שתף קטע נבחר

כבירי: "גם אחרי שהבהרנו לוורמוט שהוא לא יכול לחזור, הלחץ ממנו לא פסק"

הבעלים של הפועל ת"א העניק לפודקאסט של האוהדים את הגירסה שלו לסיפור ורמוט: "נפגשתי עם אבא שלו רק מתוך כבוד לאדם שמבוגר ממני". תמוז? "שוחח עם גוטמן ופשוט נעלם". על פועלו במועדון: "השקעתי מעל ל-30 מיליון שקלים"

בעלי הפועל תל אביב, אמיר כבירי, התראיין לפודקאסט של האוהדים, "חי בבאסה", עם תום חלון ההעברות ושפך אור על מה שהתרחש בסיפור גילי ורמוט, ההחתמות מתחילת העונה ונושאים נוספים.

 

מה באמת קרה עם ורמוט?

"הסיפור עם ורמוט הוא די פשוט. ורמוט רצה לחזור להפועל ת"א, זה תהליך שכבר התחיל בקיץ. אני הבהרתי לו בזמנו וגם למקורביו באופן ברור שזה לא יכול לקרות. לצערי למרות זאת הלחץ ממנו לא פסק. כשאבא שלו ביקש להיפגש איתי באופן אישי הסכמתי מפאת כבוד לאדם המבוגר ממני. זה היה כמובן אחרי ישיבה במועדון שערכנו בצהריים שבה הוחלט באופן גורף על ידי כולם, כולל על ידי הצוות המקצועי, שוורמוט לא יחזור למועדון. עוד לפני הפגישה שוחחתי עם הסוכן של גילי, הבהרתי לו גם כן שהפגישה היא אך ורק כדי לכבד את האבא ושגילי לא יחזור למועדון. נדהמתי לגלות בשידור חי שכביכול סיכמתי על החזרה של ורמוט להפועל, למרות שזה לא היה נכון. לא הייתה ברירה באותו רגע נתון אלא להוציא הודעה ברורה בנושא וזה מה שעשינו".

 

כבירי: "ורמוט לחץ לחזור" (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה) (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
כבירי: "ורמוט לחץ לחזור"(צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

 

על הדרך שהתווה מאז שהגיע למועדון סיפר כבירי: "עברו שבעה חודשים מאז שקיבלתי את המועדון, מפורק מנכסים, קרוע ניהולית, עם חובות שגדלים מיום ליום, ללא ספונסרים, עם התחייבויות ושיעבוד של הכנסות עתידיות. השקענו המון זמון בקיץ לחשיבה והשקענו הרבה מאוד כסף לשידרוג המועדון. המטרה היא להקים אקדמיה, יש לנו את הכישרונות הכי גדולים בארץ במחלקת הנוער. בעונה הבאה תהיה לנו חנות רשמית. המועדון עבר תהליכים עמוקים וחסרי תקדים, אל תשפטו לפי התקשורת".

 

על חילופי המאמנים העונה אמר כבירי: "גיא לוי איש מקצוע ראוי, המינוי שלו היה נכון לאותו רגע נתון. אבל בתחושה שלי נוצר כדור שלג שחששתי שאי אפשר יהיה לעצור, לכן היה לי חשוב שגוטמן יגיע כסמכות מקצועית עליונה. לגבי מנדיונדו העמדה שלי מוכרת, הטעות הייתה שהוא פתח את העונה. יש לכך סיבות שאשמור לעצמי מפאת כבודו של האדם".

 

בהתייחסות ספציפית לגוטמן אמר כבירי: "היה לי סיכום איתו לפיו הוא יגיע במאי. כל הטענות שהפועל הייתה ברירת מחדל בשבילו תלושות מהמציאות. הוא רצה לעבוד בשקט וביסודיות מאחורי הקלעים בתקופה הזו, לעקוב אחרי הקבוצה לקראת השנה הבאה, איפה לחזק ואיפה לשפר, ולבנות שיטתית את היסודות לשנים הבאות. מכורח הנסיבות, עם התדרדרות הקבוצה בטבלה, פניתי אליו וביקשתי ממנו להגיע באופן מיידי. כמו רמטכ"ל שנקרא לדגל, הוא הגיע מיד, בתחילה כמנג'ר כדי לא ליצור זעזוע נוסף במערכת, עד שהבנו שאין ברירה אחרת והוא הפך להיות מנג'ר שאחראי על אימון הקבוצה בפועל. אלי מקצוען מהמעלה הראשונה. יש לו דרישות וסטנדרטים מאוד ברורים, אנחנו משתדלים לעשות התאמות לסטנדטים שלו, זה תהליך שיימשך מספר חודשים והתוצאה הסופית תהיה מועדון שפועל ברמה הגבוהה ביותר. אלי קובע בכל נושא מקצועי ואסטרטגי".

 

"גוטמן נקרא לדגל והגיע מיד" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
"גוטמן נקרא לדגל והגיע מיד"(צילום: ראובן שוורץ)

 

יש טענות לגבי החיבור שלך עם האולטראס והקהל.

"באתי מתוך הקהל הזה, גדלתי ביציעים. הגעתי להפועל תל אביב לא בשביל פרסום, הגעתי כי אני אוהד הקבוצה, מעולם לא הסתרתי שאני מחובר לעקרונות ולערכים של המועדון. אהבתי את מה שקרה עם אלישע לוי. אם הייתי מתנהל לפי האוהדים לא הייתה מתקיימת פגישה מלכתחילה. לא הרגשתי שאלישע יכול להוביל את המועדון למקומות אליהם אני שואף, רציתי את גוטמן מיום עזיבתו של ססאר. יש ניסיון לייצר מצג שווא כאילו אני מקבל החלטות בהתייעצות עם האולטראס, וזו שטות מוחלטת. אלו נסיונות לא מקריים ומגיעים מתוך רצון לערער את המועדון ואותי. התפקיד שלי הוא לדעת לנתק את עצמי, לקחת החלטה מפוכחת, כי אי אפשר לרצות את כולם".

 

מה קרה עם טוטו תמוז?

"התחלנו תהליך של מו"מ עם טוטו בקיץ האחרון, התהליך הזה לא צלח. ניסינו בינואר להביא אותו, כבר מתחילת ינואר. אני בגישה שלא מביאים שחקנים בכוח ומפה ניתן להבין בעצם את הסיבה שלא לקחנו אותו בתחילת החלון, נתנו צ'אנס נוסף לקראת חלון העברות, שגם לא הלך. ברביעי הגענו לסיכום עם טוטו, הוא שוחח עם גוטמן והוא פשוט נעלם עד אחרי שהחלון נסגר – פשוט ככה".

 

"נעלם". תמוז (צילום: האתר הרשמי של פלויישטי) (צילום: האתר הרשמי של פלויישטי)
"נעלם". תמוז(צילום: האתר הרשמי של פלויישטי)

 

כמה כסף אתה מעריך שהשקעת בהפועל עד היום?

"אני מאמין שעד סיום העונה זה יהיה למעלה מ-30 מיליון שקלים. כל ההתחייבויות הן שלי, באופן אישי. גם חוזים שנחתמו, לצורך העניין לרכישת בן רייכרט, אני ערב לנושא באופן אישי. שיפצנו את המתחם בסכום של כמיליון אירו".

 

אתה חושב שהשינויים בסגל גרמו לנזק תדמיתי למועדון?

"אני לא מתעסק בנזק תדמיתי ובתקשורת. אני מפוקס ויודע מה הצוות המקצועי צריך ממני, יש לנו שיחות מאוד עמוקות עם אלי גוטמן - אנחנו יודעים לאן אנחנו רוצים להגיע. בחלון ההעברות האחרון הצלחנו לעשות 95 אחוז ממה שתכננו. כל השחקנים שהבאנו הם שחקנים שהתנהל משא ומתן לגביהם במשך חודש".

 

החתמת המון שחקנים אבל נראה ששכחנו להחתים חלוצים, מה אתה אומר על כך?

"כן החתמנו שני חלוצים – את תורג'מן ואת שוינפלד, שבמקרה שלו הקדמנו את היריבות שלנו במאבק רק עם הצעה פיננסית הרבה יותר משתלמת. בקיץ הקרוב אנחנו נדע להתמודד עם זה בלי לחץ ובלי החלטות מהשרוול שלא רצינו לקחת בינואר. הגשנו הצעה על חלוץ מאוד בכיר באירופה בסכום שיא של המועדון (מרקו שצ'פוביץ', נ.צ)".

 

שצ'פוביץ'. הצעה בסכום שיא (צילום: גטי אימגס) (צילום: גטי אימגס)
שצ'פוביץ'. הצעה בסכום שיא(צילום: גטי אימגס)

 

מה לגבי ההחלטות שהתקבלו לגבי ניר אפרתי?

אפרתי הוא בחור מאוד מוכשר, הוא איש מקצוע צנוע, אדם שנותן את הכל למען המערכת. בסופו של דבר מי שנתן את האור הירוק לכל ההחתמות שהוצעו על ידי צוות הסקאוטינג בראשותו של אפרתי זה ססאר המאמן עם הצוות שהיה בזמנו, ניר ענבר ואני. אפרתי לא אחראי על שום החתמה באופן ישיר, אני בשום אופן לא מסכים עם ציד המכשפות שעושים היום על אפרתי. אני חושב שהעליהום עליו הוא לא הוגן והוא לא מגיע ממקום נקי, אבל אני מבין את הצורך של אנשים לחפש אשמים והאשם התורן זה אפרתי. רק אני הוא זה שחותם על מעבר שחקנים ורק אני זה שאחראי – לטוב ולרע. אם תרצו לנסח את זה בצורה אחרת – אני אשם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
אמיר כבירי
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים