שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אושרה ייצוגית נגד הטוטו בסך 124 מיליון שקל

  בית המשפט המחוזי מרכז אישר תביעה ייצוגית נגד המועצה להסדר ההימורים בספורט בגין הטעיה והפרת חובת גילוי במשחקי "ווינר". על פי התביעה, המהמרים לא מודעים תמיד לשינויים ביחסי הזכייה

  בית המשפט המחוזי מרכז בלוד אישר באחרונה בקשה לתביעה ייצוגית בסך 124 מיליון שקל נגד המועצה להסדר ההימורים בספורט. התביעה הוגשה בשנת 2012 בגין הטעיה, הפרת חובת גילוי וחוסר תום לב במסגרת תחרויות "ווינר".

   

  את התביעה הגישו גל אבידן ואלעד שרעבי, והיא חלה על כל מהמר שמילא טפסי "ווינר" ידניים באחת מתחנות הטוטו החל מ-7 שנים קודם למועד הגשת התביעה; ואשר יחס הזכייה בתחרות שבה השתתף שונה לרעה ללא שידע או צריך היה לדעת על כך.

   

  התובעים טוענים כי המועצה להסדר ההימורים בספורט לא מעדכנת בצורה מספקת, ועל פי חובתה כדין, את המהמרים בדבר שינויים בפועל של יחסי הזכייה. יצוין כי בעבר כבר הוגשו תביעות ייצוגיות נגד המועצה והטוטו.

  יחסי הזכייה משתנים, האם המהמרים תמיד מעודכנים? (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  יחסי הזכייה משתנים, האם המהמרים תמיד מעודכנים?(צילום: עוז מועלם)

   

  "ווינר" היא תחרות במסגרתה ניתן להמר על יחסים שונים לזכייה לפי ניצחון אחת הקבוצות המשתתפות, או תיקו, או קטגוריות אחרות בענפי הספורט. המועצה מפרסמת מראש את יחסי הזכייה בתוכניה כתובה, ואף מעדכנת את הפרטים באתר האינטרנט שלה. אך מעת לעת חלים עדכונים ביחסי הזכייה, ואז מתעוררות בעיות, כאשר עדכונים אלה באים לידי ביטוי ברשת האינטרנט - אך לא בתוכניה הכתובה שנמצאת ב-1,500 תחנות הטוטו ברחבי הארץ, ושעליה מסתמכים מהמרים רבים.

   

  המועצה טענה לזכותה כי היא פרסמה בתקנון ובאמצעים נוספים את האפשרויות לשינוי. בכתב התביעה נכתב כי "קשה להאמין כי המועצה סבורה באמת ובתמים שמהמר ווינר טיפוסי נוהג להקדים עיון בתקנות למילוי טופס ההימור. אם יימצא מהמר כזה, ספק אם ימצא את ידיו ורגליו בתקנות".

   

  לפי כתב התביעה, במהלך הגשת התובענה כבר בוצעו מספר שינויים בפרסומי המועצה, וכן הוכנסו אמצעים טכנולוגיים ובהם טלוויזיות בתחנות - כך שהמהמרים יוכלו לדעת כי קיימת אפשרות שיחס הזכייה עלול להשתנות, ואף השתנה בפועל.

   

  השופט עופר גרוסקופף כתב בהחלטתו כי לאחר הגשת התובענה ב-2012, עשתה המועצה פעולות שמשפרות את מצב הידיעה של המהמרים בדבר שינויים אפשריים ביחס הזכייה. עם זאת הדגיש כי "פעולות אלה אינן מצדיקות את דחיית הבקשה משני טעמים: אינן נותנות מענה למצב קודם להגשת התובענה; וכן מהלך התקנת הטלוויזיות לא הסתיים בכל תחנות הטוטו ויימשך עוד מספר שנים". דיון ראשון בתביעה שאותה הגישו עו"ד עידן איידן ועו"ד עמית עידו נקבע ל-14 באפריל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים