שתף קטע נבחר

צעיר שר "התקווה" בהר הבית ועוכב לחקירה

אברהם פואה שר בקול רם את ההמנון הלאומי ודיבר על "מלחמת עם ישראל בעמלק". המשטרה: ניסה להפר את הסדר ושלום הציבור במקום. צפו בתיעוד מהאירוע

 

במהלך ביקור בהר הבית עוכב לחקירה אברהם פואה, צעיר יהודי בן 19 ששר בקול רם את "התקווה" ודיבר במהלך הביקור על מלחמת עם ישראל בעמלק ועל חשיבות הביקור בהר הבית.

 

מהמשטרה נמסר כי ההתנהגות של הצעיר מהווה ניסיון להפר את הסדר ואת שלום הציבור בהר הבית. המשטרה הדגישה כי הצעיר שעוכב במרחב דוד מכיר היטב את כללי הביקור במקום, ולאור התנהגותו השוטרים פעלו באופן מידתי.


בסרטון שמתעד את האירוע ניתן לראות את הצעיר מדבר על מלחמת עם ישראל בעמלק וחשיבותו של הר הבית. "עם ישראל נלחם מול עמלק. אנחנו נלחמים את מלחמת עמלק", אמר הצעיר. "אנחנו עומדים בקודש הקודשים וחווים כל כך הרבה קשיים בעם ישראל. האפשרות לנצח במלחמה הזאת זה להביט לכיוון קודש הקודשים ולהתמלא".

 

מהמשטרה נמסר כי השוטרים "משקיעים מאמצים ומשאבים רבים לשמירת האיזונים המתבקשים בהר הבית וקיום הביקורים כסדרם". ב"מטה ארגוני המקדש", שמאגד את הפעילים למען זכויות היהודים בהר הבית, גינו את פעילות המשטרה.

 

"אנו מגנים את סתימת הפיות ליהודים בהר הבית. אין שום סמכות חוקית להרחיב את איסור התפילה בהר הבית, שגם הוא אבסורדי ומקורו בכניעה שערורייתית לאיומי טרור", אמרו בארגון.

 

בארגון "סטודנטים למען הר הבית" הגיבו לחקירת הצעיר: "ההמנון שמלווה אותנו בימי זיכרון ועצמאות ואף באצטדיוני כדורגל הפך לעבירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים