שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  מבצע "שלום": כך הועבר אריה מעזה לטול כרם
  אריה בן שלוש שנים שסבל מהידרדרות במצבו הרפואי, הועבר מגן החיות בחאן יונס במבצע משותף עם משרד החקלאות בעזה, דרך מעבר ארז אל ביתו החדש בגן החיות בטול כרם. "אני מקווה שנוכל לסייע בהצלת בעלי חיים נוספים מגני החיות בעזה", אומר ל-ynet אורי מדר, מתאם החקלאות ברצועת עזה, שהעניק לאריה את השם "שלום"

  אריה בן שלוש שנים שהוברח ממצרים במנהרות לרצועת עזה והוחזק בגן החיות "ג'ונגל הדרום" בחאן יונס, הועבר היום (ה') במבצע מרצועת עזה אל ביתו החדש בגן החיות הוותיק בטול כרם.

   

  צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון, עריכה: ארז ארליכמן

  צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון, עריכה: ארז ארליכמן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  רק בתחילת השבוע הצהיר בעליו של גן החיות, מוחמד עווידה, כי החליט לקיים "מכירת חיסול" של בעלי החיים בגן לכל המעוניין, עקב חוסר יכולתו לספק להם מזון, מים וטיפול וטרינרי הולם עקב קשיים כלכליים אליהם נקלע כתוצאה ממיעוט מבקרים במקום.

   

   (צילום: © FOUR PAWS | 2016) (צילום: © FOUR PAWS | 2016)
  (צילום: © FOUR PAWS | 2016)
   

  בחודש שעבר פורסם ב-ynet מצבם הקשה של עשרות בעלי חיים בגני החיות ברחבי הרצועה ועל מאמציו של ארגון בינלאומי למען בעלי חיים שנרתם לרכוש מזון שיספיק למספר שבועות לבעלי החיים הגוועים ברעב.

   

   (צילום: © FOUR PAWS | 2016) (צילום: © FOUR PAWS | 2016)
  (צילום: © FOUR PAWS | 2016)
   

  אחד מבעלי החיים הראשונים שחולצו מגן החיות היה האריה, שמצבו הרפואי הידרדר נוכח המחסור במזון בגן החיות.

   

  "כבר לפני מספר ימים מסר לי משרד החקלאות בעזה שיש מספר אריות שהם רוצים להעביר לגן החיות בטול כרם וכי האריה הראשון שהם רוצים להעביר לא נמצא במצב טוב", אומר ל-ynet אורי מדר, מתאם החקלאות במנהלת התיאום והקישור (מת"ק) של יחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים.  

   

   

  לדברי מדר, "רוב החתולים הגדולים בגני החיות בעזה אינם במצב אידיאלי בתנאי השבי וסוד הצלחה של האירוע הוא ביישום של הפרטים הקטנים והתיאום בין כולם", הוא מסביר.

   

   

  בעזה ישנם שישה גני חיות עם בעלי חיים אקזוטיים. מרבית מבעלי החיים הוברחו מלוב וסודאן אל מצרים, ומשם הועברו דרך המנהרות ממצרים לעזה. בארגון האירופאי "four paws" שהגיעו לסייע בחודש שעבר במתן מזון לגני החיות, טוענים כי רק 15 חתולים גדולים שרדו לעומת 40 חתולים גדולים שנצפו בשנה שעברה. 

   

  "היה חשוב לנו לוודא שהאריה מגיע לישראל כשהוא עומד על רגליו, אך מטושטש ברמה שלא יגרום לעצמו נזק בהעברה", הוא ציין.

   

   (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
  (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

  טרום ההעברה ביקשו ביחידת התיאום בישראל לוודא כי הכלוב הינו חזק ועמיד. צילומים שהגיעו לידיהם אישרו כי הכלוב מותאם להובלת חתול טורף כה גדול.

   

  "מדובר באריה ששוקל כמעט 200 קילוגרם ואנחנו הכנו מנוף מתאים להרמתו למשאית הובלה מתאימה", מדגיש מדר.  

   

  על אף שגן החיות הוקם בסיוע החמאס, ביחידת התיאום מבהירים כי כל המגעים להעברת האריה לטול כרם התבצעו מול נציגי הרשות הפלסטינית.

   

  היום (ה') בשעות אחר הצהריים נציג של משרד החקלאות הפלסטיני ליווה את האריה מעזה והוא הועבר באמצעות מנהלת המעברים של משרד הביטחון דרך מעבר ארז, בליווי וטרינר מטעם רשות הטבע והגנים. 

   

   (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון) (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)
  (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

   

  לאחר נסיעה בכביש 4 עם האריה על משאית ההובלה, הסתיים הליווי הישראלי בסמוך לטול כרם. נציג משרד החקלאות הפלסטיני ונהג ההובלה נכנסו אל העיר והביאו את האריה אל גן החיות המקומי שמציין השנה 30 שנים להקמתו. בצילומים שהתפרסמו בשעות האחרונות ברשתות החברתיות, תועד האריה כשהוא נמצא בתא מרווח יותר על מצע של חציר. 

   

  על אף שלאריה לא הוענק שם בגן החיות בחאן יונס, מדר החליט להעניק לו את השם "שלום", בתקווה שהוא יזכה לחיים טובים יותר. "יש לי תחושה שגם יהיו לו חיים טובים יותר בגן החיות החדש. הוא התקבל שם בחגיגה גדולה", מסכם מדר את המבצע המוצלח. "אני מקווה שנוכל לסייע בהצלת בעלי חיים נוספים מגני החיות בעזה".

   

  האריה בטול כרם
  האריה בטול כרם
   

   

  ביולי אשתקד, שני גורי האריות, מקס ומונה, שגדלו בבית במחנה הפליטים רפיח בדרום רצועת עזה, יצאו דרך מעבר ארז על ידי אנשי הארגון הבינלאומי.

   

  לבקשת הפלסטינים, מנהלת התיאום והקישור של עזה ביחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים תיאמה את מעבר חיות הבר לירדן ושני האריות הועברו למקלט לחיות בר ליד עמאן. 

   

  השתתף בהכנת הידיעה אליאור לוי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים