שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: מדינות באות אלינו ללמוד על מאבק בטרור
  ראש הממשלה כינס מסיבת עיתונאים בעקבות מתקפת הטרור בבריסל: "אם יש מישהו שיודע מה עובר על הבלגים זה אזרחי ישראל", אמר נתניהו. הוא נשאל האם ממשלתו נכשלה בגל הטרור בישראל: "אנחנו פועלים ויש דברים שאי אפשר לפרט"

   

   

  נתניהו: מדינות באות אלינו ללמוד על מאבק בטרור    (צילום: עפר מאיר)

  נתניהו: מדינות באות אלינו ללמוד על מאבק בטרור    (צילום: עפר מאיר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  קריאה למאבק עולמי נגד הטרור, והבטחה לאזרחי ישראל להילחם בחורמה בטרור הפלסטיני. ברקע הפיגוע בטורקיה, שבו נרצחו שלושה ישראלים ומתקפת הטרור המשולבת בבלגיה, שגבתה את חייהם של 31 בני אדם, כינס הערב (יום ד') ראש הממשלה בנימין נתניהו מסיבת עיתונאים בירושלים. ynet העביר את מסיבת העיתונאים בשידור חי.

   

  נתניהו סיפר כי שוחח עם ראש ממשלת בלגיה ועם שרת החוץ של האיחוד האירופי והביע בפניהם את תנחומיו בשם כל אזרחי ישראל. "אם יש עם אחד בעולם שיודע מה עובר עליהם אלו אלה הם אזרחי ישראל, שעומדים בגבורה ובאומץ לב נגד התקפות טרור זה שנים רבות", אמר נתניהו. "הצעתי להם את מלוא הסיוע של ישראל במאבק נגד הטרור, סיוע מודיעיני וביטחוני".

   

  ראש הממשלה אמר עוד כי "אנו מצויים במערכת עולמית נגד הטרור. זו מערכה של בני התרבות נגד בני החושך. הטרור מכה בכל מקום. הוא מכה בפריז שבה נרצחו בערב אחד 129 בני אדם, מכה באנקרה ובבריסל שבהן נרצחו עשרות. הוא מכה באיסטנבול שבה נרצחו גם שלושה ישראלים. הוא מכה בחוף השנהב, בקליפורניה, בירושלים, בכפרים וערים בארץ ישראל".

  ראש הממשלה נתניהו במסיבת העיתונאים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
  ראש הממשלה נתניהו במסיבת העיתונאים(צילום: אוהד צויגנברג)

  נתניהו הזכיר בדבריו את הנושא הפלסטיני וציין כי "אמרתי כבר פעמים רבות שהטרור נובע לא מן הכיבוש ולא מן הייאוש אלא מן התקווה. התקווה של מחבלי דאעש שהם יצליחו להקים בכל שטחה של אירופה חליפות איסלאמית, התקווה של המחבלים הפלסטינים שיצליחו להקים מדינה פלסטינית בכל שטחה של ישראל. אנחנו חייבים לפעול יחד לשלול מהם את התקווה הזאת. זאת ההתחלה החשובה ביותר של המלחמה בטרור. ולכן אמרתי לבני שיחי: צריך לגנות את הטרור בכל מקום ולהילחם בו בכל מקום. שלא יהיה ספק, אנחנו ננצח את הטרור אם אומות העולם ישלבו ידיים ננצח אותו הרבה יותר מהר".

   

  בתשובה לשאלה מדוע ממשלתו נכשלה בעצירת גל הטרור הנוכחי, שגבה את חייהם של 34 בני אדם, אמר נתניהו כי "אנו לא מטשטשים שום דבר. המאבק הזה סוחף את כל העולם ומכה בכל הערים בהיקפים עצומים ואנו פועלים נגדו. אני מבין את הדאגה של אזרחי ישראל, זו לא תקופה קלה ואני מעריך את הגיבוי של אזרחי ישראל ואומץ הלב שלהם. אנו פועלים נגד הטרור בצורות שלפעמים הן חסרות תקדים ובגלל הפעולות שאנו עושים הצלחנו למנוע הרבה מהפיגועים הקשים שאנו רואים במקומות אחרים.

   

  נתניהו אמר עוד בהקשר זה כי "אנו נכנסים לשכונות, לכפרים, עושים מעצרים, הורסים בתי מחבלים, שוללים אישורי עבודה, סוגרים ערוצי תקשורת מסיתים. עכשיו סוגרים את הגבולות. סגרנו את הגבולות העיקריים ומשלימים את בניית הגדר כדי למנוע נגישות לערי ישראל.

  פועלים נגד שב"חים ומעסיקי שב"חים, נותנים לצה"ל את מלוא הגיבוי. יש דברים

  שאני לא מפרט כאן. לא בכדי מדינות רבות בעולם באות אלינו כדי ללמוד מהניסיון שלנו במאבק נגד הטרור ואני יכול להגיד שהמספר גדל מדי יום".

   

  בהמשך נשאל נתניהו אם הפיגוע באיסטנבול יקדם את הפיוס בין ישראל לטורקיה. על כך הוא השיב כי "תמיד רצינו יחסים תקינים עם טורקיה ולא פעלנו לשנות את הכיוון. יש מגעים והם מתקיימים. יהיה בקרוב מפגש נוסף, אני מקווה שיביא לתוצאה חיובית לשיקום".

   

  ראש הממשלה התייחס גם לעניינים הפוליטיים בישראל. "ליברמן אמר שהממשלה תיפול ב-2015 בוודאות, ואחר כך נאמר שתיפול ב-2016. היא לא תיפול", הדגיש נתניהו. "הקואליציה איתנה ותמשיך להחזיק מד. כמעט כל שבוע אנחנו מקבלים החלטה בממשלה ובקואליציה. קואליציה של 61 העלתה את שכר חיילי החובה, הוזילה את מחירי המים והחשמל, הגדילה את קצבאות ההכנסה לקשישים והפחיתה את המע"מ".

   

  הנאום הטלוויזיוני באיפא"ק

  אתמול, שעות ספורות אחרי המתקפה הרצחנית בבריסל, פנה נתניהו בנאום טלוויזיוני למשתתפי ועידת איפא"ק בוושינגטון, וקשר בין הטרור האיסלאמי העולמי לבין הטרור הפלסטיני בישראל. "שרשרת ההתקפות מפריז לסן ברנדרינו, לאיסטנבול, לחוף השנהב, ועכשיו לבריסל – וההתקפות היומיומיות בישראל הן חלק מהתקפה מתמשכת נגד כולנו", אמר ראש הממשלה.

   

  הוא אמר עוד כי "זה לא שאנו יכולים להציע להם את בריסל, איסטנבול, קליפורניה או אפילו את הגדה המערבית. זה לא יספק את הרצונות שלהם. כי מה שהם מחפשים זה רק את השמדתנו והשליטה המלאה שלהם. הדרישה הבסיסית שלהם היא שאנו פשוט ניעלם. אז חבריי – זה לא יקרה. הדרך היחידה להביס את הטרוריסטים היא להילחם בהם יחד. רק כך נוכל להביס אותם: באחדות פוליטית ועם בהירות מוסרית. שנה אחרי שנה רוב האמריקנים ניצבים לצד ישראל. הם יודעים שישראל היא אי של חירות".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד צויגנברג
  נתניהו במסיבת העיתונאים
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים