שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קרב על ישראל בעימות הרפובליקני
  ניסיון אחרון לעצור את טראמפ, לפני "סופר טיוזדיי". רוביו: "ניטראלי? העמדה שלך אנטי-ישראלית". טראמפ: "ככה בחיים לא תביא שלום". צפו בעימות

  ישראל במוקד העימות הרפובליקני: ימים ספורים לפני רגע השיא של הפריימריז - "סופר טיוזדיי" - עמדה ישראל בלב העימות בין חמשת המועמדים שנותרו במרוץ לראשות המפלגה הרפובליקנית, ובעיקר בין דונלד טראמפ לבין מרקו רוביו וטד קרוז. "הפלסטינים הם לא עסקת נדל"ן", תקף רוביו את טראמפ, וזה ענה לו: "עסקה זו עסקה". צפו בעימות.

   

  ישראל במוקד העימות הרפובליקני של CNN

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בעימות שנערך ביוסטון ושודר ב-CNN ניסה רוביו לעשות הכול כדי לשכנע את המצביעים הרפובליקנים שטראמפ לא יוביל אג'נדות שמרניות - בנושאי משפט, בריאות, הגירה חירויות דת - וגם בנוגע לישראל. הוא תקף את טראמפ כפי שלא תקף בעבר, וחלק גדול מאותן מתקפות מילוליות נגעו בנושא הישראלי.

   

  טראמפ נשאל כיצד הוא יכול להישאר ניטראלי אם ארצות הברית מגדירה את ישראל כידידה הטובה ביותר של אמריקה במזרח התיכון. "דבר ראשון, אני לא חושב שזה כך בתקופת הנשיא אובמה. אני חושב שהוא התייחס לישראל באופן איום ונורא. יש לי קשרים חמים מאוד לישראל. אבל אין דבר שאני רוצה יותר לעשות מאשר להביא שלום בין ישראל לפלסטינים".

  טראמפ נגד רוביו (צילום: EPA)
  טראמפ נגד רוביו(צילום: EPA)

  וקרוז נגד טראמפ (צילום: EPA)
  וקרוז נגד טראמפ(צילום: EPA)
  המיליארדר הניו-יורקי הוסיף מיד: "יכול להיות שלא אצליח. זה כנראה המשא ומתן הקשה ביותר בעולם. אבל זה לא יעזור אם אני אתחיל להגיד שאני מאוד פרו-ישראלי. זה לא יעשה טוב להשפיל את השכנים".

   

  קרוז, המשמש כסנאטור מטעם טקסס והיה במגרש הביתי, ענה לו מיד: "זה עוד תחום שבו דונלד מסכים עם הילרי קלינטון. ואני לא מסכים לחלוטין עם שניהם. גם דונלד וגם הילרי רוצים להיות ניטראלים, אם אני משתמש במילה שבחר דונלד. אם אבחר לנשיא, אמריקה תעמוד לחלוטין לצד ישראל. אני אוביל את המלחמה להגנת ישראל".

   

  אז הגיע העימות הישיר בין רוביו, המועמד שנתמך על ידי הממסד הרפובליקני, לבין טראמפ.

  רוביו: "הפלסטינים הם לא עסקת נדל"ן".

  טראמפ: "עסקה זו עסקה".

  רוביו: "העמדה שלקחת היא עמדה אנטי-ישראלית".

  טראמפ: "אתה לא נושא ונותן. ועם החשיבה הזו אתה אף פעם לא תביא שלום".

  רוביו: "דונלד יכול אולי לבנות בניינים בשטחים פלסטינים, אבל זו לא עסקת נדל"ן. עסקה אינה עסקה אם אתה מתעסק עם טרוריסטים".

  רק כאן הוא שתק, טראמפ בעימות של CNN (צילום: EPA)
  רק כאן הוא שתק, טראמפ בעימות של CNN(צילום: EPA)
   

  טראמפ אמר גם כי אף שהוא "לחלוטין בעד ישראל", הוא סבר שאין סיבה לתייג את ישראל ואת

  הפלסטינים כ"איש טוב" ו"איש רע". על פי הסקרים האחרונים טראמפ מוביל בפער ניכר ברוב המדינות שבהן ייערכו הפריימריז ביום שלישי הקרוב, "סופר טיוזדיי", פרט לטקסס שם מוביל קרוז. עוד ניצחונות סוחפים של המיליארדר הניו-יורקי , כמו בנבדה, יעניקו לו מקפצה אדירה בדרך להתמודדות על הנשיאות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קרב על ישראל בעימות הרפובליקני"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים