שתף קטע נבחר

מחאה פורימית: "משלוחי מנות ולא משלוחים חיים"

"חג פורים הוא הזדמנות למחאה יצירתית ולא שגרתית. הרחובות מלאים אנשים, ואנחנו נותנים להם הזדמנות לטעום ממשלוחי מנות טבעוניים, ולראות שאפשר ליהנות מחטיפים וממתקים טעימים, שאינם מכילים מוצרים מהחי ואף בעל-חיים לא נפגע בהכנתם". פעילי עמותת אנונימוס מציגים מחאה יצירתית למען בעלי החיים

פעילים מעמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים מחלקים כ-500 משלוחי מנות טבעוניים בחיפה ובתל-אביב, כחלק מהקמפיין נגד "המשלוחים החיים" של עגלים וכבשים מאוסטרליה ומאירופה, הסתובבו אתמול בתחפושות של פרות באזור גן האם בחיפה, וחילקו לעוברים והשבים משלוחי מנות טבעוניים.

 

הפעילים, ביקשו להסב את תשומת לבם של החיפאים להתעללות בבעלי-חיים המתרחשת, בין השאר, גם בעירם: בחיפה עוגנות אוניות המובילות בעלי-חיים מאירופה, שמובלים במסע ממושך לישראל, ומועברים לפיטום ושחיטה. הם חילקו חומרי הסברה והחתימו את העוברים והשבים על עצומה הקוראת לבטל את משלוחים החיים.

היום (ה') תתקיים פעילות דומה בתל-אביב, ובסך הכל יחלקו הפעילים כ-500 משלוחי מנות טבעוניים.

 


"קריאה להפסיק את ההתעללות המיותרת בבעלי החיים המובלים לישראל במסעות מייסרים"

 

"חג פורים הוא הזדמנות למחאה יצירתית ולא שגרתית. הרחובות מלאים אנשים, ואנחנו נותנים להם הזדמנות לטעום ממשלוחי מנות טבעוניים, ולראות שאפשר ליהנות מחטיפים וממתקים טעימים, שאינם מכילים מוצרים מהחי ואף בעל-חיים לא נפגע בהכנתם" מספרת נחמה שימנוביץ', מתנדבת בעמותה שהשתתפה בארגון הפעילויות.

 

"האנשים שפגשנו שמחו על ההזדמנות לטעום אוכל טבעוני, ועל הדרך לעשות מעשה טוב, ולהצטרף לקריאה להפסיק את ההתעללות המיותרת בבעלי החיים המובלים לישראל במסעות מייסרים. האנשים שפגשנו הזדעזעו לשמוע שבעירם עוגנות אוניות שהגיעו לכאן אחרי מסע מפרך שנמשך ימים ארוכים. בעלי החיים סובלים מצפיפות וממחנק, מתבוססים בהפרשות של עצמם, וחלקם לא שורדים את המסע. רק לפני כמה שבועות נסחפה לחוף גופה של עגל שהושלך מהאוניה. ההתעללות הזאת היא כתם על חיפה, ואין לה מקום בעיר היפה הזאת".

 

ב-2015 הובלו לישראל 292,274 בעלי חיים במסעות ימיים מאוסטרליה ואירופה. לאחרונה עמותות אנונימוס לזכויות בעלי-חיים ותנו לחיות לחיות הגישו עתירה לבג"ץ הקוראת לאסור על המשלוחים החיים. לטענת העמותות, ההתעללות בבעלי החיים ממשיכה גם עם הגעתם לנמלי ישראל, ולמשרד החקלאות הועברו שורה של תלונות על הכאת בעלי-חיים בפריקה מהאוניה, ועל הובלה בתנאים שאינם עומדים בדרישות חוק צער בעלי-חיים, אולם לא הוגשו כתבי אישום באף אחד מהמקרים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משלוחים שאינם מכילים מוצרים מהחי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים