שתף קטע נבחר

אביהו מדינה יקבל תשלום על הופעה שלא קיים

חברת הפקות הזמינה הופעה של הזמר ליום העצמאות בטבריה, אך זו בוטלה בשל התנהלות רשלנית שלה. שופטת קבעה שזה יעלה לה כ-43 אלף שקל

בית משפט השלום בכפר סבא קבע לאחרונה שהחברה המייצגת את אביהו מדינה תקבל תשלום מלא על הופעה של הזמר שתוכננה ליום העצמאות ב-2012, אך לא התקיימה בפועל. השופטת מרב בן ארי קבעה שחברת ההפקה שהזמינה את ההופעה הייתה אחראית לביטול, וניסתה להתחמק מההסכם שלא בתום לב.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

בתחילת ינואר 2012 הזמינה חברת ההפקות "סופר סאונד" שתי הופעות של אביהו מדינה מאמרגניתו, חברת "ג'אפ", תמורת כ-43 אלף שקל על אחת. ההופעות תוכננו לערב יום העצמאות שחל באפריל אותה שנה: הראשונה בנצרת עילית והשנייה בטבריה. ההופעה הראשונה התקיימה כמתוכנן, אך לאירוע בטבריה מדינה לא הגיע, וסופר סאונד לא שילמה עליו.

 

במרס 2013 הגישה "ג'אפ" תביעה לקבלת התשלום וטענה כי חברת ההפקות היא זו שלא הצליחה לאשר מראש את ההופעה מול עיריית טבריה, וזו הייתה הסיבה לביטולה. לכן, טענה האמרגנית, עליה לשלם על ההופעה אף שלא התקיימה.

 

סופר סאונד הציגה גרה אחרת להשתלשלות העניינים. לטענתה, בנוסף להופעות שסוכמו עם מדינה, תואמה בנצרת עילית הופעה נוספת עם לקוחה של "ג'אפ" – להקה בשם KYD – אלא שהיא לא עמדה בהתחייבותה. הביטול של KYD חייב שינוי לוח המופעים שהוביל לדחיית הופעתו של מדינה לשעה מאוחרת יותר, ובכך למעשה לגרום לביטול ההופעה בטבריה.

 

אבל השופטת מרב בן ארי דחתה את הטענה של "סופר סאונד" ופסקה לטובת החברה המייצגת את אביהו מדינה. היא הבהירה שמחומר הראיות עולה שהסיבה לביטול היא היעדר אישור מעיריית טבריה – דבר שעליו ידעה הנתבעת זמן רב לפני ההתרחשויות שהובילו לשינוי לוח הזמנים בנצרת עילית וללא קשר אליהן.

 

על פי השופטת, מנהל "סופר סאונד" ידע היטב שההופעה של מדינה בטבריה לא אושרה, וניסה להתחמק מהתחייבויות בכל דרך אפשרית ובחוסר תום לב.

 

השופטת בן ארי הוסיפה כי על פי ההסכמים וכנהוג בתחום, הנתבעת מחויבת בתשלום גם אם ההופעות לא התקיימו, והיא לקחה על עצמה סיכון מחושב שלא תצליח למכור את ההופעה לרשות המקומית.

 

לפיכך התקבלה התביעה, ו"סופר סאונד" חויבה לשלם ל"ג'אפ" 43,169 שקל בצירוף הוצאות ושכר טרחת עו"ד בסך 12 אלף שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובעת: עו"ד אהוד חיים חגואל ויעקב כשדי
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד נטלי דולינגר זק"ש
  • עו"ד נדב ארגוב עוסק בדיני חוזים ובזכויות יוצרים
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר שורץ
אביהו מדינה
צילום: עומר שורץ
מומלצים