שתף קטע נבחר

הזמר משה פרץ הורשע בהעלמת הכנסות במיליון שקל

הזמר הורשע במסגרת הסדר טיעון עם רשות המסים, שלפיו הודה בהעלמת הכנסות בהיקף של מיליון שקל וכן העלמות מס בשווי 140 אלף שקל. פרקליטו: "נקווה שביהמ"ש יבטל את ההרשעה". רשות המסים דורשת מאסר

 

משה פרץ (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
משה פרץ(צילום: ירון ברנר)

בית משפט השלום ברמלה הרשיע היום (ה') את הזמר משה פרץ בהעלמת הכנסות והנמכת חשבוניות מס במסגרת הסדר טיעון עם רשות המסים. במסגרת ההסדר הודה פרץ שהעלים הכנסות מהופעותיו בהיקף של כמיליון שקלים בשנים 2009-2007 ותשלומי מע"מ בסכום של 140 אלף שקלים. זאת לאחר שאמרגנו, אמנון זינדני, הודה והורשע אף הוא במסגרת הסדר טיעון עם רשות המסים, לפני כשנה וחצי בעבירות אלו ונוספות.

 

נציגת רשות המסים אמרה בבית המשפט כי תדרוש עונש מאסר בפועל.

 

הוא הורשע ב-14 עבירות של ידיעה כוזבת במטרה להתחמק או להשתמט מתשלומי מע"מ, ועוד שתי עבירות של השמטה מתוך דו"ח בכוונה להתחמק ממס הכנסה. כעת יערוך שירות המבחן תסקיר לעונש שיבחן גם את שאלת ביטול ההרשעה.

 

הסדר הטיעון התאפשר לאחר הודאתו של פרץ בעבירות המס שביצע. ההסדר אינו כולל התייחסות לעונש, ודיון בנושא זה יתקיים במועד אחר. ממשרדו של משה פרץ סירבו להגיב לידיעה.

 

עו"ד אלי כהן, שייצג את פרץ עם עורכי הדין חובב דמרי, אפרים דמרי ואיריס טוביאנה, מסר בתגובה: "משה פרץ נשלח לתצהיר קצין מבחן לבחון ביטול ההרשעה. באופן עקרוני, מידת המעורבות של משה פרץ פחותה מאשר בעניינו של אדם אחר שנידון איתו באותו כתב אישום. מדובר בעבירות ישנות מלפני תשע שנים. מכיוון שלמשה אין כל הסתבכות קודמת, ביקשנו שבית המשפט יבחן את האפשרות לבטל את ההרשעה. לאחר שיתקבל תסקיר יתקיים דיון נוסף בעניין זה, ובו יוחלט אם להיעתר לבקשתנו, ואז גם ייקבע העונש. אני מקווה שבית המשפט ייקח בחשבון שמשה היה אז בן 24. הוא לא ניהל אז את ענייני הכספים כלל".

 

פרץ נעצר באוגוסט 2010 בחשד להעלמת מס בהיקף של מיליוני שקלים ובדיווח כוזב למע"מ. על פי עובדות כתב האישום המתוקן, שהוגש על ידי עו"ד מירי בנהרדיתי מהמחלקה המשפטית (מע"מ) מחוז מרכז ברשות המסים, פרץ ואמרגנו אמנון זינדני ניהלו עסק אמרגנות והפקת אירועים שבמסגרתו הופיע פרץ כזמר באירועים שונים. הם הואשמו שהוציאו חשבוניות מס בגין הופעות בסכום הנמוך מזה ששולם לפרץ בפועל, ובמקרים אחרים לא הוציאו חשבוניות מס כמתחייב ולא דיווחו על ההכנסות הללו כלל.

 

כתבי האישום הוגשו בעקבות חקירה שניהלה יחידת החקירות של המכס ומע"מ ירושלים בשיתוף פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום, שהחלה בעקבות מידע שהתקבל לפיו פרץ וזינדני אינם מדווחים על מלוא הכנסותיהם, ושהובילה למעצרו של זינדני ולעיכובו לחקירה של פרץ בחודש אוגוסט 2010, עם הפיכת החקירה לגלויה. בשלב מסוים הודה זינדני, הורשע ונידון לשישה חודשי עבודות שירות. פרץ החליט לכפור בכתב האישום. באפריל 2014 הוא הגיש את כתב ההגנה שלו ובו הסביר את ההודאה שמסר באחת מחקירותיו: הוא טען שעשה זאת משום שהחוקרים איימו לעצור את אימא שלו.

 

ממשרדו של משה פרץ נמסר: "בית המשפט שהרשיע הבוקר את משה פרץ בעבירת מס, הורה במקביל לשלוח אותו לתסקיר לבדיקת אפשרות לביטול הרשעה זו. עבירת המס המדוברת בוצעה לפני תשע שנים, בשנת 2007 , כשמשה היה בן 23 ובתחילת דרכו כזמר. בתקופה זו, משה לא התעסק בדבר מלבד מוזיקה ובוודאי שלא בעניינים כספיים שנוהלו באופן בלעדי על ידי אמרגנו. יחד עם זאת, משה שילם כבר את חובו הכספי לרשויות המס לפני שלוש שנים ובבוא העת יכבד כמובן גם את החלטת השופט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רון קדמי
משה פרץ
צילום: רון קדמי
צילום: מוטי קמחי
עו"ד אלי כהן
צילום: מוטי קמחי
עו"ד אפי דמרי
מומלצים