שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "תיאטרון בית ליסין מתנהג בבריונות"

  במהלך דיון בכנסת טענה מנכ"לית תיאטרון מוצקין שבית ליסין מפלים אותה לרעה ומסרבים למכור לה הצגות בשל בלעדיות שמובטחת לגוף אחר. "הם איימו עליי", אמרה

  "הסתובבתי שלושה וחצי חודשים עם מאבטח, אני עוברת התעללות לשמה", אמרה דפנה צורי, מנכ"לית היכל התיאטרון העירוני של קריית־מוצקין, במהלך דיון שנערך היום (ד') בכנסת בעקבות טענותיה על כך שתיאטרון בית ליסין מפלה לרעה את הגוף שהיא עומדת בראשו.

   

  צורי טוענת שבית ליסין מסרב למכור לה חלק מההצגות שלו בשל בלעדיות שהובטחה לתיאטרון אחר באזור - תיאטרון הצפון שממוקם בקריית חיים. "בית ליסין מוכר לנו רק הצגות שתיאטרון הצפון אינו מעוניין בהן. זו בריונות", אמרה עוד.  

   


  ההתכתבויות שהוצגו בוועדה ()
  ההתכתבויות שהוצגו בוועדה
   

  הדיון נערך בוועדת החינוך והתרבות בראשות ח"כ יעקב מרגי, בעקבות מכתב ששלחה צורי לשר האוצר משה כחלון ולשרת התרבות והספורט מירי

  רגב תחת הכותרת "זו לא תרבות, זו בריונות". בעקבות המכתב, שפורסם ב"ידיעות אחרונות", כינס חבר הכנסת מיקי זוהר את הדיון וקרא להפסיק את התמיכה בתיאטרון בית ליסין.

   

  "זהו מצב בלתי מתקבל על הדעת המלווה בבריונות ובהסדר כובל בניגוד לחוק", אמר זוהר, "שיתוף פעולה בין תיאטרון ציבורי לפרטי מגביל ומונע מהציבור לצרוך תרבות".

   

  צורי הציגה בוועדה את השיחות שלה עם מנהלי תיאטרון בית ליסין ובראשם ציפי פינס, אשר עלתה השבוע לכותרות לאחר ששרת התרבות מירי רגב אמרה בראיון ל"ידיעות אחרונות" שתפעל לקיצור כהונות המנהלים. במיילים שהוחלפו, הסבירו אנשי בית ליסין שהם פועלים משיקולים כלכליים בלבד, והציעו למכור 6 הצגות לתיאטרון קריית מוצקין  בתנאי שלא יפגעו בתיאטרון הצפון. "בית לסין איימו עליי שאם אמשיך להתלונן על ההצגות שנמכרות בבלעדיות לתיאטרון הצפון, לא אזכה לרכוש מהם הצגות בכלל", הוסיפה צורי בדיון.  

   

  נציגי בית ליסין השיבו מנגד כי ישמחו למכור כל הצגה לתיאטרון קריית מוצקין, וכי מדובר ב"שאלה של עיתוי". 

   

  נציג משרד התרבות אמר כי יבדוק את הטענות שעלו לגבי הסדר כובל, והוסיף כי לא ייתכן שגוף שמקבל סבסוד יגביל את מכירת ההצגות שלו. "זו התנהלות שלא עולה בקנה אחד עם גוף שנתמך על ידי מדינת ישראל, הוא צריך להעמיד לכל מי שרק רוצה את ההצגות שלו", אמר מנכ"ל המשרד יוסי שרעבי.

   

  מתיאטרון בית ליסין נמסר בתגובה: "מדובר כאן בסכסוך עסקי בין תיאטרון הצפון להיכל במוצקין, וחבל שיש מי שבחר לנהל אותו על גבו של תיאטרון בית ליסין. תיאטרון בית ליסין הוא התיאטרון המוביל במספר ההצגות בפריפריה לאורך שנים (כ-750 הצגות בשנה). אנחנו שמחים שהצגותינו כל כך מבוקשות ונמשיך למכור אותן גם לתיאטרון הצפון וגם להיכל במוצקין, כפי שעשינו עד היום".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דור מלכה
  ציפי פינס
  צילום: דור מלכה
  צילום: יח"צ
  דפנה צורי
  צילום: יח"צ
  צילום: גיל יוחנן
  ח"כ מ זוהר
  צילום: גיל יוחנן
  לאתר ההטבות
  מומלצים