שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

אושרה תוכנית לגורדי שחקים בראשון לציון

ועדות התכנון אישרו את תוכנית ראשון איילון שמוסיפה זכויות בנייה באזור תעשייה במערב העיר, ותאפשר הקמה של רבי קומות לתעשייה ולמסחר

תוכנית ענק נוספת בראשון לציון: הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה היום (ב') את תוכנית ראשון איילון - מתחם המשתרע על שטח של כ-500 דונם הממוקם צפונית למתחם האלף, תוכנית שאושרה בשבוע שעבר על ידי המועצה הארצית לתכנון ובנייה.

 

אושר: 5,500 יח"ד ומתחם תעסוקה בראשל"צ

אושרה הקמת 5,000 דירות במערב ראשל"צ

 

מטרת תוכנית ראשון איילון היא לשדרג את אזור התעשייה הקיים, בדומה למודלים כמו בהרצליה פיתוח ורמת החייל בתל-אביב, למרכז תעסוקה ועסקים מתקדם וזאת על ידי קביעת שימושים לתעשייה עתירת ידע, משרדים, תעשיה קלה, מלאכה ומסחר.

הדמיית התוכנית. משדרגת את אזור התעשייה הקיים (צילום: טוטם הדמיות) (צילום: טוטם הדמיות)
הדמיית התוכנית. משדרגת את אזור התעשייה הקיים(צילום: טוטם הדמיות)
 

בסך הכל מדובר בתוספת זכויות בנייה שכמעט מכפילות את הקיים היום, כלומר 360 אלף מ"ר נוספים ל-400 אלף מ"ר הקיימים היום. במבנים מסוימים יינתנו זכויות בנייה של עד פי 5 מהקיים - דבר שיאפשר הקמת מגדלים בגובה של עד 20 קומות. המתחם ממוקם בסמוך לנתיבי איילון ובצמוד לתחנת רכבת משה דיין, בה צפויים גם לעבור בעתיד 3 קווים של הרכבת הקלה של גוש דן.

 

לדברי ראש העירייה, דב צור, "תוכנית ראשון איילון מצטרפת למתחם האלף והיא חלק מתוכנית המתאר העירונית, הכוללת הקמת 4 מתחמי תעסוקה ועסקים בשטח כולל של 8.5 מיליון מ"ר. כל אלו צפויים לשדרג עוד יותר את העיר ואת איתנותה הפיננסית".

 

נזכיר כי ועדות התכנון אישרו באחרונה באופן סופי את תוכנית מתחם האלף שתכלול כ-5,500 יחידות דיור ו-1.7 מיליון מ"ר שטחי תעסוקה במתחם האלף במערב העיר. התוכנית כבר אושרה באוגוסט 2015, אולם עיריית בת ים הגישה נגדה ערר בטענה שהקמת המתחם תפגע בתוכניות להקמת מתחמי מסחר ותעסוקה בשטחה. הערר נדחה על ידי המועצה הארצית לתכנון ולבנייה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טוטם הדמיות
הדמיית תוכנית ראשון איילון בראשון לציון
צילום: טוטם הדמיות
מומלצים