שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  שנת השכחה: עידן חדש של בחירה
  שנת 2016 מייצגת סיום של תקופה מחזורית משמעותית לקראת התחלה חדשה של עידן שבו דברים ישתנו, ואם לא נשכיל לעשות את השינוי ולבחור את מה שנכון לנו, נחווה תופעות בלתי נשלטות. שרונה פומס מסבירה

  שנת 2016 המכונה במזרח שנת ינג אש קוף, מאופיינת בוויזואליות עשירה בעלת אין סוף אפשרויות בשפת חמשת האלמנטים המחייה והמצמיחה כל כך. אחת האפשרויות המרתקות, מנקודת המבט שלי, הציעה בתחילת השנה להסתכל על השנה דרך משקפי תופעת האלצהיימר.

   

  צחקתי לעצמי כשראיתי כתבה על חוקרת מאשדוד החושפת פריצת דרך למחלה, לכן בחרתי להרחיב על הנושא מנקודת מבט אישית -סינית אפילו יותר.

   

  שנת 2016 מייצגת סיום של תקופה מחזורית משמעותית לקראת התחלה חדשה,

  שהיא חלק ממחזור גדול יותר המדבר על עידן חדש רחב המסמל התחלה של אנושות חדשה. נושא שאני מרחיבה עליו בכל הזדמנות שאני רק יכולה כדי לעורר את המודעות לשינוי שהחל ומתוך זה להתחיל לראות שדברים הם כבר לא כמו שהיכרנו בכל תחום.

   

  ינג אש מייצג, מתוך מבחר אין סופי של אפשרויות, גם את החיבור ללב, ליושרה, לאמת, לאינטגריטי, לרעיונות חדשניים וייחודיים מתוך נביעה אינסופית, הסתכלות רחבה וגבוהה על הכל ועוד.

   

  הקוף מייצג את אלמנט המתכת, את הראש, את השליטה, הביקורת, המחשבות, את עולם המדע והרפואה ואת היכולת להמציא מתוך מקום מוגבל של המיינד. כשאיכויות מנוגדות של מוגבלות ונצחיות נפגשות נוצר מאבק. כשהראש (מתכת) והלב (אש) נפגשים אדם חווה דואליות הקיימת ממילא בחייו, בתוכו, באינטראקציה עם הסביבה שלו ועם הכל.

   

  בעולם החדש, האיכויות המתנגשות הללו מתרחבות אפילו יותר כל אחת לכיוון שני כדי לאפשר לנו לבחור.

   

  אנשים שלא ידעו לעשות את הבחירה האמיתית עבורם, יחוו הצפה בלתי מובנת של תופעות לא נשלטות, מאבק שהביטוי שלו פיזי, מנטלי, פסיכולוגי או נפשי. ניתן לומר שהמיינד הגיע לקצה קצהו מבחינת היכולות שלו, בהיותו מוגבל, ומי שיבקש להמשיך לאחוז בו, ימצא שאין יותר מקום וקיום למחשבות המייצגות פרדיגמות ישנות בשעה שהן מבקשות להשתחרר.

   

  ניתן כבר לראות איך דברים מבקשים להתגלות עם כל יום שעובר כדי לשחרר את הישן, לא רק באופן אישי אצל כל אחד מאתנו, אלא גם במדינה וביקום כולו: בשבוע אחד בלבד נחשפו בחדשות עבירות המין והשחיתות בצבא, המידע הנסתר שעולה ממערכת הבחירות המבישה יותר מאי פעם המתנהלת בארה"ב, מידע נסתר על אנשים המוכרים בתקשורת בנושאים שונים וזו רק ההתחלה.

   

  מידע נסתר לא בא לידי ביטוי רק בשחיתויות אלא כל מידע שאוחסן במערות סודיות אישות ואוניברסליות מבקש לצאת, כמו למשל תעלומת רון ארד שהתבהרה אפילו יותר ועוד . שימו לב למה שעוד עולה ויעלה בהמשך כדי להביא לנו סוף סוף את החופש שכה יחלנו לו.

   

  המאבק בין האש למתכת מייצג באופן סימבולי מעין אלצהיימר היפותטי המתבטא באלמנט של אש הממוסס את אלמנט המתכת. אלמנט המתכת מייצג אצל הסינים גם את הזיכרון, ניתן לומר שהבחירה במיינד תגרום לשיבוש מסויים בתוכנה הזו שנמצאת בראש האינדיבידואלי, בדומה למי שחווה אלצהיימר סימבולי של דחיסות המחשבות הקורסות, כשהן מגיעות לשיא בראש שלא יכול להכיל את זה יותר.

   

  בשנה של קוף הנחשבת גם שנה של המצאות, נראה שהאלצהיימר אמר את דברו ופריצת דרך נולדה במפגש הזה בין האלמנטים. עכשיו כשהעולם מבקש למוסס פרדיגמות ישנות של מאבק על שליטה מתוך מוגבלות של דברים שחזרו על עצמם, נבחר בהרמוניה, בחופש, באמת, בחיבור ללב ולכל מי שאנחנו באמת.

   

  שקלו כיצד אפשר להביא משהו חדש בשעה שחושבים עליו מתוך מיינד מוגבל המבוסס על משהו ידוע, התפקיד של הראש זה לחשוב, למחזר מחשבות שלא מביאות נביעה של משהו חדש. שקלו שבעולם החדש עליו אני מדברת לא נבקש למצוא תרופה לאלצהיימר כי לא יהיה מקום כלל לתופעה הזאת מלכתחילה. זו חגיגה אמיתית של ריפוי אמיתי אישי וספונטני, שאם נבחר מתחיל כבר עכשיו.

   

  שרונה פומס , פנג שואי ואסטרולוגיה סינית

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים