שתף קטע נבחר

רק 35 פגישות עם נתניהו? וינשטיין חשף לו"ז חלקי

על פי הנתונים שהיועמ"ש היוצא הסכים לפרסם והגיעו לידי ynet, הוא קיים ב-2014 פגישות ספורות בלבד עם פרקליט המדינה ו-27 מפגשים עם התקשורת. האומנם? התנועה לחופש המידע: "לא נראה שהוא הפנים את זכות הציבור לדעת"

 

וינשטיין עם נתניהו (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
וינשטיין עם נתניהו(צילום: יאיר שגיא)

נחשפים חלקים מיומנו של היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, יהודה וינשטיין, בשנת 2014 שהייתה עמוסה ודרמטית. בין השאר עסק היועמ"ש באותה תקופה באירועים סביב צוק איתן, חטיפת הנערים, סוגיית מבקשי המקלט ועוד. לפי הנתונים שהשיגה התנועה לחופש המידע והגיעו היום (ג') לידי ynet, במהלך אותה שנה נפגש וינשטיין 35 פעמים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, 29 פעמים עם שרי ממשלה ו-27 פעמים עם מה שמוגדר "תקשורת", והשתתף ב-77 דיונים "ביטחוניים".

 

יומן הפגישות של וינשטיין: ינואר עד ספטמבר

יומן הפגישות של וינשטיין: אוקטובר עד דצמבר

 

עם זאת, הנתונים לא משקפים תמונה מלאה, שכן וינשטיין קיים שיחות טלפון רבות שלא תועדו עם ראש הממשלה והשרים.

הרישומים מתעדים רק פגישה אחת עם הפרקליט הצבאי הראשי ועם ראש אגף החקירות במשטרה, אף שברור שנערכו עוד פגישות רבות כאלה בפרשות השונות שעמדו על סדר היום. כמו כן, בלוח מסומנות פגישות ספורות בלבד עם פרקליט המדינה אף שברור שהוא היה בן בית בלשכת היועץ.

 

רק שלוש פגישות קיים וינשטיין בנושא פרשת הרפז, 14 בנושא מינויים ואחת על מינוי הרמטכ"ל.

הוא נפגש פעמיים עם המפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו וניהל ארבעה דיונים בנושא האזנות סתר.

 

מנכ"ל התנועה לחופש המידע, רועי פלד, מתח ביקורת על הנתונים החלקיים: "אנחנו מעריכים את ההשקעה של לשכת היועמ"ש לשעבר וינשטיין בפרסום המידע, אולם מדובר לצערנו בהשקעה מיותרת ומזיקה. הפרסום של יומן היועמ"ש היוצא מסתיר יותר משהוא מגלה. עולה ממנו שווינשטיין מילא אחר הוראות החוק ברמה שהיא בעיניו המינימום ההכרחי, וגם זאת חודשים ארוכים לאחר פקיעת המועד המותר על פי חוק לגילוי המידע.

 

"לא נראה שהיועמ"ש היוצא הפנים את זכות הציבור לדעת מהם הדברים שלהם הקדיש את זמנו הציבורי. התנועה לחופש המידע תמשיך להיאבק למען שקיפות ראויה יותר בפעולתם של עובדי ציבור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
היועמ"ש היוצא יהודה וינשטיין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים