שתף קטע נבחר

צפו: הגנב בולע את הפיתיון - ופורץ למכונית

בוועד מתיישבי שומרון מנסים להילחם בתופעת הפריצות לכלי רכב בבקעת הורקניה, אשר מרחיקה מטיילים מהאזור. צפו בתרגיל שהכינו לגנב

  

בקעת הורקניה היא אחת מפנינות הנוף המרהיבות של מדבר יהודה, שעליה משקיף מבצר הורקניה שנבנה ככל הנראה לפני הספירה על ידי אלכסנדר ינאי. עם זאת, תופעה של ריבוי גניבות מרכבים מרחיקה מטיילים רבים מהאזור.

 

במשטרה מדגישים כי אחוז התלונות על פריצות לרכבים באזור אינו חריג בהשוואה למקומות אחרים, אולם בוועד מתיישבי שומרון ביקשו להציג את התופעה והציבו בשבוע שעבר מצלמה באחד הרכבים. תוך זמן קצר תועדו פריצה וגניבה של מזוודה ורדיו ישן מהרכב. 

הרכב והמזוודה - לפני (באדיבות ועד מתיישבי שומרון) (באדיבות ועד מתיישבי שומרון)
הרכב והמזוודה - לפני(באדיבות ועד מתיישבי שומרון)

המזוודה נעלמת, הפורץ נמלט (באדיבות ועד מתיישבי שומרון) (באדיבות ועד מתיישבי שומרון)
המזוודה נעלמת, הפורץ נמלט(באדיבות ועד מתיישבי שומרון)

יו"ר הוועד שגיא קיזלר סיפר ל-ynet: "הגיעו תלונות גם של תושבים וגם של תיירים שמגיעים לחבל הארץ היפהפה הזה על כך שאין חניונים מוסדרים ושאי-אפשר להחנות את הרכב במקום שבו מתחיל המסלול, כי ברגע שחוזרים אליו - הוא ככל הנראה יהיה פרוץ. כשהגעתי לחניה ראיתי מקבץ של לפחות חמישה מערומים של זכוכיות (מרכבים; ר"י). רצינו להראות כיצד ניתן לטפל בתופעה על ידי התקנת מצלמות".

 

ואכן, תוך זמן קצר מרגע עזיבת הרכב נראה הגנב בסרטון שובר את החלון וגונב מזוודה ורדיו מהאוטו. קיזלר הזעיק למקום שוטרים ואלו החלו בגביית ראיות, אולם אחד החוקרים הסביר לנוכחים כי ישנה בעיה במיגור התופעה משום שהעונשים שמטיל בית המשפט על העצורים אינם מרתיעים, ולעתים אינם רלוונטיים לפלסטינים המתגוררים במדבר יהודה.

 

אחד השוטרים סיפר על העצור: "הביאו אותו בפני שופט, אך הוא אפילו לא יכול לחתום ערבות. מה הוא יעשה?", אח"כ טען השוטר כי בהשוואה לתנאי חייו, העצור "מעדיף לשבת בכלא הישראלי".

ואולם, תוך כמה ימים הצליחה המשטרה לשים את ידה על שני הגנבים - קטין שנראה בסרטון ואחיו, המתגוררים במחנה פליטים סמוך ליריחו.

 

ממשטרת מחוז ש"י נמסר בתגובה: "המשטרה ערה להלכי הרוח וחששות הציבור ועל כן עושה ככל שניתן תוך הפעלת כל המשאבים כדי להגן על ביטחונם ורכושם של המטיילים. עם זאת, לא מדובר בתופעה אלא במקרים בודדים שבחלקם נעצרו חשודים וחלקם עדיין נמצאים בעיצומה של חקירה. משטרת ישראל ממליצה לציבור המטיילים לשמור על כמה כללים למניעת גניבת הרכוש כדי ליהנות מהטיול בטבע בראש שקט: לא להשאיר חפצים יקרי ערך ברכבים ולהחנות את הרכבים עד כמה שניתן בחניונים מוסדרים בקרבת כביש ראשי. במקרה שקרה אירוע יש לדווח למוקד 100 של המשטרה מסמיכות לאירוע ולא לגעת ברכב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות ועד מתיישבי שומרון
הרכב נפרץ, המזוודה נגנבת
באדיבות ועד מתיישבי שומרון
מומלצים