שתף קטע נבחר

העד מוקלט: "שילם לתובע, הוריד לי את התיק לשנה"

בהקלטה שהגיעה לידי ynet נשמע עבריין מתרברב בשוחד ששילם עורך דינו לתובע בפרקליטות, וכך זכה בעונש קל: "הוריד לי את התיק לשנה". הפרקליטות: לא להסיק מסקנות על סמך אמירה בודדת

 

עבריין טען כי עורך דינו שילם לפרקליט במחוז דרום וכך זכה בעונש מופחת. בהקלטה שהגיעה לידי ynet היום (ב') נשמע העבריין מספר איך היתל בבית המשפט ועד כמה הופתע מהעונש הקל שגזרו עליו.

 

עד מדינה שסייע לפרקליטות בהבאתם לדין של ראש ארגון הפשע שלום דומרני, הקליט את העבריין ואף הציג את ההקלטה בדיון הארכת מעצר של החשודים. נגד דומרני ואנשיו הוגשו כתבי אישום על עבירות אלימות, סחיטה באיומים, רצח וניסיונות לרצח. עד המדינה תיעד את העבריין טוען כי עורך דינו שיחד פרקליט ממחוז דרום בתמורה לעונש מקל. "ד' שילם לתובע של מחוז דרום, הוריד לי את התיק לשנה".  

 

שלום דומרני. החייל הוקלט (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
שלום דומרני. החייל הוקלט(צילום: חיים הורנשטיין)

העבריין מדבר על תיק אחזקת נשק שבגינו הורשע ושבעקבותיו קיבל רק תשעה חודשי מאסר בפועל. הוא הביע פליאה על העונש הקל וזלזול במערכת המשפט: "אני אומר לו, באימא שלי בן זונה תעשה שאני אהיה קבוצה וזה, ואני לא הולך לקבוצה ולא כלום, רושם לי חוות דעת באימא שלי ראיתי חוות דעת קיבלתי חום. משתלב טוב, מתנהג טוב, לא במעצר, כמה דו"חות יש לי".

 

עוד הוקלט העבריין אומר: "אחרי איזה שבועיים באתי לשופט, אומר לי, 'שלא תחזור לפה'. אל תשפוט אותי יא בן זונה. הוא אומר 9 חודש בפועל, 12 חודש על תנאי, קנס 15 אלף ותנאי לשלוש שנים. אני מסתכל על ד' (עורך הדין) אני אומר לו, מה הוא שפט אותי שנה? ד' אומר לי, יא מטומטם, 9 חודש נשאר לך עוד חודש וחצי. הוא קרא לי, אני עומד ככה, אומר לו, תודה כבוד השופט, זה זה אני מצטער, אני לא יעשה. לא יחזור יותר. אתה יודע מה זה? י' הוסיף ל-ד' עוד כמה שקלים, ד'. זה השופט הזה, למה הייתי אמור להישפט אצל דינה כהן".

 

למרבה הפליאה, טענה זו לא נבדקה בפרקליטות, ושם רק שללו אותה מיד. יחד עם זאת העובדה כי דבריו של העבריין לא זכו להתייחסות מיוחדת עלולה להעיד על האמינות של דבריו. לטענת הסנגורים של הנאשמים, מדובר ב"סיפורי כיסוי גבריים וסיפורי גבורה כדי להסתיר את מצבו העלוב". כשם שהתרברב בעניין השוחד לפרקליט, כך גם התרברב בעניינים אחרים.  

 

מימין: עורכי הדין אביגדור פלדמן, ליה פלוס, דוד יפתח ומשה יוחאי ()
מימין: עורכי הדין אביגדור פלדמן, ליה פלוס, דוד יפתח ומשה יוחאי

 

את הנאשמים מייצגים עורכי הדין דוד יפתח, אביגדור פלדמן, משה יוחאי, יוגב נרקיס, רויטל בן שבת, ליה פלוס, רועי אטיאס וימימה אברמוביץ'. בדיון אמר עו"ד יוחאי: "כיצד ניתן לסמוך על עד אשר אומר כי ניתן שוחד לפרקליט ממחוז דרום, דבר אשר אין ספק כי לא קרה, ועל אותו עד רוצה הפרקליטות להרשיע נאשמים בתיקי רצח וניסיונות רצח. אין ספק שעד המדינה מודע לחולשות, לפנטזיות של עד התביעה והוא ניצל זאת".

 

עו"ד פלוס אמרה כי "במסגרת ניהול התיק הועלו סוגיות כבדות משקל מטעם אחד העדים, שעליו מבקשת המדינה להתבסס להרשעת מרשיי. אך טענות אלו נזנחו על ידי רשויות האכיפה, הגם שמדובר בחשדות כבדים לפלילים שראוי היה לבדוק לעומק".

 

מהפרקליטות נמסר: "הטענה לפיה אין לסמוך על אחד מעדי התביעה, שטען שעורך דינו שיחד פרקליט - אין לה על מה לסמוך. אין המדובר בעד המדינה אלא בעד תביעה שאף הוגש נגדו כתב אישום בגין כמה עבירות ובהן רצח.

 

"הניסיון להסיק מסקנות לגבי אמינות של עד תביעה על סמך אמירה בודדת של דברים שהוא מייחס לעורך דינו, מבלי להתייחס למכלול הראיות בתיק - לא ענייני, לא מקצועי ומופרך מיסודו. נוסיף ונציין כי לחלק גדול מאמירותיו של העד קיימים חיזוקים רבים אחרים, כמו כלי נשק שנתפסו בעקבות אמירותיו, האזנות סתר עם מעורבים אחרים בפרשה, פגישות ואירועים פליליים שנצפו, מחקרי תקשורת ועוד".

 

הסנגור ביטל אף הוא את הדברים: "זה קשקוש. מדובר בתיק אחזקת נשק שבמסגרתו לא הגענו להסדר עם הפרקליטות. בית המשפט הוא שנתן את העונש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העבריין תועד
עו"ד רויטל בן שבת
מומלצים