שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ירדן: ישראלי נפצע וחולץ לאחר 24 שעות
  הישראלי הדריך קבוצת מטיילים בוואדי רם בירדן ונפצע לאחר שמעד. במשך כמעט 24 שעות הוא היה תקוע על צלע הר לאחר שניסיונות לחלצו במסוק כשלו. לאחר מבצע מורכב הוא חולץ והועבר לבית חולים בישראל
  אזרח ישראלי חולץ היום (שבת) בתום מבצע מורכב לאחר שנפצע במהלך טיול בוואדי רם שבירדן ונתקע כמעט 24 שעות על צלע הר.

   

  הישראלי הדריך קבוצה של 18 ישראלים, שהגיעו כחצי ק"מ דרומית מערבית מהפסגה של ג'בל ראם (סמוך לכפר ראם). ביום שישי מעד המדריך וקיבל מכה בראש ובאגן ולא היה מסוגל לזוז.

   

  חברת הביטוח "פספורט קארד", שהמדריך היה מבוטח שלה, קיבלה את ההודעה על הפציעה ויצרה מיידית קשר עם משרד החוץ.

   

  עקב רגישות הנושא, משרד החוץ לקח פיקוד. שרונה סידס ממחלקת ישראלים בחו"ל והקונסול הישראלי בירדן עודד ענבים ניהלו את המבצע ונפתח חדר מצב במשרד החוץ שביצע את כל התיאומים.

   

  מאחר ולא ניתן היה להגיע למקום ברכב, היה צורך להזעיק מסוק. לבקשת משרד החוץ הישראלי, הזניק ביום שישי בערב מסוק של צבא ירדן וזה הצליח להגיע למקום, אך לא הצליח לנחות וחזר כלעומת שבא.

   

  המחלצים הירדנים ביקשו מהקבוצה להעביר את הפצוע לנקודה יותר גבוהה במעלה ההר כדי שהמסוק יוכל להגיע אליהם, אך הם לא הצליחו והניסיונות פסקו. הקבוצה נשארה כל הלילה בשטח והוחלט להמתין לעלות השחר.

   

  היום הצליח מסוק ירדני להגיע אליו והעביר אותו למעבר עקבה (רבין), שם המתין לו אמבולנס ישראלי שלקח אותו לחדר המיון בבית החולים יוספטל.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ירדן: ישראלי נפצע וחולץ לאחר 24 שעות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים