שתף קטע נבחר

משפחת הקורבן מנתניה: "מטייחים את הלינץ'"

בפעם השנייה תוך שנתיים: המון מחסידות צאנז תקף באכזריות אדם שנכנס לשכונה. אתמול היה זה הרצל רוקח, בודק מדי מים, שנחשד כפורץ. עד עכשיו לא נעצרו חשודים, וילדיו דורשים: "אבא בטראומה, חייבת להיפתח חקירה"

 

"אבא בחיים לא ייכנס עוד לקריית צאנז", כך אמרו היום (ה') בצהריים בני משפחתו של הרצל רוקח (68) מנתניה, קורא מדי מים שהותקף אתמול על ידי מאות בני אדם בשכונת החסידות משום שחשדו בו כפורץ. כמעט 24 שעות חלפו מהתקיפה, ועד כה לא נעצר איש. ילדיו טוענים שבמשטרה "מנסים לטייח את התקיפה", ואילו במשטרה מסרו בתגובה: "נפתחה חקירה".

 

רוקח הגיע לשכונה במסגרת עבודתו והוכה באכזריות: התוקפים גרמו נזק גדול למכוניתו, שדדו ממנו ארנק, טלפון נייד ושרשרת זהב, מזכרת מאשתו שנפטרה לפני שנתיים. שוטרים שהוזעקו למקום הצליחו לחלץ אותו והעבירו אותו לבית חולים לנידאו הסמוך.

 

קהילת החסידות צאנז בנתניה נחשבת שקטה בדרך כלל, אך לפני יותר משנתיים התרחש אירוע קשה דומה: גבר הותקף באכזריות על ידי בני הקהילה בתוך השכונה לאחר שחשדו בו שהוא הסתכל על בחורה. הקורבן אושפז תקופה ארוכה במצב של תרדמת.

 

בנו של רוקח, ברק, סיפר היום: "אבא נמצא במצב פיזי ונפשי מאוד קשה. הוא בטראומה. בדרך מבית החולים הוא לא היה מוכן שניסע מתוך השכונה. הייתי צריך לנסוע בדרכים עוקפות".

 

בתו של רוקח, חן לוזון, המתגוררת בארצות הברית, פרסמה בפייסבוק פוסט זועם שבו כתבה בין היתר: "היום זה אבא שלי. מחר שלכם. אבא שלי הוא אדם מן המניין, חובש כיפה, חזן ברדיו ובבית כנסת שעובד בעבודה קשה וסיזיפית לפרנסתו. הוא בטראומה כרגע. הוא מספר שלולא המשטרה שהגיעה, היה נרצח. האנשים האלה צריכים לתת את הדין ואסור לעבור על המקרה כזה לסדר היום.

 

"הוא הראה למשטרה מי היו חלק מהתוקפים שזיהה והם בתגובה פינו אותו לבית החולים. לא ייתכן שבעיר מרכזית בארץ ייעשה לינץ' באדם חף מפשע כשם שעושים בעזה. אני דורשת מהמפכ"ל לפתוח בחקירה עם תשובות ולא אנוח עד שיינתנו התשובות. אני יתומה מאימא כבר שנתיים והיום יכולתי להתייתם מאבא".

 

בני משפחתו של רוקח התלוננו גם על הטיפול שקיבל בלנידאו. "בית החולים מיהר לשחרר אותו. למרות החבלות הקשות והכאבים .מ הוא לא עבר בדיקת סיטי או אולטרסאונד בבטן, רק צילום שבו אובחן כי צלע אחת שבורה. נראה לנו שמנסים לטייח את התקיפה. לקחנו את אבא למיון בבית חולים איכילוב בתל אביב".

 

בבית החולים סירבו להגיב.

 

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג, מסרה: "כמי שמכירה היטב את תפיסת עולמו של מייסד הקהילה, האדמו"ר רבי יקותיאל יהודה הלברשטאם זצ"ל, ושל בנו האדמו"ר צבי אלימלך הלברשטאם שליט"א, חשוב לי להדגיש שהתנהגות בוטה זו עומדת בניגוד גמור לערכים שהונחלו על ידם לקהילה, שרבה ציווה להימנע מכל גילוי של אלימות. מדובר בהתנהגות חריגה, שלהבנתנו נבעה מתסכול עמוק שחשו תושבי הקריה על רקע גל פריצות".

 

הנהלת קריית צאנז פרסמה גילוי דעת בעקבות המקרה שבו נכתב: "נחרדנו והזדעזענו עמוקות כי אמש היו כאלה שהכו אדם. בוודאי אלו קומץ של שוליים ממחננו, אבל בוודאי שהמעשה המחפיר שלהם מטיל קלון על הקריה כולה. ברור ומוחלט כי אנו מתנערים נחרצות ממעשים שכאלו וכל מי שידו בכך עליו לפנות ולבקש את סליחת ומחילת האיש". הם כתבו כי לא יעברו בשתיקה על מקרים שכאלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים