שתף קטע נבחר

ועדות האיתור יבוטלו? נתניהו: "נבחרנו כדי למשול"

במהלך ישיבת ממשלה שהתקיימה היום אמר נתניהו כי בכוונתו לפעול לביטול הוועדות. "חלק מהמשילות זה לבחור אנשים. אני כופר בנוהל שהשתרש פה", אמר ראש הממשלה. כחלון: צוקרברג לא יתאים לנבחרת הדירקטורים

 

ישיבת הממשלה, הבוקר. "אנחנו צריכים לשאת באחריות למינויים" (צילום: אמיל סלמן) (צילום: אמיל סלמן)
ישיבת הממשלה, הבוקר. "אנחנו צריכים לשאת באחריות למינויים"(צילום: אמיל סלמן)

האם בקרוב יבוטלו הוועדות הציבוריות לאיתור מועמדים לתפקידים בכירים בשירות הציבורי? במהלך דיון שהתקיים היום (א') בישיבת הממשלה, עלה להצבעה מינויה של עו"ד מיכל הלפרין כממונה על ההגבלים העסקיים. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לנושא ועדות האיתור ואמר: "אני מבקש לבטל את ועדות האיתור וגם אקיים ישיבה בנושא. נבחרנו כדי למשול וחלק מהמשילות זה לבחור אנשים. אני כופר בנוהל שהשתרש פה. אם השרים לא יכולים למנות, שלא יהיו שרים, ואם הם שוגים - הם ישלמו על זה בבחירות הבאות".

 

נתניהו הוסיף ואמר כי יש מועמדים מצוינים שלא מגיעים לשירות הציבורי בגלל שיטת הבחירה הזו. "בשלטון תקין הציבור נותן לך את הכוח למשול", אמר. "לטוב או לרע, אנחנו צריכים לשאת באחריות למינויים".

 

רוב השרים הסכימו עם נתניהו. שר האוצר משה כחלון הוסיף: "בנבחרת הדירקטורים למשל, מארק צוקרברג לא יכול להיות כי אין לו 15 שנות ניסיון. יש אנשים טובים שרוצים להתמודד ומכהנים באותו זמן בתפקיד אחר. הם לא מגישים מועמדות כדי שזה לא יזיק להם במקום עבודתם הקודם, אם לא יתקבלו, כי מיד מתחילות הדלפות ופרסומים בתקשורת".

 

בהמשך הדיון אמר נתניהו: "אין כאן שום שאלה משפטית, רק שאלה של משילות". הוא פנה לשרים: "תהיו מוכנים לקבל גם ביקורת ציבורית. אנחנו נישא באחריות".

 

בעבר כבר נשמעו קולות בממשלה נגד ועדות איתור לתפקידים ציבוריים. כמה שרים התבטאו בהזדמנויות שונות ואמרו כי יש לאפשר לשר הרלוונטי למנות לתפקיד אדם שכישוריו נבחנו על ידו ונראו לו הולמים.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיל סלמן
נתניהו בישיבת הממשלה, היום
צילום: אמיל סלמן
מומלצים