שתף קטע נבחר

נערות שקיימו יחסי מין עם איש תקשורת: "הרס לנו את החיים"

איש תקשורת מבטיח ובעבר בעל בלוג פרובוקטיבי איתר ברשת נערות כשהיו בנות 14. לדבריהן הוא קיים איתן יחסי מין שלוו באלימות ובהשפלות וכתב על "שפחת מין בת 16". זה נגמר לעתים בניסיונות התאבדות. איש התקשורת בתגובה: "הכול בהסכמה". צפו בעדות המצולמת, הכתבה המלאה - ב"24 שעות" של "ידיעות אחרונות"

 

 

"תתרחקי מהבן אדם הזה. אני לא יודעת בת כמה את או מה הקטע שלך בחיים, אם את אוהבת לסבול ואם תקשיבי בכלל. אבל אם כבר טרחת לשאול לפחות תטרחי להקשיב. תתרחקי מהבן אדם הזה, הוא חולה בראש... לטובתך תהיי חזקה ותעופי מהמקום הזה או שזה ייגמר רע מאוד. אצלי למשל זה נגמר בבית חולים אחרי שלקחתי 50 כדורים".

 

לפני חודשים אחדים קיבלה מ' הודעה במייל. נערה צעירה ביקשה להתייעץ איתה. היא סיפרה לה על קשר ידידותי ותלותי בינה לבין איש תקשורת, שעובד באחד מכלי התקשורת הגדולים בארץ. מ', שכבר הייתה בטוחה שהצליחה להוציא את השד מראשה, הרגישה איך הכול צף שוב, וחשפה בפני אותה נערה את הכול.

 

"את בת 16? אני הייתי בת 14 (הזמן שבו החל איש התקשורת להתכתב איתה. א"ש)", היא כתבה. "הוא היה בן 22. לפי החישובים שלי הוא צריך להיות בן 29 היום. את בת 16. שימי לב איזה דפוק זה. מה יש לבחור כמעט בן 30 לחפש עם בחורה בגילך? בטח יגיד לך שאת בוגרת לגילך. אולי יגיד לך שהוא מוצא בך דברים שאין בבחורות בגילו. אולי לא יגיד כלום ופשוט יסכים שזה מוזר אבל זה מה שהוא עושה. הוא אוהב נערות צעירות. הוא אוהב את זה והוא היה כותב את זה בגלוי בעברו... הוא ידע בדיוק איך ליצור את כל המרכיבים לאובססיה באמצעות סקרנות ומסתוריות ועוד המון שיטות שיש לו. אין ספק שהוא מאוד חכם והוא טוב במה שהוא עושה, לפתות נערות, לעשות בהן כרצונו תוך כדי שכנוע שלהן שהן רצו את זה והוא לא אשם בשום פצע נפשי שנפער להן בגללו. וזה לא רק אני. זה לא רק את. אני דיברתי עם לפחות שתיים. כולן מגנות עליו, בהתחלה. רק אחרי כמה זמן את מבינה איך הוא קרע לך את כל הבפנים".

  

אחת מהנערות שקיימו יחסי מין עם איש התקשורת (צילום: מתן טורקיה) (צילום: מתן טורקיה)
אחת מהנערות שקיימו יחסי מין עם איש התקשורת(צילום: מתן טורקיה)
 

מ' יודעת היטב על מה היא מדברת. במשך תקופה ארוכה, לכאורה, הצליח איש התקשורת להגיע למספר רב של נערות, בעיקר דרך בלוג סנסציוני שכתב באתר "ישראבלוג". רבות מהן היו במצוקה נפשית וראו בו דמות סמכותית. כמעט כולן התאהבו בו. כמעט עם כולן הוא ביצע אקטים מיניים אלימים במיוחד. לפחות בשני מקרים גם במשרדי כלי התקשורת שבו הוא עובד. חשוב להדגיש: כל הבנות שהתראיינו לכתבה עברו ביוזמתנו בדיקות פוליגרף שבהן נשאלו על טיב יחסיהן עם איש התקשורת - ונמצאו דוברות אמת.

 

בכל המקרים, כולל מ' שהייתה קטינה בעת שבוצעו חלק מהמעשים, מדובר היה ביחסים בהסכמה, אף אחת מהן לא טוענת אחרת. אבל המקרה של מ' נחשב, לכאורה, ל"בעילה אסורה בהסכמה" (שדינה עד חמש שנות מאסר), בגלל העובדה שלא מלאו לה, כך לטענתה, 16 בזמן קיום יחסי המין. מעבר לשאלה הפלילית, שגם בה יש לדון כפי שניתן לראות מהטענות נגדו, אי־אפשר להתחמק מהשאלה המוסרית, כפי שהציגה אותה מ': גבר חזק, מצליח, איש תקשורת בשלהי שנות העשרים לחייו, עומד מול נערות בנות 16 במצב נפשי רעוע, ופעם אחר פעם גורם להן לבצע בו מין אוראלי תוך שהוא נוהג באלימות.

 

"היה אגרסיבי מאוד"

איש התקשורת המדובר נחשב למעין נער זהב בתחומו. אבל מלבד המקצוע, היה לו תחביב נוסף: במשך תקופה ארוכה הוא כתב בלוג שבו התרברב לא אחת בכיבושיו, ותיאר בשפה בוטה את חיי המין שלו, גם עם נערות. במערכת הבלוגים הוא נחשב לסנסציה, ודרך הבלוג הפופולרי הוא הכיר כמה מהנערות שנשבו בקסמיו. הבלוג שלו נחשב לאחד המצליחים והסנסציוניים בבלוגים שבאתר, בין השאר בשל הבוטות שבו.

 

על פי הטענות של הבנות שנפגעו ממנו, איש התקשורת נחשף למצבן הנפשי הקשה דרך טקסטים שכתבו ברשת, הגיב להן וכך יצר קשר ראשוני. "מהתגובה שלו עברנו למסנג'ר, ומשם תוך 45 דקות כבר נפגשנו", מספרת אחת מהן. הקשר הראשוני הפך במקרים רבים במהירות לקשר מיני אלים.


בזו אחר זו הן סיפרו לנו כיצד נתנו בו אמון וביקשו לרצות אותו, והוא רק דרש מהן לבצע את הוראותיו, תוך שהוא משפיל אותן ומשתמש בביטויים קשים ובאלימות פיזית, כחלק מהאקט המיני. כשהחלו להיכתב נגדו טענות ברשת לפיהן הוא מנצל נערות צעירות וכמה בנות אף חשפו את שמו, הוא מחק את הבלוג, אבל מ' שמרה פוסט לדוגמה שלהערכתה נכתב עליה, ובו מתוארת "שפחת מין בת 16".

 

את קלריס (שם בדוי) הוא הכיר באותה דרך. היא כתבה פוסט כואב בבלוג שלה והוא הגיב. הם עברו למסנג'ר ותוך זמן קצר מאוד כבר נפגשו. כמי שעקב אחרי הבלוג שלה, הוא אמור היה לדעת שהיא סובלת מהפרעות אכילה, שהיא עברה בעבר תקיפה מינית ושהיא פוגעת בעצמה לעיתים. לדבריה, היא גם סיפרה לו על כך.

 

"הוא לקח אותי לאיזה אתר בנייה, הכול היה שם בוץ", היא משחזרת. "הוא היה אגרסיבי מאוד, בזמן שביצעתי בו מין אוראלי עבר בן אדם לידנו אבל זה לא הזיז לו, הוא פשוט המשיך. היום אני יודעת שבאותה תקופה פשוט לא יכולתי להגיד לא. לא פחדתי ממנו, אבל במבט לאחור אני יודעת שהייתי חלשה נפשית והוא ידע את זה. הוא יודע בדיוק איך להתנהג עם בנות, ויודע להעלות את הביטחון העצמי לבנות כמוני".

  

אובססיית הצילום

במהלך המפגשים המיניים ביניהם, שהתקיימו בדירתו וגם במקום עבודתו, קלריס אומרת שהוא נתן לה לטענתה לשתות משקאות אלכוהוליים, ובאחד המקרים גם חומר לא מוכר באמצעות פייפ. "המפגש הכי קשה איתו היה לילה אחד שהוא נתן לי מלא אלכוהול, גם כשאמרתי שמספיק", היא אומרת. "כשהייתי שתויה מאוד איבדתי את ההכרה, אני זוכרת שהתעוררתי באמצע הלילה מאיזה צלצול טלפון, הקאתי על הרצפה ופשוט המשכתי לישון. הייתי מעולפת", היא מספרת על אחד המפגשים שבהם קיימו יחסי מין. 

 

גם לד' הגיע איש התקשורת בדיוק באותו אופן, כשהגיב לפוסט בבלוג שלה. "איך מדברים איתך?" הוא שאל, אחרי שתיארה בבלוג שלה את מצבה הנפשי המעורער. "נפגשנו פעם אחת", היא אומרת. "ובפעם היחידה הזאת הוא היה מאוד אגרסיבי כלפיי. ביצעתי בו מין אוראלי, בבלוג שלו הוא פרסם רשימה של בנות שהוא שכב איתן או שביצעו בו מין אוראלי. לא הייתה לו שום בעיה עם זה". זמן קצר לאחר מכן ד' אושפזה בגהה.

 

"50 כדורים וקצת וודקה"

עם מ' הסיפור מורכב יותר. היא הייתה כבת 14 כשהחלו להתכתב, ולטענתה בת 15 כשקיימו לראשונה יחסי מין. להסכמה שלה בגיל הזה אין כל משקל. את הקשר ביניהם היא תיארה במייל בפני אותה נערה שפנתה אליה כדי להתייעץ איתה.

 

"הוא נפגש עם אימא שלי כשהייתי בת 15", כתבה. "הם ישבו לקפה והוא אמר שהוא רואה בי אחות קטנה. אחרי זה הוא אסף אותי, בת 15, ולא משנה אם הסכמתי או לא, כל עוד הוא היה מעל גיל 18 ואני מתחת ל-16 ה'כן' שלי לא נחשב מבחינת החוק, ובצדק. כי ילדה בת 15, 16, 17, מה היא יודעת? לא משנה כמה חכמה וכמה בוגרת לגילי הייתי. מה ידעתי על החיים? איך הייתי אמורה לדעת שאחר כך אני אחווה קושי ביצירת מערכת יחסים אינטימית, שכל הגישה שלי לסקס תהיה מעוותת, שלא אאמין באהבה, שלא אאמין בגברים יותר ופשוט לא אתפקד? ואם את חושבת שזה נגמר בגיל 15, אז לא. אצלי זה נמשך איתו עד גיל יותר מאוחר, כשכל פעם אני מנתקת איתו קשר ויוצרת מחדש, כי נכנסתי כבר עמוק מדי".

 

"כשהייתי בת 17 והוא היה כוכב הבלוג המפורסם, עברתי תקופה קשה בחיים שלי. הפסקתי להגיע לבית ספר ואיבדתי שליטה על החיים שלי לחלוטין, כשכל הזמן הוא ברקע. עד שיום אחד הוא החליט גם להגיב לי בבלוג. אני לא זוכרת בדיוק מה זה היה, מה היו המילים המדויקות, אבל זה היה מן הצהרת נוכחות - אני פה, אני לא עוזב ותמיד אהיה הפצע המדמם שלך, דבר כזה. 50 כדורים באותו לילה, קצת וודקה. אפילו לא טרחתי להשאיר מכתב, רק רציתי להיפטר ממנו, שיעזוב אותי, שלא יהיה לי בתוך החיים. במזל לא קרה לי כלום, אחי ואבא שלי מצאו אותי שוכבת ללא הכרה בבוקר וקראו לאמבולנס".

 

איש התקשורת: הכפשות ושקרים

איש התקשורת מסר בתגובה: "כל קשר שקיימתי היה בהסכמה מלאה לכל אורכו, מרצון, ובגיל החוקי. כל אישה

שאליה פנתה הכתבת אמרה לה את הדברים הללו, כפי שהיא עצמה מודה בראיות שיש בידי. חלקן אף פנו אליי בעצמן וסיפרו לי על השידול והשכנוע לשתף עמה פעולה ולסייע לה ב'בניית הסיפור' בלשונה, מתוך מטרה מוצהרת ומתועדת להביא לפגיעה בשמי הטוב ובפרנסתי. שיא השיאים היה כשהכתבת שידלה נשים להיבדק בפוליגרף וטרם כך תיאמה איתן גרסאות ותדרכה אותן לגבי השאלות המדויקות שעליהן היא רוצה שישיבו.

 

"מעולם לא אילצתי אף אחת לפעול בניגוד לרצונה, עובדה אשר הכתבת יודעת היטב וכראיה נוספת היא מבטיחה לבנות אשר עמן שוחחה שסיפורן לא יאומת כלל (אכן התחייבנו בפני הבנות שסיפורן לא יגיע למשטרה ללא הסכמתן – א"ש). כך נתמלאה הכתבה בתיאורים רחוקים מהמציאות כמרחק שמיים וארץ. הטענה על מתן אלכוהול וסם מצדי משוללת כל יסוד. הראיות יוצגו במלואן ויתבררו, כמו שאר ההכפשות, בבית המשפט".

 

ממקום עבודתו נמסר בתגובה: "עם הגעת המידע אל הנהלת החברה, טופל הנושא בתקיפות ובמהירות. לאחר שני מפגשים עם העובד שבהם נשמעו דבריו, הוחלט מיידית להשעותו מעבודתו והוא צפוי לעמוד בימים הקרובים בפני שימוע".

 

תגובת ישראבלוג: "במערכת ישראבלוג ממונה אחראי מיוחד שכל תפקידו סינון תכנים פוגעניים. הבלוג הנדון ירד עוד בשנת 2014".

 

הכתבה המלאה מתפרסמת היום במוסף "24 שעות" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתן טורקיה
אחת מהנערות שנפגעו
צילום: מתן טורקיה
מומלצים