שתף קטע נבחר

חברת תעופה פרסמה ישבני נשים - והתנצלה

חברת הלואוקוסט Firefly ממלזיה פרסמה מודעות עם תצלומי אחוריהן של נשים עליהם נכתב "החברה נדבקת אליך" ו"תפוס את זה הכי מהר שתוכל". המחאה לא איחרה לבוא, וכמוה גם ההתנצלות

המודעה הסקסיסטית שהוסרה (צילום: Firefly)
המודעה הסקסיסטית שהוסרה(צילום: Firefly)

חברת תעופה אסיאתית הסירה קמפיין פרסומי שכלל ישבנים של נשים, כחלק מקידום טיסותיה המוזלות. אם לא די בטעם הרע שבקמפיין, נציין כי הוא הושק ביום האישה הבינלאומי שחל בשבוע שעבר.

 

החברה המדוברת היא Firefly ממלזיה, שהעלתה את הקמפיין המדובר הן בעיתונים המקומיים במדינה והן באתרי האינטרנט שם. זמן קצר לאחר השקת המודעות, הנהלת החברה הוצפה במבול של טלפונים מצד לקוחות זועמים וזועמות, ואף בפרסומים ביקורתיים בתקשורת המלזית אודות הבחירה באלמנטים המביכים במודעות. ארגוני נשים ברחבי העולם האשימו את החברה בהחפצת נשים לשם קידום מכירות.

ברשתות החברתיות תהו מה יאמרו הדיילות (צילום: Firefly) (צילום: Firefly)
ברשתות החברתיות תהו מה יאמרו הדיילות(צילום: Firefly)
 

באחת המודעות נראים אחוריה של אישה ועליהם הכיתוב "50% הנחה", לצד הכיתוב "Firefly נדבקת אליך". מליסה מוהד, בכירה בארגון הנשים העולמי WCC פרסמה הודעה ובה כתבה כי המודעות לוקות בטעם רע במיוחד. לדבריה, "זו החפצה ברורה כאשר התמונה ממוקדת על ישבני הנשים על מנת למכור כרטיסי טיסה מוזלים. נשים אינן חפץ למכירה".

 

גם ברשתות החברתיות זכתה החברה לביקורת חריפה כאשר הגולשים כינו אותה "סקסיסטית" ו"זולה", שם התייחסו למודעה אחרת בה נכתב "בוא ותפוס את זה (את המבצע) - הכי מהר שתוכל". לא מעט פוסטים גם התייחסו לדיילות החברה ותהו כיצד הן אמורות לחוש לאור הפרסומים המבישים.

הודעת ההתנצלות של החברה בטוויטר. "לא התכוונו לפגוע" (צילום: Firefly)
הודעת ההתנצלות של החברה בטוויטר. "לא התכוונו לפגוע"(צילום: Firefly)
 

בעקבות הביקורות פרסמה חברת התעופה התנצלות והסירה כאמור את הקמפיין בתחילת שבוע זה. לצד ההתנצלות פרסמה החברה הודעה בטוויטר ובה נכתב: "מעולם לא התכוונו להפלות נשים בפרסומים שלנו ואנו מתנצלים מקרב לב בפני כל מי שנפגע/ה מהמודעות".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים