שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  מתכוננים לפסח: 500 עובדים ירדנים לתיגבור המלונות באילת
  שר הפנים דרעי מבקש להקצות 500 עובדים ירדניים לתגבור מערך המלונאות, לקראת החג המתקרב. השר הפנה בקשתו לשרי האוצר והתיירות, כחלק מהחלטת ממשלה מיוני 2014, להקצות היתרים ל-1,500 עובדים ירדנים בשלוש פעימות

  לקראת פסח: שר הפנים, אריה דרעי, מבקש להקצות 500 היתרים להעסקת עובדים ירדנים בבתי המלון באילת. במכתב שהפנה לשרי האוצר והתיירות, מציין דרעי כי יש לתאם הקצאת ההיתרים במסגרת ביצוע הפעימה השנייה של החלטת הממשלה מיוני 2014, האומרת כי יש להקצות היתרים לעובדים ירדנים ב-3 פעימות של 500 איש בכל פעימה.

   

  לכתבות נוספות בערוץ הכלכלה

   

  כחלק מהתארגנות ענף התיירות לחג הפסח הקרב, פנו למשרד הפנים נציגי בתי המלון באילת, וביקשו לקדם ככל הניתן את ביצועה של הפעימה השנייה. נזכיר כי ב-29 ביוני 2014, התפרסמה החלטת ממשלה האומרת שיש לפעול להסדרת מסגרת להעסקתם של עד 1,500 עובדים אזרחי ירדן, במשרות כפי שייקבעו בבתי מלון באזור אילת. 

   

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)

  עוד נאמר בהחלטה כי שר הפנים יהיה מוסמך להקצות 500 היתרים לפעימה הראשונה, ולהורות, בהסכמת שר הכלכלה ובתיאום שרי התיירות והאוצר, על הקצאת מכסת היתרים נוספת להעסקת העובדים, בפעימות של עד 500 היתרים בכל פעימה.

   

  כחלק מההוצאה לפועל, החל בספטמבר 2015 ביצוע הפעימה הראשונה, וניתנו היתרים ל-500 עובדים שאושרו על ידי גורמי הבטחון. התרת כניסתו לישראל של כל עובד ירדני מתבצעת לאחר קבלת אישור שירות הביטחון הכללי, והנפקת אשרה מתאימה בלשכת רשות האוכלוסין וההגירה באילת.

   

  מכסת הפעימה הראשונה הוקצתה על ידי רשות האוכלוסין וההגירה. ממשרד הפנים נמסר, כי לאור הצלחת יישום החלטת הממשלה בפעימה הראשונה, השתלבותם החלקה של העובדים הירדנים שכבר מועסקים וכאמור הצורך הגובר בתוספת עובדים לקראת חג הפסח, הוא נערך לביצוע הקצאת הפעימה השנייה בהקדם האפשרי לאחר קבלת הסכמת שר הכלכלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מתכוננים לפסח: 500 עובדים ירדנים לתיגבור המלונות באילת"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים