שתף קטע נבחר

משחק חדש במצרים: הכו את נציג ישראל בנעל

יום אחרי שחבר הפרלמנט המצרי תוופיק עוכאשה הוכה בנעל על-ידי מחוקק אחר כי נפגש עם שגריר ישראל, הוחלט להרחיק דווקא אותו מהפרלמנט. העיתון "אל-יום א-סאביע" מזמין את קוראיו להכות את עוכאשה במשחק וירטואלי חדש, שבו הוא מוצג כ"חבר הפרלמנט מישראל"

יום אחרי שחבר הפרלמנט המצרי תוופיק עוכאשה הוכה בנעל בראשו על-ידי חבר פרלמנט אחר בגלל שהעז להיפגש עם שגריר ישראל במצרים, הפרשה ממשיכה לעשות היום (ב') כותרות בארץ הנילוס, וגם השנאה ממשיכה להשתולל. אתר האינטרנט של העיתון המצרי המפורסם "אל-יום א-סאביע" הגדיל היום לעשות ופרסם משחק וירטואלי שבו נקראים הגולשים להכות בנעל בחבר הפרלמנט "הסורר" עוכאשה.

 

כך נראה המשחק האלים והמסית

 

במשחק יכולים הגולשים להכות את עוכאשה כשברקע מופיע דגל ישראל - רמז לכך שעוכאשה הוא נציגה של ישראל במצרים. כותרת התמונה היא "הכו את חבר הפרלמנט הישראלי בנעל". בכל שלב יכולים הגולשים "לרפא" אותו – כדי להכות בו מחדש ולראות אותו נפצע.

המשחק האלים ב"אל-יום א-סאביע" ()
המשחק האלים ב"אל-יום א-סאביע"

הבוקר החליט הפרלמנט המצרי להרחיק את עוכאשה שהוכה אתמול מעשר ישיבותיו הקרובות של הפרלמנט. ההחלטה להרחיקו נומקה בכך שהוא התבטא נגד יושב ראש הפרלמנט והמוסד עצמו בכלי התקשורת, ולא בכך שהוא נפגש עם שגריר ישראל. ועדת החקירה שהוקמה אתמול כדי לבחון את התנהגות עוכאשה ואת פגישתו עם שגריר ישראל היא שהמליצה להרחיקו.

 

עוכאשה הוכה בנעל אתמול בצהריים על-ידי חבר הפרלמנט המצרי כמאל אחמד במהלך ישיבה של הפרלמנט, משום שהעז להיפגש עם שגריר ישראל בקהיר, ד"ר חיים קורן. למצרים יש אמנם הסכם שלום עם ישראל, אבל כל גילוי של נורמליזציה מול ישראל גורר בה בדרך כלל ביקורת קשה, ופגישות של אנשי ציבור עם גורמים ישראליים נעשות בדרך כלל בחשאי. יו"ר הפרלמנט, עלי עבד אל-עאל, גירש את חבר הפרלמנט המכה ואת החבר המוכה מהדיון רגע לפני שהעימות גלש לפסים אלימים עוד יותר.

 

 

פגישת המחוקק עם השגריר בשבוע שעבר ()
פגישת המחוקק עם השגריר בשבוע שעבר

מיד לאחר התקרית נעל יו"ר הפרלמנט את הישיבה. חבר הפרלמנט המכה אחמד אמר אחרי התקרית לעיתון "אל-ווטן": "עוכאשה ראוי ל-90 מיליון נעליים. הייתי רוצה לירות בו. מה שעשיתי משקף את הדעה של העם. עשיתי את מה שעשיתי כיוון שאני חבר פרלמנט מטעם העם ונציג שלו. כל פעם שאראה אותו, אכה אותו בנעל".

 

עוד לפני הישיבה הוחלט שעוכאשה יצטרך להתייצב בפני ועדת חקירה פנימית בשל פגישתו עם השגריר. יותר מ-100 חברי פרלמנט פנו בימים האחרונים ליו"ר הפרלמנט המצרי כדי לדון בפגישה ההיא, ודרשו לבטל את חברותו של עוכאשה בפרלמנט.

 

הפגישה בין חבר הפרלמנט לשגריר נערכה ביום רביעי האחרון, אחרי שעוכאשה הזמין את קורן לארוחת ערב בתוכנית טלוויזיה בערוץ ה"פרעונים". התמונות מהפגישה עוררו גל של ביקורת נגד עוכאשה. עוכאשה לא התרגש מהסערה סביבו ואמר: "אני מכיר במדינת ישראל, וכל ההסכמים בין המדינות עולים בקנה אחד עם השקפתי". בתגובה לסערה הוא סיפר כי יש אפשרות שבתקופה הקרובה, אפילו בשבועיים הקרובים, הוא ייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

המהומה בפרלמנט המצרי אתמול ()
המהומה בפרלמנט המצרי אתמול

ראש הממשלה נתניהו נפגש היום עם השגריר החדש של מצרים בישראל, חאזם חיירת (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
ראש הממשלה נתניהו נפגש היום עם השגריר החדש של מצרים בישראל, חאזם חיירת(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

אתמול התייחס עוכאשה באריכות לפרשה בתוכנית שבה הוא נוהג להתארח בערוץ ה"פרעונים". הוא אמר שכל מה שעשה הוא לטובת מצרים, וטען כי דווקא המתקפות של מתנגדיו עליו משרתות אותו. הוא תקף את הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי, שלדבריו מקיף עצמו בנאצריסטים שלא הפנימו עדיין שהם במאה ה-21, ואמר שהדבר נוגע גם ליחסים עם ישראל. עוד אמר כי מצרים נמצאת תחת מצור כלכלי, מדיני וימי, וכי מי שאחראית לכך היא ישראל – ולכן צריך לדבר איתה. הוא גם הציג תמונות של סיסי מפגישה מחויכת עם שגריר ישראל וטען שנתניהו הוא זה ששכנע את הבית הלבן לערוך פגישה בין אובמה לסיסי. בנוסף ציין ועידה בינלאומית בחסות חברה ישראלית, והכול בידיעתו של סיסי.

 

כבר עם פרסום התמונות הוביל חבר הפרלמנט המצרי ואיש התקשורת מוסטפא בכרי קמפיין נגד עוכאשה בקרב חברי הפרלמנט

כשצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "מה שעשה תוופיק עוכאשה, שקיבל את פניו של שגריר האויב הישראלי בביתו, זו שערורייה במלוא מובן המילה. הסכם קמפ דיוויד הוא לא תירוץ וזה לא נותן לו ולדומיו היתר להיפגש עם השגריר הציוני כשהוא מתעלם מדמם של חללי המולדת והאומה". בכרי, שהפך למרואיין מבוקש במדינה, האשים כי עוכאשה נוהג לקיים ביקורים בישראל, ובאחד מכלי התקשורת במצרים אף פורסמו תמונות מביקור של עוכאשה וצוות תוכניתו בישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשחק המצרי: הכו ב"נציג ישראל"
מומלצים