שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיפלומט בכיר הושעה; נאשם בהתעללות בבתו
  הדיפלומט נאשם כי היכה את בתו הנערה תקופה ממושכת וגרם לחבלות בגופה. פרקליטו טוען כי גידל אותה במסירות, ובמשרד החוץ מתעקשים: "חשד לעניין פלילי במשפחה לא קשור לשליחותו של הנאשם"

  דיפלומט בכיר שכיהן בנציגות חשובה של ישראל בחו"ל נעצר באחרונה עם שובו לארץ בתום שליחותו הדיפלומטית, לאחר שבתו התלוננה שהיכה אותה.

   

  משרד החוץ החליט להשעות את הבכיר, בשנות ה-50 לחייו, מתפקידו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו לאחר שפרקליטות המדינה הגישה נגדו כתב אישום בגין תקיפת קטין שגרמה לחבלה ובגין ניסיונות להדיח את בתו הנערה מלהתלונן נגדו במשטרה. בכך נמנע ממנו לחזור לארץ השליחות שלו לטקסי פרידה.

   

  שמו של הנאשם אסור לפרסום כדי למנוע את זיהוי הנערה המתלוננת. כתב האישום מעלה שאלות קשות בנוגע לעובדה שאיש לא התריע על מעשיו שעל פי המיוחס לו נעשו במשך תקופה ארוכה. בתחילת 2015 נישא הנאשם לאישה (עם ילד משלה) והם התגוררו בחו"ל. "החל מתחילת נישואיו הוא נהג להכות את בתו המתלוננת, לעיתים באמצעות חגורה, כחלק משיטת החינוך שלו", כך נכתב בכתב האישום.

   

  בתחילת נישואיהם של השניים התגלע ריב בין הבת של הנאשם לבנה של אשתו, ולפיכך הורה לה האב להיכנס לחדר השינה, שם היכה אותה בחגורה. בהזדמנות אחרת דחף אותה בכוח לתוך המקלחת ולבת נגרמה חבלה בזרועה השמאלית. עוד נכתב באישום כי בעת שהיו בחופשה בישראל, עצרו הארבעה בתחנת דלק. המתלוננת, שחששה כי אביה יפגע בה, ביקשה בסתר מהמתדלק לקרוא למשטרה, אך עוד בטרם הגיעו השוטרים - המשיכו בנסיעה, ושם התברר לאב על מעשיה של הבת. בתגובה הוא היכה אותה שוב.

   

  מיד לאחר מכן החל האב להסביר לה מה עליה לומר אם תיחקר על ידי המשטרה, ואף ערך איתה "סימולציה" שבה הוא היה השוטר והיא הנחקרת, והורה לה לומר בחקירה שהתקשרה בטעות למשטרה כיוון שהייתה עצבנית.

   

  בכתב האישום מפורטים עוד ועוד מקרים שבהם היכה האב את בתו ונהג כלפיה באלימות. "במהלך התקופה מאז שנישאו נהג הנאשם להעניש את המתלוננת בדרכים שונות שגרמו למתלוננת לפחד מפניו. הוא אף הורה לה לבצע 'משימות כתיבה', לכתוב שוב ושוב משפטים שונים. מעשיו מהווים עבירה פלילית במדינה שבה התגוררו. הוא תקף קטינה שהוא אחראי לה וגרם לה לחבלה של ממש, וכן ניסה לגרום למתלוננת למסור הודעת שקר", כתבה נציגת הפרקליטות בכתב האישום.

   

  המידע הובא למשטרה לאחר שהמתלוננת סיפרה על האלימות נגדה לקרובת משפחתה, וזו ניגשה למשטרה. שם הוציאו צו מעצר שבוצע עם שובו לארץ.

   

  עו"ד אבי חימי שמייצג את הדיפלומט הבכיר אמר בתגובה: "האיש גידל את הילדה במסירות ובאהבה גדולה. משנת 2003, עת אמה נפטרה, החלו להתערער יחסיהם ובמיוחד בשנה האחרונה לאחר שנישא מחדש".

   

  ממשרד החוץ נמסר: "העובד בהשעיה עד לסיום הבירור בעניינו. מדובר בחשד לעניין פלילי בתוך המשפחה, שלא קשור בשום אופן למשרד החוץ או לשליחות של הנאשם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים