שתף קטע נבחר

זוכתה מרצח בעלה: "הצדק יצא לאור"

נור חאג' יחיא שהתה שנה וחצי במאסר לאחר שהואשמה במעורבות ברצח בעלה. היום חזרה בה הפרקליטות מכתב האישום: "ידעתי שהכול שקרים, בחיים לא חשבתי לפגוע בבעלי. מקווה שימצאו מי עומד מאחורי הרצח"

 

עשרות מתושבי טייבה קיבלו את נור חאג' יחיא (35) בשמחות לאחר שזוכתה היום (ב') מרצח בעלה המנוח סייף חאג' יחיא שנורה למוות ליד תחנת משטרת קדמה לפני שנה וחצי.

 

בהחלטה דרמטית, יום לפני שלב הסיכומים במשפט, הודיעה המדינה כי היא חוזרת בה מכתב האישום נגד האישה שהואשמה במעורבות ברצח בעלה, שלו הייתה נשואה במשך 13 שנים. היא נעצרה לפני שנה וחצי, ביחד עם עומר עאזם, שעל פי כתב האישום המקורי ניהלה איתו רומן.

 

בכתב האישום המתוקן, שאליו הגיעו הצדדים בעקבות עסקת טיעון, הואשם עאזם בעבירות של נשיאת נשק ותחמושת - במקום רצח, קשירת קשר לרצח ונשיאת נשק ותחמושת וכן עבירת הצתה. "עקב קשיים ראייתיים אין מקום לייחס לנאשם את מעשה הרצח שייחסה לו כל מעורבות בו", נאמר בכתב האישום המתוקן. השופט קיבל את עסקת הטיעון, ובעקבות זאת נשלח עאזם ל-4.5 שנים בכלא. נור, לעומת זאת, "זוכתה מכל ההאשמות". היא תשוחרר ממעצרה, לאחר שנה וחצי בכלא.

 

תקדיש את זמנה לילדיה. נור חאג' יחיא בביתה בטייבה ()
תקדיש את זמנה לילדיה. נור חאג' יחיא בביתה בטייבה

החגיגות בבית המשפט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
החגיגות בבית המשפט(צילום: עידו ארז)

הרוצח טרם נתפס. הנרצח סייף חאג' יחיא ()
הרוצח טרם נתפס. הנרצח סייף חאג' יחיא

בני המשפחה הניפו דגלים בצבע לבן. "נור היא הפרח של המשפחה. ידעתנו שהיא תחזור לחיק המשפחה", אמרו שם.

 

נור עצמה מספרת כי ידעה לאורך כל הדרך שאין לה שום קשר לרצח. "לא היה שום בסיס לזה והכול היה שקרים", היא אומרת. בחיים לא חשבתי לפגוע בבעלי ובכל אדם אחר. דווקא להפך. כל הזמן הייתי שומרת על הבית ובני משפחתי. לא יודעת מאיפה הביאו לי את כל ההאשמות האלו. לא הופתעתי מהזיכוי שלי. ציפיתי שאני אשתחרר מהכלא. אני עוד לא מעכלת את כל העניין וייקח לי זמן עד שאני אתאושש מכל מה שקרה".

 

כעת היא מקווה שיגיעו לרוצח האמיתי. "כולם היו מופתעים אחרי הרצח. לא הרגשתי בכלל שהיו לבעלי אויבים. מקווה שהמשטרה תגיע לכל מי שעמד מאחורי הרצח כדי שיקבלו את העונש המתאים".

 

כעת רוצה נור להתפנות לשלושת ילדיה. "אני רק רוצה לשמור עליהם ולחבק אותם. סבלתי תקופה מאוד קשה. כל הזמן אמרתי לחוקרים שאני זכאית, אבל לא שמעו לי. חבל על התקופה הזו שנגרם לי בה עוול לא פשוט. סוף סוף חזרתי לבני משפחתי והצדק יצא לאור".

 

לסיום אמרה האישה כי "אני לא מתכוונת להגיש תביעה משפטית נגד המשטרה והמדינה. רוצה שקט. חשוב לי עכשיו לדאוג לעתיד בני משפחתי ולילדים שלי באופן מיוחד כי הם סבלו איתי והיו כל תקופת מעצרי מחכים ליום הזה. זאת הזדמנות להודות לכל מי שתמך בי והאמין בדרכי הטובה".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים