שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "פקחים עירוניים יחלקו דו"חות לרוכבים כבר בשבוע הבא"

  שר הפנים אריה דרעי התארח באולפן ynet, והבטיח כי החל משבוע הבא יוכלו פקחים עירוניים לאכוף את חוקי הרכיבה על אופניים חשמליים בערים הגדולות. בעיריית תל אביב העדיפו שלא להתייחס לתאריך בו נקב השר

  האם המדינה עומדת סוף סוף לטפל בבעיית האופניים החשמליים? לדברי שר הפנים אריה דרעי, אשר התארח הבוקר (ה') באולפן ynet, כך בדיוק עומד לקרות החל משבוע הבא. לדברי השר, לאחר שהורה לרשויות כי יש לאפשר לפקחים עירוניים לאכוף את תקנות הרכיבה על אופניים חשמליים שאושרו אתמול, תוכל כל עירייה לשלוח פקחים עם סמכויות שיטור ואכיפה לרחובות. אלה יהיו רשאים להחרים אופניים, או לקנוס את הרוכבים עליהם אם לא יעמדו בתקנות. למשל אם ירכבו על מדרכה, ללא קסדה או לא יעמדו בתקנות הנוגעות למפרט הטכני של הכלים.

   

  בן 14 נדרס על אופניו החשמליים: "מוכר אותם"

   

  צפו בהבטחות של השר אריה דרעי:

  צילום: ניצן דרור ויוגב אטיאס

  צילום: ניצן דרור ויוגב אטיאס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פרסום ראשון: המשטרה דורשת להכפיל קנסות על רוכבים 

  אופניים חשמליים, קטנועים ואופנועים - הפקח העירוני יהיה שוטר 

  אופניים חשמליים - קיצור תולדות הכאוס

   

  יש להזכיר כי כבר לפני שנה נחשף ב-ynet כי משרד התחבורה מעוניין באכיפת חוקי הרכיבה על-ידי פקחים עירוניים. לפי בכירים במשרד, תיקוני החקיקה החדשים שגובשו דאז (ואשר אושרו בינתיים, ה.פ), על-ידי צוות מקצועי, אמורים היו לסלול את הדרך להענקת סמכות אכיפה תעבורתית גם לפקחים עירוניים. לפי תכנית משרד התחבורה, הפקח העירוני יוסמך לפעילות שיטור ואכיפה גם כנגד קטנועים ואופנועים.

   

  אלא שמאז עברה שנה ודבר לא קרה. המשטרה, הגוף אשר אמור היה לבלום את הכאוס על המדרכות מאז הגיעו לכאן האופניים לפני יותר מעשור (ואף הכיר בסכנות שהם מייצרים, ה.פ), המשיכה לטעון כרגיל כי אין לה כוח אדם לביצוע הפעילות. בד בבד, המשרד לביטחון פנים התערב וקידם מצדו מה שהחליט לכנות "יוזמה במסגרתה יקבלו גם הפקחים של הרשויות המקומיות סמכויות עיכוב, רישום דו"חות והחרמה של כלי רכב שמסכנים הולכי רגל".

   

  כעת מבהיר שר הפנים כי הוא הדוחף העיקרי להעניק את הסמכויות לפקחים, ומבטיח כי הפעילות עומדת להתחיל תוך ימים אחדים. בעיריית תל אביב בחרו להגיב לפניית ynet מבלי להתייחס לתאריך בו נקב השר דרעי: "עיריית תל-אביב-יפו פועלת, מזה שנים, לקדם את האכיפה בנושא ולקבל סמכויות אכיפה לידי הפקחים העירוניים. זאת בהעדר אכיפה על ידי הגורמים המוסמכים לכך. עם קבלת הסמכויות פקחי העירייה יחלו בפעילות אכיפת הרכיבה בעיר".


  פורסם לראשונה 10/03/2016 12:10

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  רוכב שלא כחוק? פקח יתן לך דו"ח
  צילום: עידו ארז
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים