שתף קטע נבחר

שבדיה לאזרחיה: הפסיקו לתרום לקבצנים

ערי שבדיה מוצפות באלפי מהגרים מהאיחוד האירופי, רובם מרומניה ובולגריה, שמקבצים נדבות ברחובות. הממשלה המקומית קראה לאזרחים לתרום כסף לארגוני סיוע במקום לתת אותו ישירות לקבצנים: "זה לא יוציא אותם מהעוני"

קבצנית בשבדיה ()
קבצנית בשבדיה

 

ממשלת שבדיה ביקשה מאזרחיה לא לתת כסף לקבצנים ולא לתת לילדי קבצנים ללכת לבית הספר לאחר שמספר המהגרים ממדינות האיחוד האירופי, בייחוד מרומניה ומבולגריה, שמסתובבים ברחובות הערים גדל ביותר מפי שניים.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

אתר החדשות The Local דיווח היום (יום ב') שממשלת שבדיה מינתה אדם שתפקידו לבדוק איך אפשר למנוע ממהגרים עניים להיכנס לתוך המדינה הסקנדינבית הקטנה והעשירה.

 

ערוץ הטלוויזיה המקומי SVT דיווח כי בין 3,400 ל-4,100 מהגרים ממדינות האיחוד האירופי קיבצו נדבות בשבדיה באביב האחרון, הרבה מעבר ל-2,000-800 מהגרים שקיבצו נדבות שנה קודם לכן.

 

דו"ח חדש פרסם המתאם מטעם הממשלה בשטוקהולם, מרטין ואלפרידסון, קבע ששבדיה לא צריכה לאפשר לילדים של קבצנים ללכת לבית הספר ושבמקום לתת כסף לקבצנים ברחובות, השבדים צריכים לתרום את הכסף לארגונים מבוססים.

 

"אני לא חושב שזה יעזור לאנשים בודדים לצאת מהעוני בטווח הארוך. אני מאמין שהכסף ינוצל טוב יותר בארגוני סיוע במדינות שמהן מגיעים המהגרים", אמר ואלפרידסון במהלך מסיבת עיתונאים.

 

מספר המהגרים בשבדיה שמקבצים נדבות גבוה כנראה יותר ממה שמעריכים משום שהרשויות מתקשות לספור את המספר הגדול של מהגרים שנכנסים למדינה. רובם הם צוענים בני רומה מרומניה ומבולגריה, אבל יש גם מהגרים מצ'כיה, סלובקיה והונגריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים