שתף קטע נבחר

נסראללה מתגאה: יחידת האקרים וצילומים מתל אביב

בשבוע שבו נסראללה איים להפוך את מכל האמוניה בחיפה לפצצה הגרעינית שלו, הערוץ של חיזבאללה הציג ארגון האקרים מקומי שטען כי פרץ לאתרים ולמצלמות אבטחה בישראל: "נגיע אליכם ולמשרדים שלכם"

  

 

חיזבאללה מציג: "ההאקרים באים". מאז שנת 2013 מתיימר ארגון ההאקרים הלבנוני "אנחנו באים" (בערבית "קאדמון") לאתגר את ישראל במרחב הווירטואלי בעיקר כפעולות נקם או בנקודות זמן שקשורת לארגון חיזבאללה, כמו יום השנה לחיסולו של עימאד מורנייה, יום השנה למלחמת לבנון השנייה, חיסולו של סמיר קונטאר ושל בכירי הארגון בקוניטרה בשנה שעברה ובהם ג'יהאד בנו של מורנייה.

 

חיזבאללה נגד פייסבוק: מחאת החשבונות המוקפאים

 

בתקשורת הלבנונית, שמזוהה עם המחנה שתומך בחיזבאללה, כבר ערכו כתבות על אותו ארגון שמתיימר לטעון להישגים בזירה הוירטואלית שכוללים פריצה לאתרים ישראליים, כולל אתרים רגישים, וחשבונות פייסבוק ישראליים.

 

החידוש שהוצג השבוע בכתבה ששודרה ברשת "אל-מנאר" היה פריצה לכאורה למצלמות אבטחה בשטח ישראל. הארגון פרסם תמונות כביכול מאותן מצלמות מהימים האחרונים במסגרת פעולה שאותה כינה "ניפוץ האשליה" לרגל יום השנה השמיני לחיסולו של עימאד מורנייה שכללה גם פריצה למאות אתרים, לטענת הארגון.

 

ברשת "אל-מנאר" פורסמו תמונות כביכול מחיפה, מתל אביב וממסעדה שמיקומה לא ברור, אך בתמונה נוספת שפרסם הארגון ברשת ניתן לראות תמונה שנלקחה כביכול ממשרד רשמי בנהריה שבו ניתן להבחין בדגל ישראל בצדו של החדר כמו במשרדים ציבוריים וממשלתיים. "אנחנו נגיע אליכם ואפילו בתוך המשרדים שלכם", נכתב מתחת לתמונה. "מה שיבוא יהיה גדול יותר".

המשרד בנהריה שצולם ()
המשרד בנהריה שצולם
 

חבר הארגון שהתראיין לרשת "אל-מנאר", מבלי לחשוף את פניו, טען בין השאר כי הם הצליחו לפרוץ ל-5,000 אתרים בשנת 2015, כולל אתרים רגישים לכאורה של מערכת הביטחון. על ההישגים שאותם מנסה הארגון לנכס לעצמו אפשר להתווכח, אולם אין ספק כי הניסיונות של התארגנויות דומות של האקרים בחסות או בתמיכת חיזבאללה יימשכו ביתר שאת בזירה הוירטואלית שהופכת ליותר ויותר חשובה בשנים האחרונות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים