שתף קטע נבחר

נסראללה: התימנים הכי מקופחים בעולם

מזכ"ל חיזבאללה משתלח בסעודיה אחרי ששידרה חיקוי סאטירי שלו ("ירדתם נמוך") ומדגיש את תפקידו במלחמה של השיעים נגד סעודיה בתימן: "זה יותר גדול ממה שעשיתי במלחמת לבנון השנייה"

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, קרא הערב (יום ג') לתומכיו שלא להיגרר לאלימות בעקבות המתיחות הגוברת בלבנון, משום שמי שרוצות בכך הן ישראל וסעודיה. בנאום בטלוויזיה האשים נסראללה את סעודיה בירידה לרמה נמוכה בשל חיקוי שלו ששודר השבוע בטלוויזיה הסעודית, ועקץ את סעודיה המנהלת מלחמה בתימן כשאמר כי "התימנים הם העם הכי מקופח בעולם – יותר מהפלסטינים".

 

בשבועיים האחרונים גברה מאוד המתיחות בלבנון על רקע הודעת סעודיה כי היא מבטלת את חבילת הסיוע הכלכלי הגדולה שלה לממשלת לבנון בשל היכנעותה לתכתיבי חיזבאללה. סעודיה היא מנהיגת הציר הסוני בעולם האיסלאמי, ואילו חיזבאללה משתייך לציר השיעי בהובלת איראן. סעודיה נמצאת בצד ההפוך לזה של איראן וחיזבאללה במלחמות האזרחים בסוריה ובתימן.

 

בנאומו הערב האשים נסראללה את סעודיה באחריות לפיצוץ מכוניות תופת בלבנון וטען כי לבנון נכנסת לשלב חדש בשל "ההסלמה הסעודית". עם זאת הוא טען כי לבנון אינה נמצאת על סף מלחמת אזרחים. הוא תקף את ערוץ הטלוויזיה הסעודי MBC על ששידר חיקוי שלו, ואמר כי כשהמערכה התקשורתית והפוליטית יורדת לרמה נמוכה כל כך "זו הוכחה לחולשה ולחוסר היכולת של הצד האחר". הוא דחה את הטענות שחיזבאללה הוא ששלח את תומכיו להפגין ברחובות בעקבות שידור החיקוי ההוא, וטען כי מדובר בתגובה ספונטנית של העם על העלבון. הוא הודה למפגינים, אבל קרא להם שלא לצאת שוב לרחוב כדי למחות על כך.

נסראללה הערב. "סעודיה ירדה נמוך" (צילום: AFP / AL-MANAR) (צילום: AFP / AL-MANAR)
נסראללה הערב. "סעודיה ירדה נמוך"(צילום: AFP / AL-MANAR)

נסראללה טען בנאום כי מה שגרם לסעודיה לצאת מכליה נגד חיזבאללה הוא עמדת חיזבאללה בנוגע למלחמה בתימן. הוא אמר כי

הוא גאה בהתייצבותו לצד המורדים השיעים בתימן מול "מעשי הטבח" שמבצעת שם לדבריו סעודיה: "היום אני בן 57. עשיתי דברים טובים וטובים פחות, אני לא חף מטעויות, אבל הנאום שנשאתי ביום השני למלחמה בתימן הוא הדבר הגדול והמכובד ביותר שעשיתי כל חיי. זה גדול יותר אפילו ממלחמת לבנון השנייה. זה הג'יהאד האמיתי. העם התימני הוא העם המקופח ביותר, אפילו יותר מהעם הפלסטיני".

 

מזכ"ל חיזבאללה גם אמר כי "סעודיה היא זו שהחלה את הבעיה איתנו מאז שנת 2005 ואנחנו שתקנו". אך לא עוד, כפי שהסביר נסראללה לנוכח מה שעשתה סעודיה בתימן. הוא גם שיגר מסר לסעודים לנוכח צעדי הענישה שלהם נגד לבנון: "מה אתם רוצים מהאנשים בלבנון, מהמדינה, מהצבא ומבני הברית שלנו? תעשו איתנו מה שבא לכם. זה לא חדש מה שאתם עושים נגדנו (סנקציות, התנקשויות וכולי, ר"ק). מי שיש לו בעיה איתנו שיפנה את זה אלינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP / AL-MANAR
נסראללה, הערב. בלי הומור
צילום: AFP / AL-MANAR
מומלצים