שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "העצבים רופפים": לראשונה מאז הטבח, האיגלז אוף דת' מטאל הופיעו בפריז

  "אנחנו מוכנים לזה!", קראו חברי להקת הרוק האמריקנית שהופיעו בפריז, לראשונה מאז הטבח הנורא שארע במהלך הופעתם בתיאטרון הבטקלאן בעיר. בקהל נכחו 900 משורדי המתקפה שגבתה את חייהם של 90 אנשים, וכן צוות פסיכולוגים. "זוהי הופעת תרפיה קולקטיבית", הוסיף הסולן בטרם ביצע את השיר במהלכו פרץ הירי. צפו

  לראשונה מאז הטבח, להקת איגלז אוף דת' מטאל הופיעה בפריז: ההרכב בראשותו של ג'סי היוז הופיע הלילה (ג') בעיר האורות בפעם הראשונה מאז יום שישי ה-13 בנובמבר, בו נהרגו 90 אנשים במהלך הופעתה במועדון הבטקלאן מירי טרוריסטים של דעאש.

   

  "תרפיה קולקטיבית", קרא היוז להופעה שהתקיימה הפעם באולימפיה, מאולמות המופעים המפורסמים בעולם. "בונז'ור פריז, אנחנו מוכנים לזה! העצבים שלי רופפים, אני ממש מתרגש אז ייתכן שאעשה טעויות", אמר בטרם החל לנגן. טעות אחת שהוא לא עשה היתה הבחירה לבצע את השיר "Kiss The Devil", אשר נקטע בהופעתם הקודמת בעיר על ידי המחבלים.

   

  צפו: האיגלז אוף דת' מאטל חוזרים לפריז

  צפו: האיגלז אוף דת' מאטל חוזרים לפריז

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  על עמדת התופים היה זה ג'וש הומי, מי שייסד עמו את ההרכב אך לא הופיע עמם בערב הקטלני. הקהל המשולהב שנכח באולם בא לשמוח אך לא לשכוח, וחלקם הביאו פרחים, אחרים נשאו תגים על זרועותיהם. בין 2,800 המעריצים שהגיעו לאולימפיה נמנו גם כ-900 שורדים מההתקפה בבטקלאן.

   

  אלו עמדו יחד עם יתר הקהל בדקת דומייה שהקדישה הלהקה במהלך המופע לזכר אלו שלא שרדו. צוות של 30 פסיכולוגים נכח במקום, למקרה שההופעה תשיב טראומות בהם טראומות. כדי למנוע אחת נוספת, תוגברה האבטחה בערב.

   

  "העצבים רופפים אבל אני מוכן לזה". האיגלז אוף דת' מטאל חוזרים לפריז (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  "העצבים רופפים אבל אני מוכן לזה". האיגלז אוף דת' מטאל חוזרים לפריז(צילום: AFP)

  התרגשות גדולה וצוות פסיכולוגים

  התרגשות גדולה וצוות פסיכולוגים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  זוהי בסך הכל הופעתה השנייה של הלהקה מאז הלילה בו קטעה את סיבוב ההופעות שלה, עקב פיגוע הטרור. הראשונה התקיימה ביום שבת האחרון בשטוקהולם אשר בשוודיה. כחודש לאחר המתקפה הקטלנית חזרו חברי הלהקה וביקרו באנדרטאות הפרחים המאולתרות שהוקמו מחוץ לבטקלאן. בהמשך אותו היום עלו להופיע ושרו יחד עם בונו וחבריו ללהקת יו-2 בהופעתם בעיר.

   

  היוז, חובב נשק ואדם שהתבטא לא אחת נגד הניסיון לכפות חוקי פיקוח החזקת נשקים בארצות הברית, התראיי לערוץ הטלוויזיה הצרפתי iTélé, שם ביקר בחריפות את המדיניות הצרפתית בתחום וקשר אותה לאירועים הרצחניים: "האם חוקי פיקוח הנשק שיש לכם בפריז עזרו במניעת מותו של ולו אדם אחד בבטקלאן? אם מישהו יכול לענות שכן הייתי רוצה לשמוע זאת. כי אני לא חושב כך.

   

  לא עשה טעויות. ג'סי היוז מתרגש על הבמה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  לא עשה טעויות. ג'סי היוז מתרגש על הבמה(צילום: AFP)

  הופעה תחת אבטחה כבדה. האיגלז אוף דת' מטאל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  הופעה תחת אבטחה כבדה. האיגלז אוף דת' מטאל(צילום: AFP)
  "אני חושב שהדבר היחיד שעצר (את ההרג) הוא כמה מהאנשים האמיצים ביותר שראיתי בחיי שפרצו קדימה אל מול המוות עם רוביהם", הוסיף, "אני יודע שאנשים יחלקו עלי, אבל מרגיש לי שאלוהים יצר את הגבר והאישה ובלילה ההוא רובים הפכו אותם שווים.

   

  "הדרך היחידה שדעתי תשתנה בנושא היא שלכולם תהיה חובה לשאת נשק - עד ליום שלאף אחד לא יהיה נשק, כי אני לא רוצה לראות אי פעם מקרה נוסף כמו שארע. אני רוצה לשכולם יהיו את החיים הכי טובים שאפשר. ראיתי אנשים מתים שבנסיבות אחרות יכלו לחיות. היו במופע ההוא מלאכים אמיתיים, אנשים באמת נפלאים".

   

  רגע הירי בנובמבר האחרון

  רגע הירי בנובמבר האחרון

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  האיגלז אוף דת' מטאל על הבמה. התרגשו לחזור
  צילום: AFP
  לאתר ההטבות
  מומלצים