שתף קטע נבחר

עמיר פלג

הפציעה הטורדנית של וינטרוב

פרשה חדשה מסעירה את הענף: טניסאי הנבחרת פרש ממשחק שהעניק ניקוד לחניכו לשעבר. וינטרוב: "היו לי כאבי גב, טוהר הספורט חשוב לי"

שבוע וחצי לפני שהתייצב למפגש גביע הדייויס בהונגריה, עלה אמיר וינטרוב (198 בעולם) למשחק מול נער אלמוני בשם עמנואל לוריא, בטורניר בינלאומי בכפר המכביה. במערכה הראשונה, כשכבר הוביל 0:2, הודיע המחבט מס' 2 של ישראל על פרישה בגלל כאבי גב. יריבו זכה בניצחון טכני.

 

מאז מסעירה הפרשה לא מעט גורמים בענף. ללוריא ימלאו בקרוב 18, והניקוד עבור ההישג הבלתי צפוי היה אמור לסייע לו לקבל מעמד של ספורטאי מצטיין לקראת גיוסו לצה"ל. יצוין כי הניקוד נחשב רק במקרה שהיריב התייצב למשחק. בסיבוב השני בטורניר, אגב, לוריא הפסיד לטל גולדנגורן הצעיר 6:0, 6:1.

 

אמיר וינטרוב (איור: אופיר בגון) (איור: אופיר בגון)
אמיר וינטרוב(איור: אופיר בגון)

 

ולמה הרוחות (הרעות) בענף סוערות? כי בין וינטרוב ללוריא קיימת היכרות מוקדמת. בעבר אימן טניסאי הנבחרת את הכישרון הצעיר תמורת תשלום, לעיתים השניים חובטים יחד באימונים תחת שלמה צורף, וכשבועיים לפני המשחק שממנו פרש הם שיתפו פעולה בטורניר זוגות.

 

וינטרוב, שנמצא כעת בסבב טורנירים בסין, מסר אתמול בתגובה: "היו לי כאבים בגב בשבוע לפני התחרות עם עמנואל, והייתי בטיפולים. לא התאמנתי ארבעה ימים מאז וטופלתי אצל פיזיותרפיסט מוסמך. שקלנו גם לעשות זריקה אבל החלטנו לחכות עם זה עד לדייויס".

 

בהונגריה שיחקת עם זריקה?

"לא, בסוף הסתפקנו בכדורים ובטיפולים".

 

אתה מכיר את לוריא היטב. שיתפתם פעולה בזוגות.

"שיחקתי איתו בזוגות וגם עם עוז דניאל ועוד ילד צעיר. זה לשיקולי בלבד עם מי לשחק".

 

"אולי עשיתי טעות שעליתי" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
"אולי עשיתי טעות שעליתי"(צילום: אורן אהרוני)

 

אם היו לך כאבים, למה בכלל עלית למגרש?

"אני עולה למשחקים עם כאבים כל הזמן. כשהתחלתי להכות סרבים, הבנתי שלא כדאי להחמיר את המצב בגלל הדייויס. הטעות היחידה שלי הייתה שעליתי בכלל. אחרי המשחק הבנתי שזה לא נראה טוב ושאנשים מחפשים את הרע במקום להגיד שאני חושב על הנבחרת ולא על עצמי".

 

בעבר אימנת את לוריא בתשלום?

"הייתי משחק עם נערים ששילמו לי על זה, ועמנואל היה אחד מהם. אני כבר לא עושה את זה יותר, וכמובן שלא קיבלתי תשלום על המשחק האחרון. אני מאוד אוהב את טוהר הספורט הזה, למדתי מהטעות ואני עובד מאוד קשה שהשם שלי יישאר נקי".

 

גם באיגוד דרשו ממך הסברים.

"הייתה לי שיחה עם המנכ"ל שלמה גליקשטיין ובסוף הוא הסכים איתי והסביר לי את ההשלכות. שלמה אמר שהנקודה לא תיחשב, ככה שגם פה זה מכוסה".

 

היה פה ניגוד עניינים.

"בגלל שיש אנשים שמחפשים, אני אומר בדיעבד שעשיתי שטות שלא פרשתי לפני המשחק. זה לא יקרה שוב בארץ. אני בן 30 בקרוב, הייתה לי קריירה מאוד נקייה ופטריוטית. מציעים לנו על בסיס שבועי למכור משחקים, מעולם לא עשיתי זאת ולא אתחיל עכשיו".

 

הוריד את הנקודה ללוריא. שלמה גליקשטיין (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
הוריד את הנקודה ללוריא. שלמה גליקשטיין(צילום: אורן אהרוני)

 

באיגוד הטניס מסרו כי גליקשטיין אכן הבהיר כי הנקודה שהושגה במשחק שלא הושלם, לא תיחשב בקריטריון של ספורטאי מצטיין. לגבי אי־הדיווח על הפציעה של וינטרוב נמסר מהאיגוד: "אמיר פרש בשל כאבים בגב שטופלו ולא השפיעו בשום צורה על הדייויס".

 

עד כאן השאלות, התשובות, ולפני שתגיעו למסקנות הנה עוד שתי עובדות: 1. שלושה ימים בלבד לפני שמיהר לפרוש מהמשחק מול חניכו בגלל כאבים, נראה וינטרוב מצוין וזכה בטורניר בינלאומי עם 4:6, 1:6 בגמר מול הצרפתי יאניק יאנקוביץ', המדורג 258 בעולם. 2. אחרי שנכנע למיחושיו, התייצב לא מזמן המחבט מס' 2 שלנו אפילו ליום המשחקים האחרון בבודפשט. למרות שזה היה משחק חסר חשיבות וההפסד להונגרים היה ממש כואב, הפעם הוא החזיק מעמד עד הסוף.

 

השכונה

אורן חזן ודמאיו בעקבות רונאלדו

בעוד משרד הספורט וההתאחדות מתקשים להביא לארץ את המשיח מברנבאו פרננדו היירו, הוכיח משה דמאיו מבני־יהודה כיצד חותכים עניינים. במסיבת עיתונאים חגיגית עם נציגי הקמפוס העולמי של ריאל מדריד, רפא גרסיה קורטס וחואקין סאגס, הוכרז על קיום מחנה קיץ לילדים מהשכונה. התוכנית נראתה רצינית ומבטיחה, עד שהתברר שיש לה גם צד שלישי – ח"כ אורן חזן.

 

"ברמה הפרסונלית אני מתכוון ללוות את הפרויקט הזה", הכריז חזן, וזה בהחלט מרגש. הרי לא מזמן הודיע האיש שכה טרוד בעניינים הנוגעים לגורל המדינה, כי ייקח "יד ביד" את הטיפול בביטול עונש הרדיוס. וכל זה אחרי שלעג לח"כית נכה וקיבל בעצמו רדיוס מהכנסת.

 

רגע, אז יש פוליטיקה בספורט או לא? אורן חזן (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
רגע, אז יש פוליטיקה בספורט או לא? אורן חזן(צילום: עוז מועלם)

 

אבל היום הוא שוב מסתובב חופשי במשכן ואפילו לקח לשם את החבר'ה מספרד, שהעניקו לו שתי חולצות של ריאל. אחת עם השם HAZAN על הגב, והשנייה עם חתימות של כוכבי הקבוצה. "בזמן שמדברים בעולם על חרם נגד ישראל", סיכם הח"כ את יום הכיף, "ריאל מוכיחה שאין קשר בין ספורט לפוליטיקה". ברור, ואין הוכחה טובה מזו מאשר הצילום של אנשי המועדון בכנסת.

 

עכשיו נותר רק לחכות לביקור הגומלין במדריד, שבו יעניק הח"כ הנמרץ למארחיו חולצה של שווארמה חזן, עם חתימות של חברי מרכז הליכוד.

 

הצבועה

הבעיה המגדרית של שטרק

ימים ספורים אחרי שיו"ר מינהלת ליגת הנשים בכדורסל, איריס שטרק, עלתה על העץ והשביתה את המשחקים, פרצו הכדורסלניות תחת פיקודה בקמפיין מחאה שוביניסטי. הכי קל. אז מה אם שבעה מתוך תשעת מאמני ליגת העל הם זכרים, והקהל שעושה טובה ומגיע למגרשים מורכב ברובו המכריע מגברים?

 

צביעות. איריס שטרק (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
צביעות. איריס שטרק(צילום: עוז מועלם)

 

זה לא הפריע לכדורסלניות להפיץ ברשת תמונות של עצמן עם אמירות כמו: "תהיי יפה ותשתקי", "אני בלונדינית, כל השאר לא חשוב", "מחכה לאביר על הסוס הלבן" וכיו"ב. קמפיין מוזר, כי דווקא מהשרה בעלת השיער השחור הן מצפות שתרכב על הסוס של ה"רייסר" ובשום אופן לא תשתוק.

 

וכשמדברים על דרכים יצירתיות לפתרון הסכסוך, כדאי להזכיר עוד משהו מהרזומה האישי של יו"ר המינהלת. שטרק, רואת חשבון במקצועה, שימשה בין השאר כמבקרת של עמותת "עצת נפש". מדובר בגוף שמטפל במה שהוא מכנה "נטיות הפוכות" – ומציע ייעוץ וסיוע לבעלי התנהגויות ונטיות מיניות הומוסקסואליות, במטרה לשנותן.

 

בין השאר מציע האתר הרשמי של העמותה סדנה לריפוי הדחפים, ו"דרכים למימוש האנרגיה המינית ההטרוסקסואלית". דווקא על העניין הזה, אורנה אוסטפלד וחברותיה לא יצאו בקמפיין: "הקהילה ממש לא גאה".

 

כאשר שטרק מונתה ליו"ר המינהלת בדצמבר 2012, שאל אותה עמיתי רענן וייס על השירותים שהיא מעניקה לעמותה החשוכה. "זה שאני רואת חשבון בגוף כזה או אחר, לא הופך אותי לאחת שעוסקת או הולכת בדרכם", השיבה שטרק והוסיפה: "אתה יודע עם כמה מאות גופים או עמותות אני עובדת?".

 

לאור הידרדרות כדורסל הנשים, דומה שהגיע הזמן לשלוח את יו"ר המינהלת לסדנה מיוחדת, לריפוי הדחפים לעבוד עם מאות גופים. במיוחד כאלה שהיא גורמת להם נזק.

 

תצוגת האופנה של הוועד האולימפי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
תצוגת האופנה של הוועד האולימפי(צילום: אורן אהרוני)

 

היחצנים

תצוגת אופנה בוועד האולימפי

בוועד האולימפי שלנו הזעיקו השבוע את התקשורת לאחד השלבים הקריטיים בהכנות לריו: הצגת התלבושות הרשמיות של משלחת ישראל.

 

כשלוגו החברה מתנוסס ברקע ומוזכר כמובן בתקשורת, עלו בזה אחר זו למסלול הדוגמנים נטע ריבקין, גל נבו, מעין דוידוביץ' ודימיטרי קרויטר. להדיוטות חסרי מושג באופנה הביגוד שלהם נראה נורמלי לחלוטין, אבל בניגוד לנעמי קמפבל, בר רפאלי ודודי בלסר, הדוגמנים שלו גם התראיינו ושיתפו אותנו בתחושותיהם.

 

"משלוש האולימפיאדות, זה הכי נוח והכי יפה שהיה, יש התקדמות", העיד השחיין נבו. "בגדים מאוד יפים, נוחים, ממש מרוצה, הייתי מופתעת, לא ציפיתי לכאלה בגדים", אמרה הגולשת דוידוביץ', שציפתה כנראה למדי קרב.

 

והכי נרגש נראה מנכ"ל הוועד גדעון אוברזון, סליחה, גילי לוסטיג. "זה באמת יום חג בשבילנו", אמר לוסטיג. "הביגוד הספורטיבי של המשלחת הוא אירוע מאוד מאוד מאוד חשוב והשקענו הרבה הרבה מחשבה". כן־כן, שלוש פעמים מאוד ופעמיים הרבה.

 

ככה זה בוועד האולימפי, ששלח את אליס שלזינגר למרקס אנד ספנסר. מטרטרים את הספורטאים לתצוגות אופנה יחצניות, ומוכרים לנו סיפורי בדים.

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניר קידר, איגוד הטניס
אמיר וינטרוב
צילום: ניר קידר, איגוד הטניס
מומלצים