שתף קטע נבחר

קיפרונו זכה במרתון ת"א, צ'מטאי תהיה בריו?

הקנייתי זכה במרוץ שנה שנייה ברציפות לאחר שחצה את קו הסיום בזמן של 2:10.51 שעות, 21 שניות פחות טוב מזמנו אשתקד. צ'מטאי השיגה את הקריטריון האולימפי, אך עדיין לא מחזיקה באזרחות ישראלית

עוד חוזר הניגון. מנצח מרתון תל אביב בשנה שעברה, וויליאם קיפרונו, ניצח גם במרוץ 2016. קיפרונו הקנייתי עצר את השעונים על שעתיים, 10 דקות ו-51 שניות, 21 שניות פחות טוב מזמנו אשתקד.

 

גם שני המסיימים אחריו היו קנייתים - פרנסיס קיביוט (2:12:19) וסטפן קיפנקטיך (2:14:09). כדי להגביר את המוטיבציה, הוצע השנה פרס כספי של 40 אלף דולר למי שיסיים את המסלול בפחות משעתיים ושמונה דקות. לצערם, אף אחד לא גרף את הסכום הנכבד.

 

צפו בתמונות ממרתון ת"א (צילום: מתן טורקיה)

 

צפו בקיפרונו חוצה את קו הסיום. צילום: נועה אשכנזי
 

יצאנו לדרך. הרצים במרתון ת"א (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יצאנו לדרך. הרצים במרתון ת"א(צילום: מוטי קמחי)

 

והיו גם חסימות כבישים (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
והיו גם חסימות כבישים(צילום: מוטי קמחי)

 

קיפרונו חוצה ראשון את קו הסיום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
קיפרונו חוצה ראשון את קו הסיום(צילום: מוטי קמחי)

 

לורנה צ'מטאי, קנייתית שנישאה לישראלי (מאמנה דן סלפטר) השיגה את הקריטריון האולימפי עם זמן של 2:40.17 שעות. אלא שלמרות נישואיה לישראלי, ועל אף העובדה שיש להם ילד משותף, היא עדיין לא בעלת אזרחות ישראלית. כך שלא בטוח שתוכל לייצג את ישראל בריו. הישראלי הראשון שסיים את המרתון הוא דן אלתרמן (2:40.14 שעות).

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

אגב, למעלה מ-40 אלף רצים ורצות יצאו הבוקר למרתון ת"א. גם השנה כלל המרתון שישה מסלולים שונים, בהם מסלול מלא (42.195), מסלול חצי מרתון (21 ק"מ), מרוץ עשרה ק"מ, מרוץ חמישה ק"מ, מרוץ אופני יד לנכים ומקצה מיני מרתון לילדים (420 מטר ו-1 ק"מ).

 

נקודת הזינוק מוקמה גם הפעם בשדרות רוקח (מול גני התערוכה), משם המשיכו מקצי המרתון למסלולי ריצה אטרקטיביים ברחובותיה ואתריה המרכזיים של העיר: שדרות רוטשילד והעיר הלבנה, נמל תל אביב וחופי הים, מרכז עזריאלי ומתחם שרונה, טיילת רידינג ופארק הירקון, יפו העתיקה ונמל יפו, אבן גבירול, כיכר רבין ודיזינגוף.


 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)


פורסם לראשונה 25/02/2016 17:31

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים