שתף קטע נבחר

צילום: אלכס קולומויסקי

האלוף במילואים אליעזר מרום: "לשחרר את אולמרט להלווית דגן"

מפקד חיל הים לשעבר קורא לאפשר לראש הממשלה לשעבר המרצה עונש מאסר לצאת להלווית ראש המוסד ששירת תחת אולמרט, מאיר דגן. "זה לא שאולמרט יוצא לנופש בחו"ל", אמר ל-ynet. שב"ס: "אולמרט לא עומד בקריטריונים"

האלוף במילואים אליעזר (צ'ייני) מרום, מפקד חיל הים לשעבר, קורא לאפשר לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שמרצה עונש מאסר לצאת להלווייתו של ראש המוסד לשעבר מאיר דגן שתתקיים ביום ראשון בראש פינה. דגן שירת כראש מוסד בעת תקופת אולמרט והראשון אף כתב לבית המשפט בעת משפט אולמרט בזכותו של ראש הממשלה לשעבר.

 

מאיר דגן הלך לעולמו - כתבות נוספות:

ימי דגן: מבצעים נועזים, מדעני גרעין וטרוריסטים ש"מצאו את מותם"

גיבור בתמונות: מאיר דגן לאורך השנים

תחבולן, רגשן ונאמן. מאיר דגן שהכרתי/רון בן ישי

 

הפרשן אמנון אברמוביץ' דיווח אמש בערוץ 2 כי משפחתו של ראש המוסד לשעבר פנתה לשירות בתי הסוהר וביקשה לאפשר לאולמרט להשתתף בהלוויה. עם זאת, בשב"ס סירבו ומסרו: "על-פי הפקודות והנהלים, האסיר אינו עומד בקריטריונים ליציאה להלוויה".

 

בשיחה עם ynet קרא מרום לשים את הנהלים בצד, כדבריו. "אנחנו לא שולחים את אולמרט לנופש בחו"ל. שילחץ את היד ויחבק את המשפחה. אני רואה בזה עניין ערכי", אמר מרום שציין כי הוא אינו חבר קרוב של אולמרט.

שב"ס מסרב לשחרר. אולמרט ודגן (צילום: גיל יוחנן, AP) (צילום: גיל יוחנן, AP)
שב"ס מסרב לשחרר. אולמרט ודגן(צילום: גיל יוחנן, AP)

"אני לא חושב שזה כזה מסובך. שישימו עליו את המגבלות ואני מניח שאפשר לעשות את זה", אמר צ'ייני. "אני חושב שזאת לא השעה עכשיו להתחשבן על נוהלים ועל דרכי משפט וכן הלאה. יש פה לדעתי ערך לאומי עליון, שבו ראש ממשלה בא ומוקיר את זכרו של ראש מוסד לשעבר, גיבור ישראל לטעמי".  

  

האלוף במילואים כתב הבוקר פוסט בעמוד הפייסבוק שלו על שיתוף הפעולה שלו עם דגן שהלך לעולמו ביום חמישי בגיל 71. "הייתה לי זכות גדולה להכירו ואף לחלוק עמו מספר רב של מבצעים שטרם התפרסמו ושהייתה להם תרומה חשובה ללחימה בטרור, לסיכול ניסיונותיה של איראן להבריח נשק לעזה ומבצעי מודיעין וסיכול, שהשתיקה יפה להם", כתב צ'ייני מרום.

 

מרום כתב על פגישות שבהן נכח יחד עם דגן ואולמרט בביתו של ראש הממשלה לשעבר. "ישבנו תמיד סביב שולחן האוכל בסלון שהופך בין רגע לשולחן מפות ותצלומי אוויר, שעליהם מוצגים עיקרי הפרטים של המבצע ובסיומו קבלת אישור לביצוע. החלטתו של ראש הממשלה לאשר את המבצע נובעת בעיקר מהיכרותו האישית עם ראשי הארגונים ומאיר בראשם, ומפקדי הצבא והאמון המוחלט שהוא נותן בהמלצתם המקצועית לבצע מבצעים מורכבים".

 

מרום התייחס בפוסט לסירוב של שב"ס לאפשר לאולמרט לחלוק כבוד אחרון לדגן, שהיה חברו. "על אף שכולנו שווים בפני החוק ואין חולק על כך, כאן המקום להתערבות של צמרת המדינה ולאפשר לאהוד אולמרט, למרות היותו אסיר, להשתתף בהלוויה. באירוע מסוג זה מותר לנו לפתוח את הלב והשכל הישר ולחרוג מהנהלים היבשים. לא כל יום נקבר גיבור ישראל, שפעל תחת ראש ממשלה, שראוי כי יחלוק לו כבוד אחרון. זו תהיה הוקרת תודה מכובדת למאיר דגן גיבור ישראל שיילך בדרכו האחרונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף במילואים אליעזר מרום
מומלצים