שתף קטע נבחר

שופט החזיר ילד לאמו - והיא שוב התעללה בו

בן ה-4 מאילת, שאושפז אחרי שסבל פגיעה קשה באיבר מינו, הוצא בעבר 3 פעמים מביתו ואף הועבר למשפחת אומנה. ל-ynet נודע כי גורמי רווחה אמרו שלמרות התנגדותם, השופט גל שלמה טייב השיב אותו לביתו - והוא נפגע שוב

חרף התנגדות שירותי הרווחה: ל-ynet נודע כי בית המשפט לנוער הורה להחזיר ילד בן ארבע לחזקת אמו, לאחר הוצאתו מהבית בעקבות חשד לפגיעה בו. כמה שבועות לאחר שהוחזר לביתו, הוא נפל קורבן על פי החשד להתעללות קשה מצד אמו, שכתוצאה ממנה סבל מפגיעה באיבר מינו.

 (באדיבות "ערב ערב באילת" ) (באדיבות

השופט גל שלמה טייב. באדיבות "ערב ערב באילת"

 

הגננת שמטפלת בפעוט הבחינה ביום שישי בבוקר שהילד אינו מתנהג כהרגלו, ובעקבות כך פנתה לשירותי הרווחה בעיריית אילת. גורמי הרווחה החליטו להעביר את הפעוט לבדיקה בבית החולים, ושם התברר שהוא סובל מפגיעה באיבר מינו. בתום הטיפול שוחרר הפעוט מבית החולים.

 

עיון בפרוטוקול הדיון בבית משפט השלום, שבמהלכו הוארך מעצרה של האם, מלמד כי בנה הוחזר לחזקתה כמה שבועות לפני שפגעה בו. הילד הוצא בעבר מהבית בשל חשד לפגיעה קודמת בו והועבר למשפחת אומנה. על פי החשד, גם אחיו של הילד נפגעו.

 

גורמי רווחה אמרו ל-ynet כי בתחילת החודש שעבר החליט השופט גל שלמה טייב מבית משפט לנוער באילת להחזיר את הילד להוריו, אף שבעבר הוצא הילד שלוש פעמים מביתו בחשד להזנחה. שירותי הרווחה התנגדו להחלטה ואף ביקשו לעכב את הביצוע לצורך הגשת ערעור, אולם השופט דחה את הבקשה.

 

בית משפט השלום באילת האריך אתמול ביומיים את מעצרה של אמו של הילד, אזרחית אריתריאית. היא חשודה כי גרמה לחבלה חמורה באיבר מינו של בנה, כאשר ביצעה בו "ברית מילה" ללא השגחה רפואית.

 

ממשרד הרווחה נמסר בתגובה: "שירותי הרווחה באילת ביקשו להשאירו במסגרת מחוץ לבית. ההחלטה על החזרתו של הילד הביתה נעשתה על ידי בית המשפט".

 

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה: "בהתאם לדין, תיקי בתי משפט לנוער מתנהלים בדלתיים סגורות, ומשכך ההליכים בהם חסויים. בנסיבות אלו לא נוכל להגיב לפנייה". 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות "ערב ערב באילת"
השופט גל שלמה טייב
באדיבות "ערב ערב באילת"
צילום: אליעד לוי
בית החולים יוספטל
צילום: אליעד לוי
מומלצים