שתף קטע נבחר

מחבלים שב"חים ביום של טרור: ביצע פיגוע ביום הולדתו ה-17

בשאר מסאלחה בן ה-22 שרצח ביפו חזר לפני שבוע מביקור במכה. עבד אל-רחמן רדאר דקר בפתח תקווה ביום הולדתו ה-17. שניהם שוהים בלתי חוקיים. הערכה: בשטח ישראל יש עשרות אלפי שב"חים פלסטינים

שניים מהמחבלים שביצעו את הפיגועים הערב (יום ג') היו שוהים בלתי חוקיים, שניהם מאותו אזור: עבד אל-רחמן רדאר שחגג היום את יום הולדתו ה-17 מהכפר זאוויה שליד קלקיליה, דקר ופצע באורח בינוני אזרח חרדי בחנות משקאות בשוק של פתח תקווה, וכשעה וחצי לאחר מכן  בשאר מסאלחה, מחבל בן 22 מקלקיליה, רצח תייר אמריקני ופצע עוד 11 בני אדם, ארבעה מהם באורח קשה, ביפו. מסאלחה, שהיה אדם אדוק מבחינה דתית, שב לפני שבוע מביקור במכה בסעודיה.

 

שני המחבלים האלה נהרגו במהלך ההשלטות עליהם. כמו רוב המחבלים בגל הטרור הנוכחי וכמו כל השב"חים שהפכו למחבלים בחצי השנה האחרונה, גם להם לא היה רקע ביטחוני מוקדם. את זהות המחבל השלישי שירה ופצע אנושות שוטר בשער הפרחים בירושלים לא ניתן לפרסם בשל צו איסור פרסום.

עבד אל-רחמן רדאד שביצע את הפיגוע בפתח תקווה ()
עבד אל-רחמן רדאד שביצע את הפיגוע בפתח תקווה

המחבל שרצח תייר ביפו ופצע בדקירות עוד 11, בשאר מסאלחה ()
המחבל שרצח תייר ביפו ופצע בדקירות עוד 11, בשאר מסאלחה

לפי נתוני שב"כ, מ-1 באוקטובר 2015, היום המסמל את תחילת גל הטרור הנוכחי, ועד אמצע פברואר האחרון, יצאו 21 שב"חים לרצוח ישראלים. יחד עם שני השב"חים שביצעו פיגועים היום מגיע המספר ל-23 שב"חים מתוך 230 מחבלים בסך הכול בגל הטרור הזה. 

 

 

במערכת הביטחון מדווחים שבחודשים האחרונים דווקא חלה ירידה בכניסת שב"חים לישראל, בעיקר בגלל הפעילות המוגברת של כוחות צה"ל ומג"ב באזורי הפרצות בגדר הביטחון סביב יהודה ושומרון - בעיקר בדרום הר חברון ובמרחב המערבי של כביש חוצה שומרון. לפי הערכות ישנם עשרות אלפי פלסטינים ששוהים בישראל בצורה בלתי חוקית, מרביתם כדי להתפרנס.

פדווא אבו טיר, המחבלת בת ה-51  ()
פדווא אבו טיר, המחבלת בת ה-51

זירת הפיגוע ביפו (צילום: נועם דביר) (צילום: נועם דביר)
זירת הפיגוע ביפו(צילום: נועם דביר)

 (צילום: נועם דביר) (צילום: נועם דביר)
(צילום: נועם דביר)

 (צילום: מד"א) (צילום: מד
(צילום: מד"א)

חמאס בירך הערב על שורת פיגועי הטרור ביממה האחרונה. "הפיגועים ההירואיים בתל-אביב, בירושלים וביפו שבוצעו על ידי צעירים פלסטינים הם ההוכחה לכך שהאינתיפאדה נמשכת עד להשגת מטרותיה". בארגון הדגישו כי פיגועים אלה הם הוכחה לכישלון כל "המזימות" שנועדו לדכא אותה.

 

בארגון פרשו מוקדם יותר את חסותם על פדווא אבו טיר, המחבלת בת ה-51 מהכפר אום טובא שבמזרח ירושלים, שניסתה הבוקר לבצע פיגוע בעיר העתיקה בירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיגוע ביום ההולדת ה-17
בשאר מסאלחה, המחבל שביצע את הפיגוע ביפו
מומלצים