שתף קטע נבחר

מירי רגב באולפן: "אני מתקנת עוול היסטורי"

בראיון באולפן ynet החדש אמרה מירי רגב כי "הגיע הזמן שנגיד את האמת - התרבות המזרחית לא קיימת בחלוקת המשאבים, זה משווע לצדק אמיתי". היא לא פסלה אפשרות לעבור למשרד הכלכלה: "אשקול מועמדות לכל תפקיד שהוא בכיר יותר"

היא לא מעוניינת להשתמש בביטוי "שד עדתי", אבל אומרת שחלוקת המשאבים "משוועת לצדק אמיתי". בראיון לאולפן ynet לרגל השקת האולפן החדש התייחסה שרת התרבות מירי רגב לסערות האחרונות שהייתה חלק מהן. צפו בראיון.

 

"אני לא משתמשת בשד העדתי, אבל הגיע הזמן שנגיד את האמת ונשים אותה על השולחן", אמרה רגב בתחילת הראיון. "גם לי לאורך השנים היה קשה לדבר על זה, אבל כשאתה נמצא בתפקיד אתה רואה שחלוקת המשאבים לאורך שנים פשוט משוועת לצדק אמיתי, אתה רואה תרבות מזרחית שלא קיימת בחלוקת משאבים. אני קוראת לזה צדק ואת הצדק הזה אני אמשיך להוביל".

 

רגב הבהירה את עמדתה בנוגע לתקצוב מוסדות: "משרד התרבות הוא לא כספומט. לא יכול להיות מצב שאני מעבירה כספים למוסדות תרבות ואני לא יכולה לעצור את העברת הכספים כשאני רואה שמוסד תרבות כזה או אחר פועל וחותר נגד מדינת ישראל. לחופש הביטוי אין קשר לחופש המימון. חופש הביטוי הוא חלק מה-DNA בחברה הישראלית. כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה, לכתוב על מה שהוא רוצה ולעשות מחזמר ולשיר על מה שהוא רוצה. ברגע שאנחנו צריכים לממן - זה משהו אחר".

  

שרת התרבות התייחסה גם לפרשת משה איבגי, שהפסיק להופיע לאחר הטענות כי הטריד מינית. "לגבי סוגיית ההטרדות המיניות חשוב שנוקיע אותה ונטפל בה בצורה הכי חמורה שיכולה להיות. אני מתנגדת לכל הטרדה מינית ולא משנה איפה היא, בין אם על סט הקולנוע, בין אם זה בארגון כזה או אחר או במוסד כזה או אחר.

 

"עם זאת, אני חייבת לומר שתופעת השיימינג חייבת להיפסק. אני קוראת לנשים לבוא ולהתלונן, ללכת למשטרה ולהתלונן על גברים שמטרידים אותן מינית, כדי למנוע מקרים כאלה בעתיד. אבל כשבאים אחר כך וסוגרים תיקים ואומרים לא היה ולא נברא - אני חושבת שאנחנו מצד שני גם הורסים משפחות שלמות".

 

רגב לא פסלה את האפשרות לעבור למשרד הכלכלה, שבראשו עומד כרגע ראש הממשלה בנימין נתניהו, אם יהיה בקרוב סבב תיקים. "כשהנושא הזה יגיע לפתחי אני בהחלט אשקול את זה. אשקול מועמדות לכל תפקיד שהוא בכיר יותר, אבל אני מאוד אוהבת את המשרד שאני נמצאת בו". 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
השרה מירי רגב
צילום: עידו ארז
מומלצים