שתף קטע נבחר

חשד: מנהלת פעוטון טלטלה תינוק בן 4 חודשים, מצבו קשה

הוריו של התינוק שבאו לקחת אותו מהפעוטון במרכז הארץ הבחינו כי מצבו הפיזי ירוד ולקחו אותו לבית חולים. מנהלת הפעוטון נעצרה, ואמרה: "הוא לא הפסיק לבכות". לפני 15 שנים הורשעה החשודה בתקיפת ילדה בת 4

תינוק בן ארבעה חודשים מאושפז במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ בשניידר לאחר שעל פי החשד טולטל ביום שני בפעוטון שבו שהה במרכז הארץ. מנהלת הפעוטון, בת 53, נעצרה. לפני 15 שנים הורשעה החשודה בתקיפתה של ילדה בת ארבע. היום (ה') האריך בית משפט השלום בפתח תקווה את מעצרה בארבעה ימים. בחקירתה אמרה החשודה: "הוא בכה ללא הפסקה ולא נרגע. אז טלטלתי אותו. לא התכוונתי לפגוע בו".

 

דוברת משטרת מרחב השרון, רב-פקד זיוון פריידין: "בעקבות דיווח מבית החולים על הגעת תינוק במצב קשה נפתחה חקירה, וממנה עלה החשד נגד הגננת". 

 

על פי החשד, ביום שני בבוקר שמו הוריו של התינוק את בנם בפעוטון פרטי הפועל בבית בעיר במרכז. כאשר הגיעו בסוף היום לקחת אותו הבחינו כי הוא במצב פיזי ירוד. הם לקחו אותו לבית חולים שניידר בפתח תקווה, ושם הוא אושפז במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ. המעשים תועדו על ידי ההורים. אמה בת ה-80 של החשודה נעצרה ושוחררה למעצר בית. השופטת הוציאה צו איסור פרסום על פרטיה.

 

בשנת 2001 נעצרה הגננת בחשד שתקפה ילדה בת 4 ששהתה במשפחתון. היא הועמדה לדין ובשנת 2004 הורשעה בתקיפה. בחקירתה השבוע היא הודתה ושחזרה את האירוע. עורכת הדין שירן גולברי ממשרדו של ששי גז המייצגת את החשודה אמרה כי הם כופרים בכול וכי ההודאה של מרשתם נגבתה תוך שימוש באיומים והבטחות.

 

לפני כשבועיים דחה בית המשפט העליון את הערעור שהגיש "האב המטלטל", שהורשע בהריגת בנו בן הארבעה חודשים לפני כארבע שנים. השופטת דפנה ברק-ארז קבעה כי הרשעתו של האב במחוזי הייתה מבוססת, והוסיפה: "האפשרות המסתברת היחידה היא כי המערער הוא שהביא למותו של המנוח וגרם לחבלות שהופיעו אצל האחות".

 

בשל כמה מקרים דומים התקיים בחודש שעבר דיון דחוף בנושא "שימוש באלימות כאמצעי ענישה במוסדות חינוך" בוועדה לזכויות הילד בכנסת. לפי נתוני משרד הרווחה שהוצגו בדיון, ב-2014 נחקרו כ-130 ילדים אצל חוקרי ילדים בעקבות אלימות שלכאורה הופעלה כלפיהם על ידי איש צוות חינוכי. על פי הנתונים, 65 אירועים היו חד-פעמיים והשאר היו מקרים מתמשכים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים