שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המציאות טופחת בפנים - יש פה נוער אחר
  חשבתם שהנוער של היום לא מספיק יוזם, נותן ותורם, ש"דור המסכים" הוא דור אינדיווידואליסט, שכל אחד לעצמו? אז חשבתם. המציאות מוכיחה שהנוער, או לפחות חלק ממנו, הוא נוער שאכפת לו, שרוצה לשנות, שרוצה שדברים יראו אחרת. נטלי חסאן, נערה בת 15 תושבת רמלה בטור אישי

  בשנים האחרונות הולכת ורווחת התחושה כי הנוער של היום לא מספיק יוזם, נותן ותורם. ש"דור המסכים" הוא דור אינדיווידואליסט, שכל אחד לעצמו, שהיכולת ליצור קשרים חברתיים הולכת ופוחתת ועוד. לא מעט פעמים אני שומעת מהמבוגרים שמסביבי משפטים כמו: "העיקר אתם רוצים לקבל אבל לשתף פעולה לא מוכנים.." "הנוער של היום זה לא מה שהיה פעם..". פעם אחר פעם מתפרסמות כתבות העוסקות בבעיות של בני הנוער, חוסר הרצון שלהם לתרום, חוסר הידע של הנוער ואיך פעם הנוער היה אחרת.

   

  קיים גם נוער אחר

  אבל המציאות היא אחרת, והנוער, או לפחות חלק ממנו, הוא נוער אחר לגמרי. לפני מספר חודשים נתקלתי בכתבה שעסקה באפליית ערבים במסעדה ביפו. בכתבה נכתב כי בעל המקום חייב רק לקוחות ערבים לשלם טיפ. כנערה מוסלמית הנושא הכאיב לי והכעיס אותי ולכן נקטתי יוזמה. יחד עם המדריך שלי הכנתי מצגת בנושא חוק איסור אפליה בשירותים ומוצרים והעליתי את הנושא לדיון בקרב חברי למרכז. בעקבות המצגת אף פנינו לבעלי המסעדה בדרישה להפסיק את הנוהג של גביית טיפ רק מאוכלוסייה זו.

   

  דווקא יום המעשים הטובים של עמותת רוח טובה, שיציינו בישראל מחר, יכול להראות בצורה הבהירה ביותר כי גם קיים נוער אחר. נוער שאכפת לו, שרוצה לשנות, שרוצה שדברים יראו אחרת. נוער ערכי ומודע. דווקא יום זה יכול לצייר תמונה אופטימית ולהראות פנים אחרות.

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  זה יום שמהווה הזדמנות טובה לעצור רגע, להביט לצדדים ולחשוב. במשך רוב חיינו, אנו הילדים מקבלים משלל עולמות שונים - אנו מקבלים מתנות ואינספור דברים מהמבוגרים בחיינו הן עם זה הורינו, סבינו, המורות בבית הספר. יום זה, הוא הזדמנות מצוינת להחליף תפקידים ולהיות אנחנו הצד הנותן, כי זה המעט שנוכל לעשות בתמורה.

   

  יום מעשים טובים לילדים

  ביום זה, החלטנו חבריי לעמותת חינוך לפסגות ואני ליזום מהלך בו חניכי העמותה יקראו לילדי מדינת ישראל לקחת חלק פעיל ביום המעשים הטובים ולעשות מעשים טובים עבור אחרים - זהו יום המעשים הטובים לילדים.

   

  שיעורי העצמה ותכניות מנהיגות שעברנו הראו לנו איך מנהיגות צעירה יכולה להוביל ולשנות את פני החברה, איך אם רק נרצה ונחליט יש בידינו את הכוח להשפיע ולשנות, ליזום ולייצר מציאות טובה יותר - בדיוק מה שניסינו לעשות כשפנינו לבעל המסעדה.

   

  ראינו איך בקלות כל אחד ואחת מאתנו יכול לתרום בסביבה הקרובה אליו ואף מעבר אליה. הכל תלוי בנו, הכל תלוי בהחלטה אחת קטנה שנקום איתה בבוקר ונאמין שבידינו הכוח לשנות. זה יכול להיות בגדול וזה גם יכול להיות בקטן- בידנו הכוח לסחוף אחרינו ובידינו הכוח להשפיע. וההבנה הזו, ששינוי המציאות זה משהו שמותר גם לנוער לעשות, היא ההבנה שאנחנו רוצים להנחיל.

   

  אני קוראת לכולכם לקום ביום זה, לנצל את הבמה שניתנת לנו בו, ופשוט לעשות.

   

  נטלי חסאן, תושבת רמלה, תלמידת כיתה ט' בחטיבת הביניים "עידנים" שבעיר, היא חניכה בעמותת חינוך לפסגות

   

  ביום המעשים הטובים החניכים מתכננים לגייס את כל הילדים מצפון לדרום לעשות מעשים טובים , לשתף ולתייג. במרכזים השונים שפרוסים ברחבי הארץ יתקיימו פעולות שהילדים בעצמם יזמו והם מקווים שגם ילדים מחוץ למרכזים יעשו את המעשה הטוב הקטן שלהם וישתתפו בחגיגה. בקצרין מתכננים ילדי המרכז לאחד בין תנועות הנוער השונות ולהקים שוק אוכל שאותו יבשלו ויאפו החניכים וכל ההכנסות יתרמו, בירושלים יבלו הילדים יום שלם בבית אבות ויארחו חברה לקשישים, במרכז ביפו ילמדו החניכים את המבוגרים להשתמש בוואטסאפ ולהשתמש בג'ימייל ועוד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המציאות טופחת בפנים - יש פה נוער אחר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים