שתף קטע נבחר

השקת אולפן ynet החדש: הנשיא מברך

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שיגר ברכה מצולמת למשדר ההשקה המיוחד של אולפן ynet. הוא האיץ בכלי התקשורת בישראל לאמץ סדר יום המתייחס גם לפריפריה החברתית והכלכלית: "לספר את הסיפור הישראלי בצורה מורכבת ואנושית"

 

 

 

 

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין שיגר היום (א') ברכה מצולמת למשדר השקת אולפן ynet החדש, והתייחס למפת התקשורת המתחדשת, "אסור לנו להיות מבוהלים מהעידן החדש - עלינו ללמוד לנצל אותו לטובה ולהפיק ממנו את המרב. כיום אנו ניצבים בפני האתגר איך לספר את הסיפור הישראלי בצורה מורכבת, אנושית, מלאת תקווה ונחושה להצליח".

 

הנשיא נזכר כי כשהיה שר התקשורת בשנת 2001, העריכו מומחים כי בשנת 2010 האינטרנט יהיה נגיש לכ-30 אחוז ממשקי הבית בישראל. "אני מאמין שאין לי צורך היום לספר מה הוא המצב. הסיפור הזה אולי ממחיש יותר מכול את המהפך האדיר שהתחולל בכל הקשור למידע בישראל ובעולם כולו. מהפך אשר השפעתו על התקשורת הישראלית ניכרת בגיוון הרב של המידע, בהתרחבות של אולפני התקשורת ואף בהתפתחות הייחודית שלכם - קבוצת ידיעות אחרונות. אף שהמדיה החדשה מערערת את ההומוגניות, בבסיסה היא מלמדת על התפתחות מבורכת. מהפכת המידע שאתם העיתונאים בכלל ועיתוני המדיום של האינטרנט בפרט, מהווים חלק מרכזי ומחייבת אותנו להגדיר מחדש את מטרותיה של התקשורת הישראלית ובעיקר את גבולותיה המתחדשים - גבולות גיאוגרפיים וערכיים".

 

ריבלין ציין כי "בעידן זה, שבו כל אזרח הוא גם כתב חדשות בפוטנציה, על גופי התקשורת ללמוד לנצל את המשאב הזה ולהציג סיפור ישראלי. סיפור ישראלי רחב, אמיץ, עמוק, מגוון, שמתמודד עם קשיים וגם יכול להם. העובדה שהמידע נגיש לכול מחייבת את התקשורת לקבוע את סדר היום שמאזן ומפרה את החברה הישראלית. סדר יום שמקפיד להתייחס לכל גווניו של העם בישראל ובהם גם לפריפריה החברתית, הכלכלית והגיאוגרפית. את הסיפור הישראלי הזה אנחנו צריכים להציג לעצמנו ולשדר אותו לעולם כולו.

 

"לצד זה, העובדה שכל אזרח כתב חדשות בפוטנציה - עיתונאי, תחקירן, כתב ועורך - מטילה אחריות על הציבור כולו. האחריות באשר ליוצא מתחת עטינו ומתחת למקלדתינו. היום לכל אחד ואחת יש את הכוח להיות אותו עיתונאי קטן שממית ומחייה בכתב ידו. עלינו להיות זהירים, זהירים בכבוד חברינו וענייניים, גם אם נוקבים, בוויכוח שאותו אנו מנהלים. חברים, אני מברך אתכם לרגל חנוכת המשכן החדש של קבוצת ידיעות אחרונות והאולפן החדש של ynet ומאחל לכם שתזכרו תמיד את הכוח האמון בידכם ותדעו להשתמש בו לטובה, למען עתידה של התקשורת הישראלית, הדמוקרטיה הישראלית והעם בישראל כולו. מזל טוב לכם וכל טוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הנשיא ראובן ריבלין
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים