שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קונפטי ושיר פאנק. כך נלחמים בהטרדה מינית
  לחבורת נשים במכסיקו סיטי נמאס מההערות המיניות של גברים ברחוב אז הן החליטו לא לשתוק. הן רודפות אחרי המטרידים, יורות עליהם באקדח קונפטי ואז מדליקות רמקולים ושרות את השיר "פאנק סקסיסטי": "ושיהיה יום נפלא"

  פשוט רודפות אחרי מי שמטריד אותן. הכתבה ב-AJ+ 

   

  כל אישה שזרקו לה הערה מינית כזו או אחרת ברחוב יודעת שיש מעט מאוד דרכים יעילות להתמודד עם המצב העגום, והאופציות העיקריות הן לעמוד על שלך וכנראה להסתכן, או פשוט להתעלם ולהמשיך הלאה עם תחושה מגעילה. אבל חבורת נשים לוחמנית במכסיקו סיטי, הקוראת לעצמה "בנות האלימוּת" (Las Hijas de Violencia), החליטה לנקוט גישה אמיצה יותר ולהילחם בתופעה המבזה ולהשמיע את קולה, תרתי משמע.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  "כשאנחנו הולכות ברחוב ומישהו מטריד אותנו בצורה כלשהי, אנחנו פשוט רודפות אחריו", סיפרה אחת מבנות הקבוצה, אנה קארן, בראיון לפלטפורמת החדשות AJ+ מבית אל-ג׳זירה. "ואז אנחנו תופסות את אקדחי הקונפטי שלנו ויורות עליו. אחרי זה אנחנו מדליקות את הרמקולים ושרות את השיר שלנו - 'פאנק סקסיסטי'".

   

  חברה ב"בנות האלימות" במכסיקו סיטי ואקדח הקונפטי
  חברה ב"בנות האלימות" במכסיקו סיטי ואקדח הקונפטי

  אל תתעסקו איתן
  אל תתעסקו איתן

  המילים בשיר נועדו לתקוף גברים שחושבים שיש להם את החירות לגעת בכל אישה שהם רואים. "מה שעשית לי נקרא הטרדה", שרות הבנות. "אם אתה עושה לי דבר כזה, אני מגיבה. אתה חייב להבין, אתה לא הראשון ולא העשירי. והטעות הזו שלך רק מראה את הטמטום שלך. אני רואה את המבטים הדוחים שלך. אתה מדבר אליי כאילו אתה הולך לאנוס אותי". השיר פורסם לפני כשנה ברשת "וימאו".

   

  הצעה לנשים: "פשוט תהנו מזה"

  קבוצת הנשים מקווה לעודד נשים אחרות גם כן להגיב להטרדות מיניות, אפילו "מינוריות" לכאורה, ומציעות לנשים לעשות את זה בדרך מהנה או משעשעת, כפי שהן עושות. "אנחנו מציעות לנשים פשוט ליהנות עם זה ולא להישאר עם התחושה המגעילה ממה שקרה, ושיהיה אפשר להמשיך הלאה בנוחות ושפשוט יהיה יום נפלא".

   

  להתמודד עם מטרידנים באופן ישיר ברחוב זה נושא לא פשוט לעיכול באמריקה הלטינית, שבה האלימות כלפי נשים היא נושא כאוב והרבה פעמים טאבו. נשים רבות נאלצות לשמור את תחושותיהן בבטן, ורבות פשוט מפחדות לפצות פה, ובוודאי שלא להתעמת עם הגבר שהטריד אותן ברחוב, לעיני כל.

   

  האלימות כלפי נשים במכסיקו חמורה במיוחד: במחקר שנעשה בשנת 2014 נמצא כי מכסיקו מתייצבת במקום ה-16 בעולם ברצח נשים, ולא פחות מכ-4,000 נשים נרצחו בשנים 2013 ו-2014. בממוצע, בכל יום נרצחות שש נשים במדינה.

   

  עם זאת, "בנות האלימות" כבר הצליחו לתת השראה לנשים רבות ביבשת ובעולם כולו. "אנחנו בהחלט לא חושבות שאנחנו הולכות לשנות את העולם", אמרה חברה נוספת בקבוצה הפמיניסטית, אנה באטריס. "אבל בוודאות שינינו את עולמנו שלנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קונפטי ושיר פאנק. כך נלחמים בהטרדה מינית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים