שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  זהירות, דביק! שירים שהמיסו לזמרים את הלב
  עברי לידר הלך לפי הספר, פיטר רוט רקד את הסלואו הראשון לצליליו, מירי מסיקה נכנסה איתו לחופה (אחרי הזמן) וסקאזי פשוט דפק בו את הראש. אה כן, גם ג'סטין ביבר ברשימה. לרגל הוולנטיינס דיי שמענו ממיטב המוזיקאים איזה שירי אהבה נכנסו להם ללב, ויצאנו עם תובנות

  הם נכנסו איתם לחופה, פיתו באמצעותם בנות זוג עתידיות, רקדו סלואו לצליליהם ובמקרים חריגים אפילו שרו אותם עם המבצעים המקוריים. שירי האהבה הגדולים באמת הם אלו שמסתתרים מאחורי היוצרים הגדולים, שהעניקו השראה והיוו עבורם נעימות התאהבות, זוגיות ופרידה. השירים גרמו להם להתאהב או נשמעו ברקע, בעוד הלב נזרק לרצפה ונרמס.

   

  גם אני פה! ()
  גם אני פה!
    

  אתם יכולים להשאר עם המחשבה שוולנטיינס דיי הוא יום מעורר בחילה שמנוצל למטרות ציניות ורווח כלכלי, ולרוב זה יהיה נכון. אבל הוא גם הזדמנות נהדרת להכיר את שירי האהבה האהובים שפרטו על נימי הרגש של מי שהפכו לכותבי ומבצעי שירים בעצמם. מאחורי דני רובס, דנה ברגר, עברי לידר, מירי מסיקה או שמעון בוסקילה מסתתרת נפש מאוהבת, או כזו שפעם אהבה ויש לה פסקול - אפילו אם שר אותו ג'סטין ביבר.

   

  עברי לידר

  "אני בחרתי את 'The Book Of Love'. כמו הרבה אנשים, הכרתי את השיר הזה דרך פיטר גבריאל והביצוע הסנסציוני שלו, ואחר כך גם בביצוע של גווין ג'יימס - במקור הוא של המגנטיק פילדס. אני תמיד איכשהו מרגיש שיש הבדל בין שירי אהבה טובים לבין שירים על אהבה.

   

  עברי לידר. "רוב השירים בעולם הם שירי אהבה" (צילום: שלומי פינטו) (צילום: שלומי פינטו)
  עברי לידר. "רוב השירים בעולם הם שירי אהבה"(צילום: שלומי פינטו)

  "יש שיר אהבה שאתה כותב למישהו, בשבילו, ויש שיר על אהבה, על המושג והקונספט הכללי. 'זכיתי לאהוב' שהוא שיר על אהבה ולא שיר אהבה למישהו. אז ככה זה ב'The Book of Love', יש בו חלקים כלליים וחלקים מאוד ספציפיים ואיכשהו זה נורא פשוט. הוא גם כל כך יומיומי וברור, כמעט ברור מדי, והוא מדבר על צורך כל כך בסיסי שלנו.

   

  "בגלל שאהבה היא רגש כל כך חזק רוב השירים בעולם הם באיזשהו אופן שירים על אהבה. זה נורא קשה, אבל כשמישהו מצליח לזקק את הרגש הזה, שהוא רגש נורא בסיסי ומצד שני מורכב, לכדי כמה משפטים וכמה אמירות יחסית פשוטות, אז הרגש הזה נהיה נורא מוצלח.

   

  שיר אהבה נטול קיטש. "The Book Of Love"

  שיר אהבה נטול קיטש. "The Book Of Love"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "השיר מצליח לתאר את המורכבות של הדבר הזה. הוא לא רק 'אני אוהב אותך, אני רוצה להיות איתך, אני אוהב אותך'. הוא מצליח להגיד את הדברים כך שאתה מרגיש שאתה בתוך הדבר הזה. זו חכמה מאוד גדולה, מאוד קשה לעשות את זה בלי ליפול לקלישאות, בלי להיות דביק מדי אבל לא להיות ציני. להיות מסוגל להגיד משהו אמיתי, פשוט ועם לב פתוח, ומצד שני לא להיות פשטני מדי. זה לבחור את המילים האלה, שאיכשהו אומרות את מה שצריך להגיד, בלי תחושה של 'וואו, שמענו את זה כבר אלף פעם'".

   

  מירי מסיקה

  עם סטינג מתחת לחופה. מירי מסיקה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  עם סטינג מתחת לחופה. מירי מסיקה(צילום: עידו ארז)

  "שיר האהבה שלי הוא ''Mad About You' של סטינג. יש שם גם את דוד ובת שבע, סיפור אהבה מטורף. אני אוהבת אהבה שהיא כמו טירוף, אהבה שאפשר להשתגע ממנה עד כלות, למרות ש'משוגע עליך' נשמע טיפה פחות טוב. סטינג כותב שם שירה ממש. זה פואטרי. 'קשתות מסביב לירח של אפריל זהרו בקשת של עצבות'. הוא מתאר סיטואציה נורא יפה ואומר 'אעשה כלא מחיי אם תנשאי לאחר. אני לא יכול לחיות בלעדייך'.

   

  "עם השורה הזו נכנסתי לחופה. בטעות, אגב, כי לא שמעתי שהגיע הזמן שלי, ואז נכנסתי בדיוק בשורה הכי חזקה בשיר. יש תרגום של צרויה להב לשיר, אבל אלא אם כן זה היה עם סטינג בעצמו - לא הייתי עושה לזה חידוש. זה השיר הכי יפה בעולם. התחתנתי איתו, מה יותר מזה?".

   

  בעברית זה "משוגע עליך". Mad About You"

  בעברית זה "משוגע עליך". Mad About You"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  זאב נחמה

  "שיר האהבה האהוב עלי הוא 'Love Of My Life' של קווין. אני אפילו נמצא באחת ההקלטות הקיימות של גרסת ההופעה של השיר - ב-4 בספטמבר 1984 בוומבלי ארינה, אם אני לא טועה. יצא לי לשיר עם פרדי באחד הטייקים המוכרים שהוקלטו, יחד עם עוד 60 אלף איש. אני מוקלט בתוך קהל של כמה עשרות אלפי אנשים ששרו איתם. יש לי עוד את הכרטיס איפשהו.

   

  אם תקשיבו טוב תוכלו לשמוע את זאב נחמה. או לא. "Love Of My Life"

   

  "הכרתי את השיר הזה בנעוריי, את הביצוע המקורי שלו, והוא לא היה איזה להיט גדול כשיצא. רק אחר כך, כשקווין עשו את ביצוע ההופעה החיה - זה הפך ללהיט גדול. אני רואה בו שיר טראגי מאוד, על האהבה שהולכת לו. אני לא כל כך אוהב הקלטות של הופעות חיות, אבל זה בעיני השיר הכי מוצלח מהופעה חיה ששמעתי".

   

  דני רובס

  "זה דווקא לא הולך להיות שיר של הביטלס - זה 'God Only Knows" של הביץ' בויז. בעיני זה שיר האהבה הגדול ביותר שנכתב אי פעם. גם פול מקרטני אמר את זה, דרך אגב, לא רק אני אהבתי את זה. זה שיר מהמם ביופיו, שנכתב באלבום 'Pet Sounds' ב-66', לפני 'סרג'נט פפר'. הביץ' בויז היו בתחרות נורא גדולה עם הביטלס, מי יותר מתוחכם ויותר מלודי. הביטלס כתבו את 'סרג'נט פפר' בגלל 'Pet Sounds'.

   

  אפילו מקרטני אישר. "God Only Knows"
   

  "מעבר לזה שזה השיר שהכניס אותנו לחופה, הוא מושלם מבחינה הרמונית, יש בו רגעים הרמוניים מופלאים שמוזיקאים מבינים. סולמות עוברים בתוך השיר ואתה לא מרגיש והם מחזירים אותך לאותו מקום. זה כמו ציור של אשר. השירה שם פשוט קורעת לב. למרות שאני אתאיסט גאה, האיזכור של אלוהים בשיר הוא לא במינוח של קמעות ומזוזות, הוא סוג של קריאה: 'אלוהים יודע איפה הייתי אם לא היה לי אותך'. אין מילים בשפה בשביל לתאר את היופי של השיר הזה".

   

  פיטר רוט

  "הבחירה שלי היא 'Careless Whisper', 'לחישה פזיזה'. אני אוהב את השיר גם מההיבט הנוסטלגי, שמחזיר אותי לסלואו הראשון בכיתה ד', וגם בגלל האופן בו הוא כתוב. זה שיר שמורכב מארבעה אקורדים, ואף על פי כך הוא מתפתח מבית לבית, לפזמון ולסי פארט מבחינה מלודית.

   

  ריקודי סלואי ראשונים. "Careless Whisper"

  ריקודי סלואי ראשונים. "Careless Whisper"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "יכולת השירה הפנומנאלית של ג'ורג' מייקל נותנת הרגשה מושלמת של שיר שגדל וגדל עד לסופו, בפייד אאוט איטי. עוד אנקדוטה - השיר היה לי רפרנס כשהפקתי למאור כהן את השיר 'לילה עיר'. גם הוא בנוי מלופ של ארבעה אקורדים".

   

  סי היימן

  "אני הולכת על 'Angie' של הרולינג סטונס. בכוונה בחרתי אותו כי הוא כמו אהבת נעורים כזו, כשמילים כמו 'אין כסף על הנשמה שלנו' מזכירות לי את הנעורים שלי ותקופות בהן לא חשבנו על כלום. בדרך כלל בנעורים הצד השני לא יודע. הייתי נערת קיבוץ ביישנית שחזרה לבד מההורים שגרו בלונדון, חולמת על איזה נער שהיא לא יכולה להגיד לו ומתה שהוא יראה אותה. אחרי הרבה שנים הוא רצה אותי ואני כבר לא רציתי אותו.

   

  את היית אהבת נעוריי. "Angie"

  את היית אהבת נעוריי. "Angie"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "אני משמיעה אותו תמיד בתכניות הרדיו שלי. יש לו ביצוע נדיר ומדהים שאני משמיעה, שהם ביצעו עם הסימפונית של לונדון. למות ממש, עם איזה מאה כינורות שנותנים שם את הליין. אני משמיעה אותו בתכניות הלילה שלי ונזכרת".

   

  סקאזי

  "בואנ'ה התקלת אותי, מתי זה וולנטיינס דיי? עכשיו אני בהתהפכויות. תודה שאמרת לי. מה שרץ אצלי עכשיו זה 'Follow Me' של מיוז. מה יותר רומנטי מזה שאתה מבקש מבחורה שתהיה איתך, שתעקוב אחריך ושתסמוך עליך? בכנות - יצא לי להקדיש אותו למישהי. אני חולה על מיוז, הטראק הזה גרם לי 90 אחוז הצלחה עם בחורה שהיתה בת זוג שלי אחר כך. היא כבר לא הבת זוג שלי, אבל זה עזר.

   

  90 אחוז הצלחה. "Follow Me"

   

  "שלחתי לה אותו כשאני עושה לו ליפ-סינק באוטו. חבר'ה, אם אתם שם רוצים לעשות את זה - ליפ-סינק יבוא טוב. לא בקטע של ליפ-סינק של דראג קווין, אלא ליפ-סינק קשוח יותר של הד בנגינג, כשאתה נוסע עם האוטו. זה עבד, היא באמת עקבה אחרי, חברי".

   

  שמעון בוסקילה

  "יש הרבה שירי אהבה אהובים. בחרתי בשיר מאוד ישן, של פורינר, 'I've Been Waiting For A Girl Like You'. קודם כל הוא מזכיר לי את כל הילדות שלי, כשהייתי בן 16-17, ילד מאוהב. זה שיר מדהים בעיני, אחד היפים ששמעתי והכי מתאים ליום האהבה לדעתי. יצא לי להקדיש אותו לחברות שהיו לי".

   

  שיר לילדים מאוהבים. "Iv'e Been Waiting For A Girl Like You" 

   

  רותם כהן

  "'Dance Me To The End Of Love' של לאונרד כהן הוא הבחירה שלי. קודם כל, לא נעים לי להגיד את זה, שנים הרגשתי שלאונרד כהן הוא אבא שלי או אח של אבא שלי. לא קשור לזה שאנחנו כוהנים. הרגיש לי שאנחנו מאוד דומים במראה החיצוני. הוא מאוד דומה למשפחה שלי, אתה מבין? זה דפוק. קורה לך שאתה מרגיש קשור למישהו? אולי המוזיקה שלו עשתה לי את זה. זה שהוא כהן בכלל הפך את זה למציאות מדומה.

   

  תרקוד, גיסנו. "Dance Me To The End Of Love"

   

  "האמת היא שהקדשתי פעם את השיר הזה למישהי שהייתי איתה לפני הרבה שנים. זה שיר שמרגש אותי, זה זמר שאני מאוד אוהב ומאמין לו. לא קורה לי הרבה שאני מאמין. השיר הזה גונב לי את הלב. אולי באמת אעשה לו קאבר, איזה קטע, למה אני לא עושה לזה חידוש?".

   

  אברהם טל

  "חשבתי שזה יהיה 'Waiting In Vain' של בוב מארלי אבל החלפתי אותו לשיר החדש של ג'סטין ביבר, 'Love Yourself". שמע, זה שיר מעולה. אני לא מאוהדיו של ג'סטין, אני לא קהל היעד, מה שנקרא, אבל הוא תפס את תשומת לבי לפני כמה חודשים בשני השירים שהוא הוציא עם סקרילקס ודיפלו.

   

  מאוהב, בג'סטין ביבר. אברהם טל (צילום: פיני סלוק) (צילום: פיני סלוק)
  מאוהב, בג'סטין ביבר. אברהם טל(צילום: פיני סלוק)

  "אלה שני המפיקים שאני הכי אוהב. כל שיר שדיפלו מפיק אני עף עליו והאלבום האחרון של סקילקס זה האלבום ששמעתי הכי הרבה במשך כל השנה שעברה, ממש טחנתי אותו. מאז ג'סטין צד את לבי. שמעתי את השיר הזה ממש עכשיו ואהבתי את זה. זה גיטרה ושירה וכל הזמן אתה בטוח שזה הולך להתפתח למשהו אחר, אבל כל השיר נשאר גיטרה-שירה, בסאונד חזק וטוב. גם הקליפ מהמם.

   

  כשג'סטין צד את הלב שלך. "Love Yourself"

   

  "אהבתי גם את המסר של השיר, וכשנכנסים לעומקו מגלים שזה שיר פרידה. הוא בסוף משאיר לבחורה פתק, ואמר לה 'תאהבי את עצמך'. זה מסר חזק, גם כשמדברים על יום האהבה. תמיד יש אידיאל כזה של אהבה זוגית וכל הקומדיות הרומנטיות עוסקות בהתחלה של האהבה הזו. אחרי זה, כשהחיים ממשיכים, כבר פחות מדברים על זה. תאהב את עצמך זה נראה לי נכון גם למערכת יחסים. בן אדם צריך להיות שלם עם עצמו כמה שיותר, גם לבד וגם ביחד. אני לוקח את יום האהבה אחרת, דווקא למקום של 'Love Yourself'. לא ממקום של אגו, אלא ממקום של לאהוב את עצמנו באמת, לפרגן לעצמנו ולהיות קצת יותר רכים וטובים עם עצמנו".

   

  דנה ברגר

  "אני בוחרת את 'Wild Is The Wind" של דיוויד בואי. קודם כל, כי זה שיר האהבה הכי יפה שנכתב אי פעם בעיני, ובמיוחד עכשיו, כשבואי איננו, זה שיר שכל הזמן צף ועולה. אני חושבת שהטקסט מדבר בעד עצמו. זה שיר חזק שנכנס עמוק, כמו חץ לתוך הלב וכמו שרק בואי יודע. זה שיר אהבה הכי מרגש והכי אמיתי. שיר כיסופים ואהבה לרוח הפראית - בואי הישן והטוב.

   

  בואי הישן והטוב. "Wild Is The Wind"

   

  "לא יצא לי לבצע אותו אף פעם, אבל זה רעיון טוב לעשות אותו לבד על גיטרה באחת ההופעות. זה יכול להיות ממש כיף. בימים בהם שידרתי ברדיו, הייתי מגיעה פעם בשבוע בלילה, בין 23:00 ל-01:00. אני חושבת שלא היה שידור אחד שלא השמעתי את השיר הזה. זה באמת אחד השירים האהובים עלי בעולם כולו וזה שיר אהבה למופת".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אריאל בשור ובני דויטש
  עברי לידר ודנה ברגר. מתאהבים בשירים
  צילום: אריאל בשור ובני דויטש
  לאתר ההטבות
  מומלצים