שתף קטע נבחר

שר בריטי: "אפליה נגד ישראל היא בלתי חוקית וחייבת להיפסק"

שעות ספורות לאחר שממשלת בריטניה אסרה להטיל חרם על מוצרים ישראליים, שר הקבינט הבריטי מת'יו הנקוק הגיע לישראל ופגש את נתניהו, שבירך על ההחלטה: "משבח אתכם על עמידתכם לצדה של הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון"

 

 

שר הקבינט הבריטי מת'יו הנקוק הגיע לביקור בישראל, שעות ספורות לאחר שממשלתו פרסמה הנחיות שאוסרות על רשויות מקומיות ומוסדות ציבוריים להטיל חרם על מוצרים ישראליים.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבלת את פניו של הנקוק, ואמר כי הוא מבקש לציין את הממשלה הבריטית "על סירובה להפלות את ישראל ואת הישראלים. אני משבח אתכם על עמידתכם לצדה של הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון".

 

ההנחיות שבריטניה פרסמה היום (ד') קובעות שחרם על מוצרים ישראליים אינו ראוי, מנוגד למדיניות החוץ הבריטית ואף פוגע בביטחונה הלאומי של בריטניה. עוד נקבע כי כל גוף שיפר את ההנחיות האלה יהיה נתון לעונשים חמורים.

לאתר הוועידה ולהרשמה

הנקוק התייחס בפגישתו עם נתניהו להחלטה: "אני שמח להיות כאן ולא רק כדי לעסוק בנושאי משלחת המסחר שהבאתי עמי, לראות את ההזדמנויות שבהן נוכל לקדם את המסחר בין שתי המדינות שלנו - שנמצא כרגע בשיאו - אך גם כדי להכריז שהיום אנו מפרסמים הנחיות חדשות לרשויות ציבוריות בבריטניה שמבהירות שאפליה נגד חברות ארגון הסחר העולמי, ובהן ישראל היא שגויה, היא בלתי חוקית והיא חייבת להיפסק. אנו עושים זאת מכיוון שאנו מאמינים במסחר פתוח וחופשי, ואנו מאמינים שאפליה אינה ראויה ויש להתנגד לה".

 

הוא הוסיף: "אני מצפה לשוחח עם נתניהו על השינויים שביצענו, וגם על נושאי הגנה כללית ובפרט בנושא הגנת סייבר, שעליה אני מופקד בבריטניה, ולשמוע על צעדים נוספים שתנקטו כדי להבטיח את השלום שכולם רוצים כל כך לראות. אני מודה על ההזדמנות הזאת".

הנקוק: "האפליה אינה ראויה" (צילום: לע"מ) (צילום: לע
הנקוק: "האפליה אינה ראויה"(צילום: לע"מ)

נתניהו אמר במהלך הפגישה כי "ניסיונו של העם שלנו הוא שאנטישמיות היא השנאה הוותיקה  והמתמשכת ביותר בעולם. במשך מאות שנים סבלו היהודים מדברי שטנה נוראיים. העם היהודי הואשם בכך שהוא המקור לכל אי-יציבות, שהוא 'מרעיל הבארות' של העולם,

שהיהודים רוצחים ילדים בכוונה תחילה ושותים את דמם. הנוהג הזה לא דעך. עכשיו תוקפת האנטישמיות המודרנית לא רק יהודים בודדים, אך היא תוקפת אותם באופן קולקטיבי, והעלילות שבהן האשימו את היהודים במשך מאות שנים הן אותן העלילות שבהן מואשמת המדינה היהודית".

 

"הדוגמה הטובה ביותר לאובססיה האנטי-ישראלית הזאת היא מועצת האומות המאוחדות לזכויות אדם, שמשקיעה 60% מהחלטות נגד מדינות - לא נגד סוריה, לא נגד איראן, לא נגד צפון קוריאה או לוב, אך נגד ישראל - הדמוקרטיה האחת והיחידה במזרח התיכון", אמר נתניהו.

 

בפגישה השתתפו גם תת-שר החוץ הבריטי טוביאס אלווד, שגריר בריטניה בישראל דיוויד קוורי, משלחת לורדים רב-מפלגתית וחברי פרלמנט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לע"מ
הנקוק: "האפליה שגויה"
צילום: לע"מ
מומלצים