שתף קטע נבחר

השר ישראל כץ: אם בבלגיה ימשיכו לאכול שוקולד ולא יגדירו את הטרור האיסלאמי כאויב - לא יוכלו להילחם בו

בראיון ל"קול ישראל" אמר שר התחבורה: "אם בבלגיה ימשיכו להיראות ליברלים ודמקרטים גדולים ולא יגדירו שחלק מהמוסלמים מארגנים טרור - הם לא יוכלו להילחם בהם"

 

ליד תחנת המטרו שבה אירע אחד הפיגועים  ()
ליד תחנת המטרו שבה אירע אחד הפיגועים

 

שר התחבורה ישראל כץ מתח הבוקר (יום ד') ביקורת על האופן שבו נלחמת בלגיה בטרור. בראיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בקול ישראל אמר השר: "אם בבלגיה ימשיכו לאכול את השוקולד, ואם ימשיכו ליהנות מכל החיים ולהיראות ליברלים ודמוקרטים גדולים, ולא יגדירו שחלק מהמוסלמים שיושבים שם מארגנים טרור - הם לא יוכלו להילחם בהם".

 

כץ ציין כי 20 אחוזים מתושבי ישראל הם ערבים-מוסלמים, "תראו איך אנחנו יודעים לקרב את הגורמים המתונים, לבודד את הגורמים הקיצונים. הוצאנו את הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק, אנחנו מטפלים על-ידי מודיעין במי שקשור עם דאעש. יש עשרות כאלה שבודדו ואותרו. אבל גם נערכים ללא אשליות כדי לבודד ולמנוע קיצוניות. וזה נובע מהיכולת שלנו להגדיר מיהו האויב ומיהו היריב. האירופים ואפילו ארצות הברית, בעניין הזה, אבל בעיקר האירופים, לא הגדירו עוד מי האויב שלהם ומי היריב, ולכן הם לא יוכלו להיערך".

 

לדברי השר כץ, "קודם חייבים להגדיר שהטרור הוא איסלאמי קיצוני. לא כל המוסלמים. הם נלחמים גם נגד מוסלמים. הוויכוח הוא על זה שהם לא מוכנים להגדיר, אפילו בהגדרה עצמה, שהמלחמה היא נגד טרור איסלאמי. כאשר ההגדרה שלך היא לא נכונה ולא קיימת, אתה לא יכול להנהיג מלחמה עולמית בהתאמה. נכון, הייתה מלחמת העולם הראשונה, הייתה מלחמת העולם השנייה, בממדים אדירים של עוצמות על רקע אחר. המלחמה הזאת היא מלחמה עולמית על רקע אחר, שחייבים לנהל אותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
השר ישראל כץ
צילום: עמית שאבי
מומלצים