שתף קטע נבחר

נתניהו שוב דיבר על המופתי: "הזין את הטרור"

ראש הממשלה נאם באירוע לציון 100 שנים להולדת יצחק שמיר, והקביל בין הטרור הפלסטיני של היום לשנות ה-20: "המופתי טען שהיהודים עומדים להשמיד את אל-אקצה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו חזר לדבר על המופתי. באירוע שהתקיים הערב (א') במרכז למורשת בגין בירושלים לציון 100 להולדתו של ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר ז"ל, התייחס נתניהו להסתה הפלסטינית ואמר: "גם הטרור בשנות ה-20, כשסבי עלה לארץ, הוזן על ידי הטענה של המופתי חאג' אמין אל-חוסייני שהיהודים עומדים להשמיד את מסגד אל-אקצה ולבנות במקומו את הבית השלישי. נשמע לכם מוכר?"

 

נתניהו באירוע לציון 100 שנה להולדת יצחק שמיר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו באירוע לציון 100 שנה להולדת יצחק שמיר(צילום: גיל יוחנן)

באוקטובר האחרון חולל נתניהו סערה בינלאומית כאשר אמר בנאום שהמופתי הוא ששתל את הרעיון להשמדת יהודי אירופה במוחו של אדולף היטלר. לדבריו, היטלר כלל לא התכוון לחסל את היהודים, אלא רק לגרש אותם מאירופה. לאחר שהדברים זכו לגינויים נרחבים בארץ ובעולם – חזר בו ראש הממשלה מהדברים.

 

הפעם אמר נתניהו: "ההסתה הזו נמשכת וגלי הטרור באים והולכים, והניסיונות להסביר אותו בייאוש ובתסכול של הפלסטינים אינם נכונים. האמירה הזאת פוטרת אותם מאחריות למעשיהם, מהטרור שלהם שמלווה אותנו כמעט 100 שנים, לפני הקמת המדינה ולפני שהיו שטחים והתנחלויות,

כשהיה תהליך מדיני וכשלא היה כזה".

 

בנוסף אמר נתניהו כי עוינות בסיסית נגד ישראל קיימת באיגודים בינלאומיים שונים, אך כרגע מתרחש שינוי עם התקרבות של מדינות רבות לישראל – הן בגלל העוצמה הצבאית נגד הטרור והן בזכות העוצמה הטכנולוגית שמתפתחת בישראל, מתחום החקלאות ועד הסייבר. בין היתר הוא מנה את הודו, ארגנטינה ומדינות באפריקה.

 

באירוע נאם גם נשיא המדינה ראובן ריבלין, והוא אמר על שמיר המנוח: "הוא היה נאמן לעקרונותיו ועם זאת הלך בין הטיפות, נכון לפשרות הפוליטיות ההכרחיות כל כך להשגת המטרה. והמטרה הייתה תמיד, ומעל הכול, הבטחת שלומה וביטחונה של מדינת ישראל. לא לעוד שנה, לא לעוד עשור, הבטחת שלומה של מדינת ישראל לדור ולדורות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נתניהו בטקס לציון 100 שנה להולדת יצחק שמיר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים