שתף קטע נבחר

קליפ הסתה של חמאס: "גג האוטובוס מתעופף"

תמונות "המהנדס" יחיא עיאש ורוצחי בני הזוג הנקין, אוטובוס מפויח של "אגד תעבורה" ברקע ועשן מיתמר: צפו בקליפ ששודר בערוץ אל-אקצה של חמאס

 

 

ההסתה של חמאס עולה מדרגה, ובהפקה מושקעת חדשה הם קוראים למעשה לחזרת פיגועי ההתאבדות באוטובוסים: "גג האוטובוס המתעופף" נקרא הלהיט החדש של להקה לבנונית, ששודר בערוץ אל-אקצה של חמאס ונחשף לראשונה היום (א'). צפו בקליפ ההסתה.  

 

בתחילת הסרטון מופיע "המהנדס" יחיא עיאש ואחריו תמונות מחבלים ובהם רוצחי איתם ונעמה הנקין, בתחילת גל הטרור הנוכחי. אוטובוס מפויח שעליו כתוב "אגד תעבורה" נמצא ברקע, ועשן מיתמר בהמשך - והכוונה כמובן היא לעודד חזרה לפיגועי ההתאבדות באוטובוסים. הלהקה, ששמה "ההבטחה לאמנות האיסלאמית", הוקמה בשנת 1992, מזוהה עם חמאס וכתבה שירים רבים שתומכים בארגון ובזרוע הצבאית שלו.

עשן מיתמר ()
עשן מיתמר
"אגד תעבורה" ברקע ()
"אגד תעבורה" ברקע


בשבוע שעבר בירכו בחמאס על הפיגוע בירושלים, שבו נרצחה לוחמת מג"ב הדר כהן, אחד מהפיגועים המורכבים ביותר בחודשים האחרונים: "אנחנו מברכים על הפעולה ההירואית שאותה ביצעו שלושה לוחמים בירושלים הכבושה. מדובר במכה לכוחות הביטחון הישראליים, שכן שלושת הגיבורים הגיעו לירושלים מאזור ג'נין והצליחו להיכנס לעיר חרף המחסומים הפרוסים בכל רחבי הגדה. הפעולה הזו מוכיחה כי העם הפלסטיני מתעקש להמשיך באינתיפאדה למרות כל המכשולים, והיא גם מסר ברור לכיבוש, לפיו המשך הפגיעה במסגד אל-אקצא לא יעבור בשקט".

 

אותה הסתה מתרחשת גם על רקע המתיחות הגוברת בגבול הרצועה וקריסת המנהרות בתוך עזה. לפני יותר משבוע רמז איסמעיל הנייה כי חמאס חופר מנהרות לכיוון ישראל מזרחית לעיר עזה, ואחריו גם בכיר הארגון ברצועה מחמוד א-זהאר אמר כי המנהרות שחופרים אנשי הזרוע הצבאית של הארגון חצו כבר את קו הגבול עם ישראל. "המנהרות מגיעות לעומק, מעבר לרצועת עזה", אמר א-זהאר. "האדמה שנכבשה ב-48' אינה בטוחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים