שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  סדרת דוקו על רצח תאיר ראדה מבטיחה גילויים חדשים

  ערוץ 8 ישדר סדרה שחקרה במשך שלוש שנים את רצח הנערה תאיר ראדה. "כל מה שחשבתם שאתם יודעים על הרצח שהסעיר את המדינה - ישתנה", אומרת מנכ"לית הערוץ

  "צל של אמת": סדרה דוקומנטרית חדשה על פרשיית הרצח של הילדה תאיר ראדה תשודר בערוץ 8 ב-HOT, ותנסה לשפוך אור על הסיפור שהסעיר מדינה שלמה.

   

  הבמאים יותם גנדלמן וארי פינס יצאו יחד לפני כשלוש שנים עם המפיקה מיקה תימור למסע מצולם, כדי להגיע לחקר האמת בפרשיית הרצח שהתרחשה לפני כעשור, של הילדה בת ה-13 מקצרין. בסדרה, שתעלה בחודש מרץ ותכלול ארבעה פרקים, יתראיינו בין היתר הוריו של מי שהורשע ברצח רק לפני כחודשיים - רומן זדורוב וגם אילנה ראדה, אמה של תאיר ואביה שמואל, שהלך לעולמו בחודש שעבר. בנוסף יתראיינו שוטרים, חוקרים פרטיים וגם חברותיה של ראדה.

   

  סדרה חדשה תחקור את מקרה הרצח שלה. תאיר ראדה ז"ל (צילום: אביהו שפירא) (צילום: אביהו שפירא)
  סדרה חדשה תחקור את מקרה הרצח שלה. תאיר ראדה ז"ל(צילום: אביהו שפירא)

  לפני כעשר שנים נמצאה ראדה ללא רוח חיים בשירותים בבית הספר בישוב קצרין. לא מעט ספקות והשערות היו בקשר לזהותו של הרוצח, ובית המשפט העליון קבע כי זדורוב אשם, מה שגרר דיון ציבורי נוסף על שאלת חפותו של מי שהיה שיפוצניק ועבד בבית הספר שבו למדה ראדה.

   

  "הסדרה תשנה את כל מה שחשבתם שאתם יודעים על הרצח שהסעיר את המדינה", אומרת מנכלית הערוץ, רינת קליין, "זהו סטנדרט חדש של עשייה קולנועית לתחום סדרות הדוקו שהפכו את הז'אנר לתופעה בינלאומית". 

   

  מבטיחים גילויים חדשים. חיים סלוצקי, בעלי ערוץ 8 והמנכ"לית, רינת קליין (צילום: אור גפן) (צילום: אור גפן)
  מבטיחים גילויים חדשים. חיים סלוצקי, בעלי ערוץ 8 והמנכ"לית, רינת קליין(צילום: אור גפן)

   

  "עד עכשיו הציבור נחשף לפרשה רק דרך כתבות חדשותיות, שרובן הונעו על ידי אג'נדה מסוימת והיו נגועות בדיסאינפורמציה ובמניפולציות", אמרו יוצרי הסדרה שנעשתה בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה, "בסדרה שלנו אנו מביאים את כל הצדדים בפרשה, כולל גילויים חדשים ומפתיעים שטרם נשמעו, ונותנים לצופים להחליט בעצמם. מעבר לתחקיר המעמיק, שמנו דגש גם על הממד הקולנועי של הסדרה, על מנת להביא לצופה הישראלי חוויית צפייה שלמה ומהודקת. ברצוננו להודות לפרקליטות ולסנגוריה על שיתוף הפעולה ובעיקר להביע את הכרת התודה האינסופית שלנו למשפחת ראדה על שהכניסו אותנו לביתם ושמו בנו את מבטחם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אפי שריר
  תאיר ראדה ז"ל
  צילום: אפי שריר
  לאתר ההטבות
  מומלצים