שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מתלוננת נגד בוכריס: "נהג לשלוח לי הודעות בלילה"
  החיילת השנייה שהתלוננה נגד תא"ל אופק בוכריס אומרת שהוא לא נגע בה, אך היא פרשה את הודעותיו כהטרדה מינית. פקודיו לשעבר של בוכריס: "עם ישראל חב לו הרבה. מגיע לו הליך משפטי נטול מסעות שיווק"

   

   

  תא"ל בוכריס ליד ביתו, הבוקר    (צילום גיל נחושתן)

  תא"ל בוכריס ליד ביתו, הבוקר    (צילום גיל נחושתן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חיילת נוספת שהתלוננה נגד תא"ל אופק בוכריס החשוד באונס סיפרה לחברותיה, לפני שהעידה במצ"ח, כי תא"ל בוכריס נהג לשלוח לה הודעות לנייד בשעות הקטנות של הלילה. הצעירה, בשנות ה-20 לחייה, סיפרה כי בוכריס נהג לכתוב לה באמצע הלילה הודעות כמו "תגיעי למשרד כדי שנסגור דברים", "תגיעי אליי", אותן פירשה החיילת לשעבר כהטרדה מינית.

   

  היא ציינה שבוכריס לא נגע בה, אך ההודעות בשעות הקטנות של הלילה ואמירות נוספות שלו גרמו לה לחוש אי-נוחות והטרידו אותה.

     

  תא"ל בוכריס. "היא והמח"ט עבדו הרבה מאוד שעות ביחד" (צילום: גיל נחושתן) (צילום: גיל נחושתן)
  תא"ל בוכריס. "היא והמח"ט עבדו הרבה מאוד שעות ביחד"(צילום: גיל נחושתן)
   

   

  אחת מחברותיה בצבא של המתלוננת, שטוענת כי תא"ל אופק בוכריס אנס אותה כאשר פיקד על חטיבת גולני, טענה כי "בגלל אופי התפקיד שלה, היא והמח"ט עבדו הרבה מאוד שעות ביחד, ובגלל זה אנשים מתקשים להאמין לטענות הכל-כך חמורות". החברה מספרת כי המתלוננת היא "בחורה שקטה" ולכן הוכתה בתדהמה כשגילתה את זהותה. "מדובר בבחורה רצינית ואיכותית שלא חיפשה אף פעם לבלוט או לעורר פרובוקציות. היא עשתה את העבודה שלה ולא רצתה שיתערבו לה. שתי המתלוננות היו חברות טובות מאוד בצבא, אבל אני לא יודעת כמה הן קרובות עכשיו".

   

  כמה ימים לאחר שהפרשה התפוצצה, קצינים בכירים ששרתו ועדיין משרתים עם בוכריס, מעדיפים לשמור על שתיקה ולא מוכנים להתייחס לטענות כלפיו. היחיד שהיה מוכן לדבר הוא סא"ל במיל חננאל דורני, סגנו לשעבר של בוכריס בעת שפיקד על חטיבת המילואים 9: "התקשרתי לחזקו והוא אמר לי שהוא יודע שצפויה לו תקופה קשה, אבל הוא חף מכל טענה ואלוהים לידו. הוא נשמע לי אותו אופק, עם הרגליים על הקרקע, יציב, נחוש ובוטח. אני זוכר איך הוא התייחס בכבוד ובמופת לפקודותיו ולפקודיו, מעולם לא היה שמועות עליו בעניינים האלה. האמת תצא לאור ואין פה מיני ולא מקצתי".

   

  סא"ל במיל' אורן עטיא, ששירת כמג"ד תחת בוכריס, יצא אף הוא להגנת מפקדו לשעבר: "אופק איש יקר, אמיץ, ערכי בצורה בלתי רגילה, ישר דרך. רק מי שמכיר את דרכו מבין את גודל האישומים הרובצים עליו. אדם שאוהב אדם ורואה באדם תכלית הכול. יש לו תכונות השמורות לאנשים מיוחדים שאהבת הארץ, האדם, והעם היהודי הם נר לרגליו. עם ישראל חב לו הרבה, ואין פה לשון מליצה. האיש שם את חייו, תרתי משמע, כמגן. על זה, ורק על זה - תנו את הכבוד לברר את האישומים לפני חריצת גורלו. כל הטוב והמופלא שבאיש המיוחד הזה, אינן זכות אלא לקבל רק את המגיע לו: חפות כל עוד לא הוכח אחרת והליך משפטי נטול מסעות שיווק".

   

  מכחיש את החשדות

  תא"ל בוכריס,שכיהן עד לאחרונה כמפקד המכללה לפיקוד ומטה, הושעה מתפקידו ביום שלישי השבוע לאחר שנחשד בביצוע בעבירות מין חמורות בחיילת ששירתה תחת פיקודו, בהן חמישה מעשי אונס, מעשים מגונים ומעשי סדום לאורך תקופה ממושכת. שופטת בית הדין הצבאי המיוחד בקריה, תת-אלוף מאיה הלר, החליטה כי "עד כה נאספו ראיות שיש בהן לבסס חשדות נגד הקצין".

   

  כמה ימים לאחר פרסום הפרשה, חיילת נוספת ששירתה תחת בוכריס העידה במצ"ח כי הוטרדה מינית על ידו. החוקרים הגיעו אליה אחרי שהמתלוננת העיקרית בפרשה סיפרה להם על אודותיה.

   

  במהלך חקירתו במצ"ח הכחיש תא"ל בוכריס בתוקף כי היה לו מגע מיני עם המתלוננת השנייה, לאחר שהכחיש כל העת כי ביצע עבירות מין במתלוננת הראשונה. החוקרים הציגו בפני בוכריס פרטים על אירועים ספציפיים שבהם נטען כי תקף מינית את המתלוננת העיקרית, אך הוא העניק לחוקרים הסברים שהפריכו, לטענתו, את ההאשמות נגדו. בוכריס ציין כי שתי המתלוננות חברות עד היום, וכי המהירות שבה המתלוננת הראשונה שלחה את החוקרים לחברתה מעלה תהיות.

   

  מצ"ח תנסה להשתמש בדו"חות הטיפול הפסיכולוגי של המתלוננת העיקרית כגיבוי משמעותי לגרסתה מול בוכריס. החיבור בין שתי המתלוננות בתיק צפוי לחזק את החשדות נגד בוכריס, אך ככל הנראה אין עדיין בידי החוקרים ראיות בדמות הודעות טקסט מפלילות. במצ"ח מעריכים כי פרסום זהותו של בוכריס עשוי לגרום לפקודות נוספות שלו בעבר להתלונן נגדו. במצ"ח העריכו כי לא יהיה מנוס אלא לעמת את המתלוננת ובוכריס בקרוב בחדר החקירות.

   

  השעייתו של בוכריס בתחילת השבוע על-ידי סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר גולן קטעה למעשה את החפיפה עם מי שהוא אמור להחליף בשבוע הבא - ראש חטיבת המבצעים היוצא באגף המבצעים, תא"ל אהרון חליווה.

   

  ככל הנראה חליווה ימשיך בתפקידו כל עוד בוכריס ימשיך להיות מושעה לפחות בשבועות הקרובים, אז יידרש הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט להכריע אם למנות רח"ט מבצעים חדש. זאת משום שחליווה אמור עד הקיץ לקבל את דרגת האלוף ולהתחיל את כהונתו כראש אגף הלוגיסטיקה והטכנולוגיה הבא בסבב המינויים במטכ"ל, ובכך להחליף את אלוף קובי ברק שיעבור לפקד על זרוע היבשה. 

   

   

   

   

   

   

   

  --

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים