שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אריאל זילבר בטקס האמ"י: "מעולם לא התכוונתי לפגוע באף אחד"
  "גם אני בן אדם ונפגע לפעמים, לא התכוונתי לפגוע", אמר המוזיקאי כשקיבל פרס מפעל חיים בטקס איגוד אמני ישראל. לפני כשנתיים סערו הרוחות כשזכה בפרס דומה מאקו"ם, בשל התבטאויותיו נגד הומוסקסואלים, אנשי שמאל וערבים. "בישראל מתים כשמדברים פוליטיקה", אמר גם יהונתן גפן. נאומה של שרת התרבות מירי רגב התקבל בקריאות מעורבות

  "מעולם לא התכוונתי לפגוע באף אחד, דעו שגם אני בן אדם וגם אני נפגע לפעמים", אמר אריאל זילבר בנאום התודה על פרס מפעל החיים שהוענק לו הערב (ד') בטקס פרסי איגוד השחקנים (אמ"י) בהיכל התרבות פתח תקווה. כן הודה לקדוש ברוך הוא, לאישתו ולעם ישראל. "אנחנו הכי גדולים בעולם", סיכם את דבריו, לקול תשואות הקהל.

   

  לפני שנתיים עוררה החלטת ארגון אקו"ם להעניק לו פרס דומה סערה, זאת בשל התבטאויותיו השנויות במחלוקת נגד הומוסקסואלים, אנשי שמאל וערבים. בהמשך שונתה הגדרת הפרס מ"מפעל חיים" ל"תרומה למוזיקה הישראלית" בעקבות לחצים שהפעילו ככל הנראה גורמים בארגון ובהם, בין היתר, הדירקטורית דליה רבין. במעמד הזכייה, נשא אז זילבר דברים קשים, וקרא בין היתר לפירוק אקו"ם.

   

  "לא התכוונתי לפגוע". אריאל זילבר בפרס אמ"י (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  "לא התכוונתי לפגוע". אריאל זילבר בפרס אמ"י(צילום: מוטי קמחי)
    

  "אני יודע שזה ערב לא פוליטי אבל בארץ הזו - אם מדברים על פוליטיקה מתים", אמר גם יהונתן גפן שזכה אף הוא בפרס. "אנחנו חיים בארץ מתלהמת. האלימות וההתלהמות אינה שחיכית לשום מחנה. אם תראו את הפייסבוק שלי תרצו למות. כל פעם זה משתנה - מיהו המתלהם ומיהו האלים. הדיאלוג תמיד יהיה חשוב יותר מכל חרם. תמיד. גם הילד בן ה-4 באריאל שר את 'הילדה הכי יפה בגן". בהמשך הפתיע אותו בנו אביב על הבמה, ושר את השיר "מקום לדאגה".

   

  דבריהם של זילבר וגפן הגיעו הערב אחר נאומה הפותח של שרת התרבות מירי רגב, שטענה בין היתר כי "אף מוסד תרבות הוא לא מעל לחוק". דבריה עוררו סערה והיא זכתה לקריאות "פאשיסטית" מהקהל, לצד מחיאות כפיים.

   

  "בעולם התרבות הישראלי אין מקום לחרמות ולמחרימים", הוסיפה. "אנחנו מחוייבים להעניק לכל יוצר, מכל מגזר ואוכלוסייה, את הזכות לצרוך תרבות. מדינת ישראל לא תמיד מצטיינת בהכרת תודה. מכניסתי לתפקיד גיליתי שבמשך שנים רבות המשרד הנציח מדיניות שחיזקה את החזקים והחלישה את החלשים. מדיניות שבגללה חלקים שלמים בחברה מצאו עצמם מופלים או מודרים מהשיח הציבורי, אך ורק בשל מוצאם, זהותם ועמדתם". כן הצהירה כי תפעל להענקת מענקים כספיים ליוצרים בולטים.

   

  נאומה של מירי רגב    (צילום: מוטי קמחי)

  נאומה של מירי רגב    (צילום: מוטי קמחי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  פרסי מפעל חיים, על תרומה וחשיבות גדולה לתרבות הישראלית, הוענקו גם לנורית הירש, שרה זורב, עודד פלדמן, יונתן כרמון, אלכס פלג דובי זלצר, גדי יגיל ואיש להקת הברירה הטבעית שלמה בר, שבמהלך נאומו חיזק את הצהרתה של רגב ליוזמת תמיכה כספית באמנים: "אני קורא לגופים כמו אקו"ם וכמו אמ"י לעשות קרן מיוחדת לאמנים שמגיעים לפת לחם. זוהי חובתנו המוסרית. פני החברה כפני זקניה. אנחנו באמת צריכים להתנער".

   

  לצד חלוקת הפרסים, חלק האיגוד כבוד לאמנים שהלכו לעולמם בשנה שעברה. במצגת  מחווה מרגשת זכו בין היתר השחקן יענקל'ה בן סירא והזמר גבי שושן, שהלכו החודש לעולמם. 

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  אריאל זילבר בטקס פרסי אמ"י
  צילום: מוטי קמחי
  7 לילות
  מומלצים