שתף קטע נבחר

הנשיא, האקסית הצעירה והילד שחזר מהמתים

נשיא בוליביה מוראלס לא הספיק להתאושש מההפסד במשאל העם וכעת מתמודד עם סקנדל שקשור לחייו האישיים: האם סיפר את כל האמת לגבי יחסיו עם אישה שילדה לו ילד וסיפרה שהוא מת וכעת עצורה בגין שחיתות?

 

 

נשיא בוליביה אוו מוראלס ספג בשבוע שעבר את הפסדו האלקטורלי הגדול הראשון לאחר שרוב הציבור התנגד במשאל עם לאפשר לו לרוץ לכהונה רביעית. כעת מתמודד המנהיג הכריזמטי עם סקנדל שקשור לקשריו הרומנטיים עם אישה שנעצרה בסוף השבוע על ידי המשטרה המקומית.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

גבריאלה סאפטה בת ה-28 נעצרה ביום ראשון באשמה שהתעשרה באופן לא חוקי ופעלה באופן לא חוקי לסייע לחברה שבה היא עבדה להשיג חוזים ממשלתיים רווחיים.

 

סיפרה שהילד מת. סאפטה ומוראלס (צילום: EPA) (צילום: EPA)
סיפרה שהילד מת. סאפטה ומוראלס(צילום: EPA)
מוראלס בן ה-56 אינו נשוי ויש לו שני ילדים משתי נשים - אווה ליז ואלווארו. הוא הודה שקיים מערכת יחסים עם סאפטה, אבל השאלה אם סיפר את כל האמת לגבי מערכת יחסים זו מסעירה את בוליביה ועשויה לפגוע בפופולריות שלו.

 

התקשורת פרסמה תמונות של הנשיא והאקסית ביחד

מוראלס הוא הנשיא הילידי הראשון בבוליביה ונמצא בשלטון מאז 2006. במהלך כהונותיו הוא זכה לשבחים על מאמציו לחפש מאגרי גז טבעיים שסייעו במאבק בעוני. אלא שההאשמות בשחיתות ובהעדפת מקורבים במפלגה הסוציאליסטית של מוראלס הולכות וגדלות. בעבר הצליח מוראלס לחמוק מההאשמות אלה, ובעקבות תבוסתו במשאל העם בשבוע שעבר הוא האשים את האופוזיציה באפליה גזעית ובניהול קמפיין מלוכלך לאחר שעיתונאי מהאופוזיציה חשף את הרומן שלו עם סאפטה ואת העובדה לשניים נולד ילד. אולם, השאלות מתי הסתיימה מערכת היחסים עם סאפטה ואם הילד שנולד להם עודנו בחיים הובילו לתהייה גדולה אם מוראלס הוליך את הציבור הבוליביאני שולל.

 

מוראלס אמר שמערכת היחסים עם סאפטה הסתיימה ב-2007, שנה לאחר עלייתו לשלטון, ושבנם מת בגיל צעיר. אולם בתקשורת המקומית פורסמו תמונות משנה שעברה של השניים ביחד, ובאותה עת טענה דודתה של סאפטה שילדם של הנשיא והאקסית שלו חי ומרגיש טוב. זה הספיק בשביל לגרום לסערה רבתי במדינה הדרום אמריקנית.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

במהלך מסיבת עיתונאים שקיים אמש (יום ב') אמר מוראלס שהוא לא ידע שבנו בחיים וביקש ממשפחתה של האקסית שלו לספר לו את האמת. "האמנתי למה שאמו של הילד שלי סיפרה לי, אבל עכשיו מספרים לי שהבן שלי בחיים. אני רוצה לומר, אם הוא בחיים, ראשית זה גורם לי אושר גדול, זו ברכה שהוא בחיים, אף שאני שואל את עצמי מדוע הם הסתירו אותו ממני מאז 2007", אמר מוראלס במהלך מסיבת העיתונאים שנערכה בארמונו הנשיאותי בלה פאס. "הם הסתירו אותו ממני מכמה סיבות, מה היה המניע שעמד מאחורי זה אם הוא בחיים? אני מבקש מבני המשפחה, מדודתו, שהם יביאו אותו אליי, אני רוצה לראות אותו. אם המשפחה שלו תרשה זאת, אני רוצה להתאחד מחדש עם הילד".

 

"זה נכון שהיא הייתה בת זוגי. ב-2007 נולד לנו תינוק ולמרבה הצער, לרוע מזלנו, הוא מת. היו לנו כמה בעיות ומאותו רגע התרחקנו זה מזה", אמר מוראלס. אלא שכאמור תמונה של השניים מתחבקים באירוע ציבורי בשנה שעברה פורסמה בתקשורת ותגובתו של מוראלס הייתה "לא הבנתי מי זו באותה עת".

 

ממשלת בוליביה מסרה שמוראלס "לא שיקר", אך הודה שקיימת אפשרות שהילד בחיים. "הנשיא שלנו לא שיקר, הוא לא שיקר לעם הבוליביאני, אין לו שום דבר להסתיר", אמרה השרה לשקיפות חוקתית לני ואלדיביה. לדבריה, "יכולות להיות רק שתי הנחות: אם הילד קיים, כפי שנטען, אז המשמעות היא שגברת סאפטה שיקרה לנשיא לגבי מותו של הילד".

 

אישה שהזדהתה כדודתה של סאפטה סיפרה לכלי התקשורת ששמו של בנו של מוראלס הוא ארנסטו פידל. "הילד חי, החזקתי אותו בידיי. הילד בן שמונה או תשע והוא כאן, בלה פאס", אמרה הדודה פילאר גוסמאן לערוץ הטלוויזיה PAT בשבת האחרונה. סאפטה עדיין לא התייחסה לדברים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים