שתף קטע נבחר

שוטר מג"ב הפיל נכה פלסטיני: "באתי לעזור להציל צעירה"

מאג'ד אל-פאחורי מחברון, שתועד מופל מכיסא גלגלים, לאחר ניסיון פיגוע בחברון, סיפר: "הגעתי למקום במהירות כדי לסייע ולהציל את הצעירה ששכבה במקום אחרי שירו בה"

תקרית חריגה אתמול (יום א') בחברון: זמן קצר לאחר חיסול המחבלת שניסתה לדקור חייל תועד שוטר מג"ב דוחף נכה פלסטיני ומפיל אותו מכיסא הגלגלים. התקרית תועדה על-ידי צלם פלסטיני והתמונות שודרו בכלי תקשורת רבים בעולם.

 

לאחר ניסיון הפיגוע, שבו נפצע פלסטיני, הגיעו למקום שוטרי מג"ב ובמקביל תושבים פלסטינים. חלק מתושבי המקום זרקו אבנים לעבר הכוח. למקום הגיע גם מאג'ד אל-פאחורי, פלסטיני בן 50, נכה הנעזר בכיסא גלגלים. הוא התקרב למקום וביקש להגיע אל המחבלת שהייתה מוטלת במרחק 15 מטרים ממנו.

 

  


 

השוטרים מנעו בגופם מהפלסטינים להתקרב והחל דין ודברים בין אל-פאחורי לבין אחד השוטרים שעמדו במקום. בשלב זה תועד השוטר דוחף את כיסא הגלגלים של אל-פאחורי ומפיל אותו לאחור. "הגעתי למקום במהירות כדי לסייע ולהציל את הצעירה ששכבה במקום אחרי שירו בה. עשיתי בדיוק את מה שמצופה מבן אדם לעשות", שחזר אל-פאחורי. "דיברתי בצורה מכובדת עם השוטר שעמד שם, והוא צעק עליי שאלך הביתה ואלך אחורה ואז הוא דחף את הכיסא והפיל אותי לאחור".

 

אל-פאחורי הוסיף: "הבן שלי והאחיין שלי הגיעו מיד ונשאו אותי חזרה הביתה. השוטרים צריכים להתבייש על מה שעשו".

 אל-פאחורי פונה אחר כך לבית חולים בחברון, אולם הוא שוחרר זמן קצר אחר כך והוא סובל מחבלות קלות בלבד. הוא הדגיש כי הוא שוקל להגיש תלונה נגד השוטרים בעקבות התקרית.

 

ממג"ב נמסר: "עם קבלת הסרטון הועבר החומר לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים וזו פתחה בחקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מדברים תקשורת
זירת הפיגוע אתמול בחברון
צילום: מדברים תקשורת
מומלצים