולהתחיל לחתור לשתי מדינות".

 

כשנשאל מה היה עושה בנושא המנהרות לו היה היום ראש הממשלה, השיב לפיד: "אני עושה שני מהלכים מאוזנים. המהלך הראשון זה משא ומתן דרך האמריקנים על הקמת נמל בעזה כי זה יגרום שבע-שמונה שנים לחמאס לא לתקוף מפני שהם רוצים את הנמל". מנגד, הדגיש לפיד כי אם יזוהו מנהרות, הוא היה מורה על תקיפתן.

 

על המפה הפוליטית אמר לפיד: "הנחת העבודה שלנו היא שעד סוף השנה הזו הממשלה הזו תיפול. זו קואליציה עם המון סדקים של 61 חברי כנסת, שגם לא מצליחה לעשות הרבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים